Programe Forum - Welcome
Kanceri shërohet me thumbime bletësh, por kujdes … People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanceri shërohet me thumbime bletësh, por kujdes …

Shko poshtë

Kanceri shërohet me thumbime bletësh, por kujdes … Empty Kanceri shërohet me thumbime bletësh, por kujdes …

Mesazh nga Master prej Fri Aug 16, 2013 8:47 pm

Kanceri shërohet me thumbime bletësh, por kujdes … 15_08_13_32079_a
Miliona njerëz në vit, vdesin nga sëmundja e kancerit. Në shumicën e rasteve shërimi është i pamundur. Por në Kinë pretendojnë “helmi magjik” që vjen nga pickimi i bletës, mund ta bëjë këtë që shkenca mjekësore e ka ende të pamundur.

Praktika e shërimit të sëmundjeve të ndryshme përmes pickimit të bletëve, nuk është e panjohur as për Kosovën. Këtë mjekësi tradicionale e aplikojnë edhe tek ne, por duhet pasur kujdes, sepse pickimi i bletës shumë lehtë mund ketë edhe pasoja fatale, për personat që janë alergjik. Një rast i tillë ka ndodhur rreth një viti më parë, kur një person kishte shkuar te një mjek tradicional për të trajtuar sëmundjen e reumës, me anë të pickimit të bletës.

Ky trajtim në Kinë përdoret me qindra vjet, por tek para pesë vjetësh është pranuar si mjet mjekësor tradicional. Shumica e njerëzve kur shohin bletën bëjnë gjithçka që t’i shmangen thumbimit të saj, por jo edhe pacientët në një klinikë për akupunkturë në Pekin që përdor thumbimet e bletëve si ilaç kundër sëmundjes vdekjeprurëse. “Nga viti i kaluar deri sot ndihem shumë më i fuqishëm”, i tha AFP-së një pacient. Kur u diagnostikua me kancerin e mushkërive dhe të trurit, mjekët i dhanë pak më shumë se 1 vit jetë. Tani ai beson se e ka dyfishuar këtë kohë dhe këtë e arriti falë thumbimeve të bletëve. “I trajtojmë pacientët me sëmundje të ndryshme, nga artriti deri te kanceri dhe të gjithë me rezultate pozitive”, thotë Uang Menglin, i cili punon me akupunkturën me bletë. Uangu thotë se terapia është më efikase sesa akupunktura tradicionale, sepse thumbimi i bletës e përmirëson qarkullimin e gjakut dhe njëkohësisht në trup fut vitamina.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kanceri shërohet me thumbime bletësh, por kujdes … Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi