Programe Forum - Welcome
Thojini fund mbushjes së dhëmbëve, tani Keep 32 bën mrekullira! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thojini fund mbushjes së dhëmbëve, tani Keep 32 bën mrekullira!

Shko poshtë

Thojini fund mbushjes së dhëmbëve, tani Keep 32 bën mrekullira! Empty Thojini fund mbushjes së dhëmbëve, tani Keep 32 bën mrekullira!

Mesazh nga Master prej Thu Aug 08, 2013 7:36 am

Thojini fund mbushjes së dhëmbëve, tani Keep 32 bën mrekullira! Mbu
Tashmë nuk do jetë e nevojshme të mbushim dhëmbët me metodën tradicionale, ashtu siç dhe ishim mësuar deri më sot! Një ekip shkencëtarësh nga Universitet e Yale dhe Santiago në Amerikë… krijuan një substancë kimike të re e cila premton të “vrasë” bakteret që dëmtojnë dhe shkaktojnë zgavra në dhëmbët tona. Dhe e gjitha kjo, vetëm për 60 sekonda! Substanca “mrekulli” quhet Keep 32 -emër i dalë nga numri i dhëmbëve që ne kemi dhe duke përdorur këtë substancë nuk kemi për t’i humbur kurrë!- dhe shkatërron mikrobin streptococcus mutans, i cili shkakton prishjen e dhëmbëve, ndërsa për orë të tëra ndalon krijimin e baktereve të tjera.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Thojini fund mbushjes së dhëmbëve, tani Keep 32 bën mrekullira! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi