Programe Forum - Welcome
Samsung konfirmohet lider i tregut global People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samsung konfirmohet lider i tregut global

Shko poshtë

Samsung konfirmohet lider i tregut global Empty Samsung konfirmohet lider i tregut global

Mesazh nga Master prej Fri Jul 26, 2013 6:48 pm

Samsung konfirmohet lider i tregut global F.0726162852511_210
Kompania e njohur e hulumtimeve IDC ka publikuar shifrat e saj për tregun e telefonave mobil për TM2 të vitit 2013. Sipas numrave të fundit, rritja globale e tregut të telefonave mobil u rrit për 6% gjatë tremujorit të dytë të vitit 2013.
Prodhuesit e telefonave mobil kanë shitur në total 432.1 milionë telefona mobil gjatë këtij tremujori, në krahasim me 407.7 milionë sa kishin shitur gjatë tremujorit të dytë të vitit 2012.

Samsung në total ka arritur të shesë 72.4 milionë njësi, duke marrë 30.4% të tregut, përqindje e cila e vendos atë në pozitën e liderit të tregut në nivel global. Apple zë vendin e dytë me 31.2 milionë njësi të shitura të iPhone, për të marrë 13.1% të tregut të përgjithshëm.

LG është në vendin e tretë me 12,1 milionë njësi të shitura, e përcjell nga Lenovo e cila radhitet si e katërta me 11.3 milionë njësi të shitura, dhe ZTE në vendin e pestë me 10.1 milion njësi, s aka shitur gjatë këtij tremujori. / Telegrafi /


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Samsung konfirmohet lider i tregut global Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi