Programe Forum - Welcome
Kur seksi sjell telashe People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kur seksi sjell telashe

Shko poshtë

Kur seksi sjell telashe Empty Kur seksi sjell telashe

Mesazh nga Master prej Mon Jul 29, 2013 10:04 pm

Kur seksi sjell telashe F.0509183210986_m
Paaftësia për të folur me qetësi për disa gjëra (një dështim i atij, ose një orgazëm e munguar nga ty) sjell telashe. Dhe seksi mund të mos jetë më cilësor. Atëherë? Qetësohu, sepse ka një zgjidhje. Madje katër.
Seksi: për dikë është një formë autentike arti. Për dikë tjetër (Cameron Diaz për shembull) është mënyra më e mirë për të mbajtur trupin në formë. Por ekziston edhe ai, që përballë këtyre bisedave prishet në fytyrë. Sepse, nëse dashuria është përgjigja e të gjitha gjërave, seksi është ai që ngre pyetje. Dhe pastaj nëse seksi nuk është cilësor (ankthi se mos nuk bën performancë të mirë, ca siklete të vogla me të cilat nuk je përballur kurrë) atëherë pyetjet do shtohen në numër dhe në peshë, me riskun që një incident i vogël, të shndërrohet në seks pesimist pa kthim prapa. Por nuk duhet të trembeni: ta përmbysësh situatën është çështje sekondash.Kur ajo zbulon se ai edhe dështon
Planifikon çdo gjë me përsosmëri, e di se ajo është aty për atë. Kjo mund të jetë një nisje e mbarë për çdo mashkull, por është rrethanë e pamjaftueshme. Sepse miti i mashkullit gjithmonë të gatshëm për aksion, ndeshet me një realitet goxha më ndryshe dhe si pasojë problemet e ereksionit janë pothuajse të zakonshme. Sidomos kur është hera e parë me një partnere të re: duke qenë se nuk ka ende konfidencë të plotë dhe as nuk e ka idenë se çfarë pëlqen ajo në shtrat, hera e parë mund të jetë një raund shumë larg asaj që është parashikuar.
Ja çfarë thonë seksologët: Më e mira është, që në këtë pikë, ta marrë femra në dorë drejtimin e situatës: e rëndësishme është që të vazhdohet pa bërë komente, të ulësh tensionin e tij duke e bërë të kuptoj se ka dhe mundësi të tjera, përveç penetrimit. Seksi është argëtim, jo detyrim”. Kjo përkthehet: dështimet mund të ndodhin dhe të kalohen, por nëse atë e kap ankthi, atëherë kemi telashe. “Cila është pika përtej së cilës duhet të shqetësohesh? Kur incidenti përsëritet katër-pesë herë njëra pas tjetrës: në këtë rast do ishte mirë të kërkohej ndihma e një specialisti”!

Kur ai përballet me ‘sex toy’-in e saj
Shumë burra nuk e dinë (ose preferojnë të shtiren sikur nuk e dinë), por grave iu pëlqen të luajnë. Sondazhet në Evropë tregojnë se në vend të dashnorëve, në dollapët e grave fshihet një sex toy, ose më shumë se një. Kështu që…”Është normale që një burrë të ngelet i hutuar, në mos i trembur, përballë idesë se në dhomën e gjumit ka diçka tjetër që i jep kënaqësi gruas ose partneres përveç penisit të tij”, thonë specialistët. “Ka dy rrugë për ta bërë një burrë të pranojë më lehtë praninë e një ‘sex toy’. E para është t’i thuash: “Dua që ta përdorësh ti, te unë”. E dyta është që ta zgjidhni bashkë: kështu fantazitë dhe bashkëpunimi nisin që te blerja”.Kur ai zbulon se ajo bën orgazma të shtirura
Ka diçka të përbashkët te uebsajtet më të shikuara, revistat e meshkujve dhe bisedave në bar: fakti që herët a vonë biseda do shkojë te një temë e nxehtë, simulimi i orgazmës. Po, sepse fakti që një grua lëviz zhurmshëm nuk do të thotë se po ndjen me të vërtetë diçka, aty poshtë. Ta demaskosh mashtrimin nuk është e thjeshtë, por ngelet e mundur. Le të mendojmë se po ndodh pikërisht kështu. E imagjinoni dot skenarin e mëposhtëm? Që është…“Reagimi më korrekt që një burrë mund të bëjë është që t’i thotë partneres: “Nuk kam nevojë që ti të shtiresh. Më mirë, më ndihmo të bëj ato gjë që të bën dhe ty të kalosh në orgazmë”. Më pas specialistët shtojnë dhe: “Një grua në fakt simulon për dy arsye: sepse nuk do ta pranojë problemin, me veten sidomos, ose sepse mendon se ka në krah një burrë që nuk është i aftë ta përballojë me të. Ajo e ka bërë zgjedhjen e saj: të vërë në skenë një farsë. Pra, duhet që iniciativën ta marrë burri: e rëndësishme është që ta bëjë këtë me humor dhe me ngrohtësi”.

Kur ajo merr vesh se ai sheh porno
Që e shkarkojnë në kompjuter nga interneti, që e shohin në TV natën vonë ose kur janë të mërzitur, që e shfletojnë në ndonjë revistë, kur ajo nuk është vërdallë, është gjithsesi e sigurt: lidhja mes burrave dhe pornografisë ekziston. Dhe mundet të shtojmë, me qetësi të plotë, që reziston. I reziston të ftohurit, martesës, rënies së Bursës, sidoqë të shkojë jeta, një burrë di si ta ngrejë moralin duke i hapur një dritare të vogël diçkaje të zhveshur dhe paksa të turpshme.
Pra…“N.q.s një grua zbulon se partneri i saj kalon nëpër duar kështu lloj materiali, duhet ta harrojë menjëherë. Sepse është normale që një mashkull t’i përdorë këto”, komentojnë seksologët. “Duhet të shtojmë edhe që, burri duhet ta dijë se shumicës së grave nuk u pëlqen pornografia, e shohin si diçka bezdisëse. Prandaj, sa kohë gruaja nuk e kërkon hapur këtë gjë, nuk është ide e mirë, që porno të bëhet pjesë e rutinës erotike të çiftit”. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kur seksi sjell telashe Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi