Programe Forum - Welcome
Magnetet e ngjitur në sipërfaqen e jashtme të frigoriferit, janë shumë të rrezikshëm! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Magnetet e ngjitur në sipërfaqen e jashtme të frigoriferit, janë shumë të rrezikshëm!

Shko poshtë

Magnetet e ngjitur në sipërfaqen e jashtme të frigoriferit, janë shumë të rrezikshëm! Empty Magnetet e ngjitur në sipërfaqen e jashtme të frigoriferit, janë shumë të rrezikshëm!

Mesazh nga Master prej Sun May 05, 2013 2:31 pm

Magnetet e ngjitur në sipërfaqen e jashtme të frigoriferit, janë shumë të rrezikshëm! F2
Studiues të Universitetit të Priceton kanë zbuluar diçka e cila konsiderohet si e tmerrshme. Për shumë muaj rresht ushqenin dy grupe minjsh, një grup me ushqim që ruheshin në frigorifer dhe grupi tjetër me ushqime që ruheshin në frigorifer por të stolisur nga jashtë me shumë magnet ngjitës mbi dyert e tij. Qëllimi i studimit në fjalë ishte të shikonin se si magnetet ndikojnë rrezatimin elektromagnetik të ushqimeve.

Paradoksi, pas shumë testimeve të ashpra, ekipi i hulumtuesve konstatoi se minjtë që hanin ushqime me rrezatim elektromagnetik për pasoj të magneteve, kishin 87% më shumë mundësi të shfaqnin simptoma të kancerit nga grupi tjetër. Magnetet që lidhen të gjitha pajisjet elektroshtëpiake rrisin së tepërmi konsumin e korrentit të pajisjes ku ato janë vendosur, pasi rrisin fuqinë elektromagnetike të fushës magnetike.

Pjesa më e madhe e njerëzve kanë vendosur një magnet në frigorifer, si një element dekorativ, por deri më tani nuk ka dyshime se është i dëmshëm. Por, kujdes, janë vdekjeprurës. Profesori pohon se është shumë e rrezikshme të luaj dikush me fuqitë e natyrës dhe të energjisë. Nëse keni një magnet mbi frigorifer, largojeni atë menjëherë nga çdo ushqim.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Magnetet e ngjitur në sipërfaqen e jashtme të frigoriferit, janë shumë të rrezikshëm! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi