Programe Forum - Welcome
Si t’i zbulosh mashtrimet e tij?  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si t’i zbulosh mashtrimet e tij?

Shko poshtë

Si t’i zbulosh mashtrimet e tij?  Empty Si t’i zbulosh mashtrimet e tij?

Mesazh nga Master prej Fri Jul 08, 2011 10:48 pm

Kupton se diçka nuk është duke shkuar në rregull në lidhjen tuaj, por nuk je e gatshme që këtë t’ia thuash as edhe vetes sate. Ndoshta është koha për ndryshime

Ke të dashur, por dyshon në të ardhmen e lidhjes suaj? Pyetesh se a të mashtron, apo thjesht nuk është i kënaqur me ty dhe i duhet pak më shumë hapësirë? Duhet ta dish se nuk ekzistojnë shenja plotësisht të sigurta që do të thoshin se i dashuri yt nuk është i interesuar në ty, por ja cilat janë më të shpeshtat.

Largohet nga ti
Kjo është njëra nga shenjat e para se diçka nuk është në rregull. Eviton kontaktin fizik me ty, gjen mijëra arsyetime që të mos takoheni. Megjithatë, nuk duhet që të alarmohesh menjëherë, ndoshta “tipi” ka probleme personale të cilat kanë ndikuar që të mos i bjerë mend për asgjë. Para se ta kalosh tërë natën duke qarë, informohu dhe merr vesh se për çka bëhet fjalë me të vërtetë. Mos e sulmo dhe mos u bëj histerike, por ngadalë bisedo dhe zgjidhi problemet në mënyrë të civilizuar. Duhet që t’i analizosh mirë arsyetimet e tij që të mos takoheni. Është e vërtetë se djemve ndonjëherë u pëlqen që të dalin vetëm me shokët, pa vajza, për të pasur mundësi që të bisedojnë për temat e tyre të preferuara: futbollin dhe vajzat. Por, nëse ai del me shoqëri ku ka edhe vajza, ku do të mund të përshtateshe edhe ti, atëherë këtu me të vërtetë diçka nuk është duke shkuar si duhet.

Të bën vërejtje
Nëse i dashuri yt vazhdimisht komenton atë që thua apo bën ti, duke mos hezituar që të të bëjë edhe vërejtje, kjo mund të ketë shumë domethënie.

Opsioni i parë është se e bën shumë nervoz, sidomos nëse nuk sillet gjithmonë ashtu. Por, mund të jetë edhe se ai është një djalë shumë i pasigurt në vetvete, prandaj duke të ngacmuar dhe nënçmuar, e ngritë vetëbesimin e tij.
Duhet ta dish se koha e kaluar me të dashurin tënd duhet të jetë e këndshme. Ai duhet që të jetë edhe shoku yt, përpos që është i dashuri yt. Fakti që ai është shumë i bukur, nuk dmth se duhet ta durosh sjelljen nënçmuese të tij, meqë kjo nuk është dashuri më.


E zë në rrenë
Gjithkush që rren, e ka të vështirë që t’i mbajë mend të gjitha gënjeshtrat. Nëse e zë në një rrenë, ai duhet që të thotë rrena të tjera për ta mbuluar vetveten. Askujt nuk i pëlqen kur zbulon se e rrenë i dashuri, por nëse me të vërtetë e do, atëherë duhet të mundohesh që ta kuptosh se për çfarë rrene bëhet fjalë. Nëse të ka gënjyer diçka rreth vetes së tij, psh nëse të ka thënë se është futbollisti më i mirë në shkollë, e në të vërtetë nuk është, kjo mund të thotë vetëm se ka dashur që të duket më i rëndësishëm në sytë e tu, pra nuk është ‘rrenë e keqe’. Por, nëse e tepron me rrena, duke thënë se ka qenë këtu e atje, se ka bërë këtë e atë, atëherë me siguri se ke të bësh me një rrenacak të rëndomtë, nga i cili duhet menjëherë të ikësh.

Reagon bujshëm kur e pyet sesi e ka kaluar ditën
Kjo është një pyetje e rëndomtë, në të cilën do të eksitohet vetëm ai që ka diçka për të fshehur dhe që ka frikë se do të zbulohet sekreti i tij.

Të fshehë
Përkundër faktit që jeni bashkë tash e dy vjet, ai asnjëherë nuk të ka njoftuar me shokët ose familjen e tij. Kjo mund të thotë se ai nuk e ka seriozisht me ty, apo , në rastin më të keq, mund të thotë se tashmë ka një të dashur. E, kodoshi me të vërtetë nuk të duhet, apo jo?

I injoron problemet e tua
Nëse ia beson ndonjë problem e ai të injoron plotësisht, atëherë ke të bësh me një person egocentrik i cili është i interesuar vetëm për veten e tij. Nëse me të vërtetë i pëlqen, ai do të dojë që të dijë më shumë rreth teje, që të marrë pjesë në jetën tënde dhe që të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si t’i zbulosh mashtrimet e tij?  Empty Re: Si t’i zbulosh mashtrimet e tij?

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 5:55 am

edhe ky hall nuk me ka zen akoma
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi