Programe Forum - Welcome
Enable disable task manger People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Enable disable task manger

Shko poshtë

Enable disable task manger Empty Enable disable task manger

Mesazh nga Master prej Mon Aug 12, 2013 1:25 pm

Kliko Start
Kliko Run
Shkruaj Në run
Regedit
HKEY_CURRENT_USER
Key: Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies \System
Name:Emri DisableTaskMgr
Lloji: REG_DWORD
Value:apo vlera 1=E bën Disable
Value:apo Vlera 0=e Hap TaskManger-in


Menyra e Dytë

Kliko Start
Kliko Run
Shkruj gpedit.msc Tani Hapet
Zgjidhe User Configuration
Zgjidhe Administrative Templates
Zgjidhe System
Zgjidhe Ctrl+Alt+Delete options
Zgjidhe Remove Task Manager
Kliko mbi Remove Task Manager option
Bëja ENabled
Tani Përseri Bëje Not Configured Tani Apply


ENABLE REGEDIT Regjistrimi

Start -> Run -> gpedit.msc -> User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Prevent access to registry editing tools -Kliko me Tast Djatht Dhe propertis -> Disabled Tani Ok pastaj hyn persi Dhe e ben not configured..

Menyra e Dyt

Shkojm START -> RUN ->
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

[Only admins are allowed to see this image]
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi