Programe Forum - Welcome
Arktik, vijon shkrirja e akujve me ritme të frikshme People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Arktik, vijon shkrirja e akujve me ritme të frikshme

Shko poshtë

Arktik, vijon shkrirja e akujve me ritme të frikshme Empty Arktik, vijon shkrirja e akujve me ritme të frikshme

Mesazh nga Master prej Mon May 13, 2013 6:27 pm

Arktik, vijon shkrirja e akujve me ritme të frikshme Arctic-ice-cave-001
Organizata Meteorologjike Botërore e OKB-së shprehu shqetësimin e saj të thellë në lidhje me shkrirjen rekord të akujve arktikë në gusht dhe shtator të vitit 2012, që theu rekordin e vitit 2007.

Në fillim të vjeshtës së vitit 2012, i cili hyri në dhjetëshen e viteve më të ngrohtë që nga viti 1850, sipërfaqja e zonës së mbuluar nga akulli në Arktik ishte 3.4 milionë km2, që do të ka do të thotë se ajo është zvogëluar me 18% në krahasim me vitin 2007.

Sipas fjalëve të Sekretarit të Përgjithshëm të organizatës, Jarraud Michel, ky është një "sinjal alarmues i ndryshimit të klimës".

/Shekulli Online/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Arktik, vijon shkrirja e akujve me ritme të frikshme Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi