Programe Forum - Welcome
Kina do ta blejë Facebook-un? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kina do ta blejë Facebook-un?

Shko poshtë

Kina do ta blejë Facebook-un? Empty Kina do ta blejë Facebook-un?

Mesazh nga Master prej Wed Jul 06, 2011 9:01 am

Kina do ta blejë Facebook-un? Facebook-questions

Kina dëshiron ta blejë rrjetin më të madh social në botë, Facebook.com. Ndoshta është e vendosur që Facebook është e keqja më e vogël, kur është fjala për rrjetet sociale perëndimore. Apo, ndoshta kjo është vetëm një dhuratë që kryeqyteti kinez, Pekini, do t’i bëjë vetes.
Cilado qoftë arsyeja, duket se Kina – apo më saktësisht, një nga fondet e mëdha investuese të Kinës – është duke u përpjekur për të blerë një pjesë të rëndësishme të aksioneve në Facebook.
Një raport i Business Insider përmend një burim lidhur me “një fond që planifikon të blejë aksione nga ish-punonjësit e Facebook”, të cilët kanë plan të mblidhen bashkë dhe të kenë një ndikim më të madh me pjesën e tyre të aksioneve në këtë platformë.
Mirëpo, nëse një gjë e tillë ndodhë, atëherë Business Insider thotë se nuk kemi nevojë të brengosemi, sepse “kjo do të ishte një blerje e aksioneve në kompani, e cila nuk do të vlejë me votë, si dhe e njëjta nuk nënkupton që aksionarët e rrjetit social do të kenë qasje në të dhënat e përdoruesve.gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kina do ta blejë Facebook-un? Empty Re: Kina do ta blejë Facebook-un?

Mesazh nga Anakonda prej Thu May 17, 2012 4:44 am

obobobob atehere qenkan te e knaq krejt
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi