Programe Forum - Welcome
Ndiqe Laptopin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!   People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndiqe Laptopin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!

Shko poshtë

Ndiqe Laptopin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!   Empty Ndiqe Laptopin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!

Mesazh nga Master prej Fri Aug 16, 2013 6:48 pm


Çdo ditë dëgjojmë se sa Laptopa vjedhen gjithandej. Vetë paramendimi se ju ka humbur laptopi së bashku me dosjet tuaja personale, fotot etj mund të jetë tronditëse. Gjithashtu mund të jetë rrezik sepse personi i cili ju ka vjedhur laptopin tuaj mund të kyqet përmes fjalëkalimeve tuaja të ruajtura nëpër shërbime të ndryshme sikur që janë e-mail, e-banking etj.

Por cila është Zgjidhja?

Prey project është një softuer i lirë dhe pa pagesë i cili shërben për të vëzhguar laptopin tuaj në gjithë botën. Ky softuer i mrekullueshëm punonë në sfond(background) dhe ju aspak nuk do ta keni idenë se programi është i startuar dhe punon.

Prey ju mundëson:
1. Me ndihmën e GPS ose wifi-hotspot të fitoni lokacionin e sakt se ku ndodhet laptopi juaj.
2. Njoftim me armikun tuaj: Ofron mundësi që përmes web kamerës së laptopit ta fotografoni hajdutin. Një dëshmi e fuqishme.
3. Ndjekje të lëvizjeve së tij: Do të mund të bëni screenshot nga ekrani i tijë përderisa punon në kompjuterin tuaj të vjedhur, dhe ka mundësi të mëdhaja ta kapni të loguar në e-mail, facebook etj.
4. Informacione për laptopin tuaj – Listën e Proceseve, Ram Memorien, pllakën amë, informacionet e biosit etj.
5. Bllokim të tërësishëm të laptopit tuaj që e bënë atë të pashfrytëzueshëm vetëm në rast që e gjenë fjalëkalimin që do ta vendosni.
6. Dhe shum opsione tjera.itshqip

http://preyproject.com/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ndiqe Laptopin tuaj përmes Prey. Mbrojeni atë nga Vjedhja!   Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi