Programe Forum - Welcome
Shtatë mënyra për zbulim tëdikujt qe po ju ndjek në "Facebook" People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shtatë mënyra për zbulim tëdikujt qe po ju ndjek në "Facebook"

Shko poshtë

Shtatë mënyra për zbulim tëdikujt qe po ju ndjek në "Facebook" Empty Shtatë mënyra për zbulim tëdikujt qe po ju ndjek në "Facebook"

Mesazh nga Master prej Wed Aug 07, 2013 10:01 pm

Edhe pse "Facebook" filloi si një rrjet i pafajshëm social, ai ngadalë u bë veçanërisht varësi për një pjesë e njerëzve që janë në të. Këto shtatë pikë do t’ju ndihmojnë të njihni ndjekësit dhe miqtë që janë të obsesionuar me "Facebook".

1. Çdo herë komenton në postet tuaja
Shenja e parë që keni ndjekës në "Facebook". Është shumë e kuptueshme të merrni komente për atë që publikoni në "Facebook" nga miqtë tuaj, familjarët, por nëse komentet (në numrin më të madh) vijnë nga “miqtë” që nuk i njihni, tek ju duhet të kyçet alarmi.

2. Çdo herë është në majën e listët së miqve
Kur do ta hapni profilin në "Facebook", në listën e miqve çdo herë janë njerëzit me të cilët më së shumti komunikoni, familjarët dhe miqtë e afërt, por nëse atyre është edhe person që nuk e njihni, kurse e keni pranuar, duhet të merakoseni.

3. Më së shumti notifikime merrni nga ndjekësi
Kur personi që nuk e njihni ju dërgon më shumë notifikime që të bëheni fans i ndonjë grupi, të filloni të luani “Sitivill” apo “Farmvill”, menjëherë duhet ta fshini apo bllokoni nga lista juaj e miqve.

4. Merrni porosi të çuditshme dhe bizare nga ndjekësi
Edhe një shenjë që ta fshini apo ta bllokoni ndjekësin potencial është nëse ai do t’ju dërgojë porosi “bizare” në inboxin e juaj. Mos humbni kohë që ta deshifroni, fshini bashkë me “mikun”.

5. Ju dërgon porosi-instant të çuditshme kur jeni onlajn
Kur jeni të kyçur onlajn, ndjekësi çdo herë ju drejtohet i pari? Nuk e lëshon mundësinë t’ju afrohet me bisedë të kotë, kurse ju as nuk e dini se kush është ai/ajo? E pra, mos u mundoni të mësoni se kush është apo nga e njihni, menjëherë fshijeni.

6. Komenton në fotografitë e vjetra
Vetëm personi i cili është i obsesionuar i analizon fotografitë që i keni publikuar para katër apo pesë vjetëve dhe komenton në to. Kur do t’ju paraqitet komenti nga personi që nuk e njihni, kurse fotografia është para shumë vitesh, e dini çfarë duhet të bëni.

7. Kontrolloni se a e keni të rregulluar mirë privatësinë
Edhe një herë kontrolloni listën “miqve” të bllokuar, shtoni disa emra, nëse është e nevojshme në atë listë dhe shtoni “sigurinë” e privatësisë suaj.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

[Only admins are allowed to see this image]
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi