Programe Forum - Welcome
NJË JETË PA KANCER People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


NJË JETË PA KANCER

Shko poshtë

NJË JETË PA KANCER Empty NJË JETË PA KANCER

Mesazh nga Jetesa prej Fri Jul 08, 2011 4:12 pm


NJË JETË PA KANCERDuke zbatur Rregullat e mëposhtme mund të ulet Rreziku ndaj Kancerit.


1. Mospirja Duhan !

2. Mbajtja e Indeksit të Masës trupore nën 25 =IBM !

3. Të mos shtoni Peshë më shumë se 4 kg pas moshës 18 !

4. Ushtrime të lehta për çdo Ditë !

5. Ushtrime energjike të rregullta javore !

6. Në çdo Ditë të ushqeheni me Fruta të pastërt dhe Perime !

7. Ushqime të pasura me Karbohidrate komplekse !

8. Përdorim i kufizuar i Ushqimeve të fabrikuara dhe të përpunuara dhe sheqerna të rafinuar (Konservat) !

9. Shmangeni çdo lloj Pije alkoolike !

11. Konsumim i kufizuar i Ushqimeve te pasura me Yndyrna !

12. Konsumim me Kripë i kufizuar ...!KUJDESI ËSHTË I RËNDËSISHËM


Jetesa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 18
Reputation : 0
Join date : 06/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi