Programe Forum - Welcome
OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz

Shko poshtë

OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz Empty OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz

Mesazh nga Master prej Mon May 13, 2013 6:24 pm

OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz Telefona-mobil
Një raport i Kombeve të Bashkuara bën të ditur se në fund të vitit 2013 do të ketë më shumë parapagues të telefonave celularë sesa ka njerëz në botë.

Raporti i Unionit të Telekomunikacionit Ndërkombëtar ka gjetur se aktualisht janë 6.8 miliardë aparatë celular në mbarë botën që janë në përdorim. Popullsia e botës aktualisht është 7.1 miliardë.

Raporti vë në pah se në vitin 2005 kanë qenë 2.2 miliardë parapagues të celularëve në popullsinë 6.5 miliardësh.

Po sipas raportit, ish-Republikat Sovjetike në Bashkësinë e Shteteve të Pavarura kanë numrin më të madh të telefonave celularë për person.

Sa u përket lidhjeve me internet, përmes telefonave tokësorë ose mobilë, raporti i OKB-së bën të ditur se 40 për qind e popullsisë së botës tani është duke komunikuar me celular.

/Shekulli Online/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

OKB: Në 2013-ën do të ketë më shumë celularë sesa njerëz Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi