Programe Forum - Welcome
OKB këshillon që të konsumojmë insekte për të luftuar urinë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


OKB këshillon që të konsumojmë insekte për të luftuar urinë

Shko poshtë

OKB këshillon që të konsumojmë insekte për të luftuar urinë Empty OKB këshillon që të konsumojmë insekte për të luftuar urinë

Mesazh nga Master prej Mon May 13, 2013 6:18 pm

OKB këshillon që të konsumojmë insekte për të luftuar urinë _67573112_bugsalad
Konsumimi më i madh i insekteve mund të ndihmojë në luftën ndaj urisë, thuhet në një raport të OKB-së. Raporti për Ushqimin dhe Agrikulturën thotë se, konsumi i insekteve rrit ushqimin dhe redukton ndotjen, raporton BBC.

Në të thuhet se mbi 2 miliardë njerëz në të gjithë botën plotësojnë dietat e tyre me insekte. Megjithatë “neveria” mbetet pengesa më e madhe e shumë konsumatorëve në vendet perëndimore.

Grerëzat, buburrecat dhe insekte të tjera janë aktualisht pjesë e listës së ushqimeve për njerëzit dhe bagëtinë, thuhet në raport. Autorët e raportit nënvizojnë se insektet janë ushqyer pasi kanë përbërje të lartë proteinash, yndyrë dhe përbërje minerale.

/Shekulli Online/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

OKB këshillon që të konsumojmë insekte për të luftuar urinë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi