Programe Forum - Welcome
Letra dashurie People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letra dashurie

Shko poshtë

Letra dashurie Empty Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:19 pm

Me mungon ..e dashur.. si gjithmone! Por sot eshte me e veshtire se dite te tjera, sepse deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar , nderkohe qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, qe gjithmone me kane kujtuar Ty. Tashme keto gjera me lejne indferent. Vizitat e tua jane bere teper te ralla, e disa here kam dyshimin se pjesa me e rendesishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg edhe perse une sfrocohem.Naten kur jam vetem, te therras.. e gjithmone dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akoma te gjesh menyren per tu rikthyer tek une. Mbreme naten te kam pare ne enderr... Ishe ne breg te detit.... era fershellekte mes flokeve te tu , e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit... Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur. Sa e bukur je...nje bukuri qe s'e kam gjetur ne asnje femer tjeter. Ngadale eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoj qe edhe te tjeret ishin mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh?~ pershperisnin ziliqar, e nderkohe qe ti me buzeqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes:
Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi..rrethoj kete moment me shume se cdo tjeter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti ... Me ne fund serish kam paqe....Ngrej doren dhe te cek faqet nderkohe ti ul koken dhe mbyll syte. Duart e mia jane te ashpra mbi lekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh), por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kam bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( Une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrenguar ne krahet e mi, per te te mbrojtur..) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurine tende... Jam ketu , sepse nuk ka asnje vend tjeter ku dua te jem...!----------------------------------------------------------------

ja ket leter fillova te shkruaj per Ty dashuria ime e pafat per Ty Xemlushi im...
Ja filloj dita e par e pare pa ty u zgjova ne mengjes jo duke menduar per dashurin tone e si te bisedoj me ty,po duke menduar ndarjen,duke menduar se ti a je duke vuajtur si une???...me te then te drejten kam filluar te urrej nuk e di pse por me duket se per te gjitha ti ke faj.a sa shum po me dhem shpirti kur po i kujtoj ditet me ty,e s'po mund te besoj qe me sjemi 1 por jemi 2,me sjemi LOQK e SHPIRT por jemi UNE e TI...tani jemi 2 te huaj siq qem para se te njihemi te je L... e une V... 2 te rinj me zemra te vrara...20muaj te tere ishin nje enderr e mrrekullueshme,ah Zot sa gjat paskam fjetur...tani qe u zgjova nga ky gjum i thelle e pash qe enderra nuk ishte realitet, e tani e kuptova nje te vertet qe shum me kan folur po une nuk e kam kuptuar,se jam shum e re per dashuri te mendoj...kam menduar qe ky ka qen nje realitet por jo paska qen nje nga genjeshtrat e jetes qe shum po me zhgenjen...tani nuk po mund te besoj me qe nuk jam me Ty...po me duket se jam ne nje enderr,ne nje ankth te vertet,por nga kjo enderr po lus Zotin te me zgjoj sa me par,ky ankth te mbaroj...por edhe pse Zoti me zgjoi shpejt e pash qe oshte nje realitet.nje kohe me thoshe"Une jom TI e TI je UNE me nje fjal TE DUA shum"...e sot sot me the krejtesisht te kundertet me the "UNE jom UNE e TI je TI me fal Xemlushe por LAMTUMIR..."...edhe pse me tha lamtumir gjithmon do te dua se ket fjal nuk e the me deshir po te shtyu Babai yt se mendon se je ende femi...por une do te pres gjithmon...te duuaaa pergjithmon....

...U thane lotet ne faqen e brishte,nepermes nje erresire te pafund,aty ku u plagos nje flutur e pafajshme me shpresen se do te fluturonte..Ne ate ujin e qete,ra nje gure ku e turbulloi dhe e copetoi..Nuk i dha me shprese kesaj zemre te trishte.Koha i la te harruar keta sy te celur,la gjurmet e brishta nen hijen e tokes..Dy sy bojeqielli e copetuan kete flutur shumengjyreshe dhe e lane ne erresire...Dridhen buzet e c'virgjeruara dhe nuk shprehen,mbyllet zemra e flutures permes ajrit te mbytur...Bie heshtja e vdekjes..Degjohet nje dritherime zeri ne mjegullen e veses,por eshte shume larg dhe e mbytur..Eshte ajo flutur qe kerkon pak ajer nga jeta..Permes ajrit vjen vetem nje tym i zi ku i mer frymen perjete..Edhe e vdekur flutura nuk gjen dot ate paqe qe ja mori tradhetia e atyre dy syve...


Po rri e vetmuar e po mendoj : A thua ku je ti tani?A thu me kend je?A thu me kend po flet?A thua per kend po mendon?
A thua a po te mungoj siq me mungon ti mua?A thua a po mendon ti per mua si une qe po mendoj per ty?...
Kto pytje qe po ja bej vetvetes po me vrasin thell ne zemer se as kund sun pe gjej nje pergjigje te vetme...
Rri e vetmuar e mendoj,e me vete filloj te fantazoj sikur ti loqk te jesh afer meje...
Gjith dritat e fikura rri e vetme ne mendime qaj me lot ne sy e me ze te therras "ku je o jeta ime,eja pran meje,eja me perqafo,eja se pa ty dot spo mund te jetoj...."
Lot nga syri vetem po pikojn ku je o shpirti im sa shum te dashuroj....me zhgenjeu dashuria e par,luajti me mua sikur te isha nje loder e me pasi ju merzita me hodhi ne kosh duke menduar qe aty merte fund cdo gjo por jo,sepse vjen shum shpejt dita qe zoti vendos drejtesin,mallkimet e mija qe dilnin vet nga thellsia e shpirtit ate njeri do e shkatrojn nje dit,gjith dashuria mu kthye ne urrejte per ate njeri.Se mendoja kurr qe do tme tradhhtonte,kjo gjo te ndodh kur verbohesh nga dashuria qe njdjen zemra per nje njeri dhe nuk arrin te shikosh realitetin qe ndodhet perreth teje,pas ksaj dashurie kuptova qe qenka shum gabim te duash nje njeri me gjith shpirt se e merka per ofendimE filloj ket leter me shkruar per ty me fjalet me te embla te zemres she shpirtit tim te lendura .Ne keto qaste kur e shkruaj ket leter ndjehem shum e emocjonuar me merzi me pikllim dhe vuajtje te pafund mbrenda zemres sime dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri .Gëzohem qe je shendosh e mir e po ashtu kalon, sidoqoft jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty do te vazhdoj te shkruaj do te vazhdoj te dua dhe do te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes nuk di qte them ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rrugen e gabuar por zoti ma hapi ket rrug deri te zemra jote .Edhe pse e kam nje ndjenj deshprimi me zemer te them te verteten se ti e meriton gezimin lumturin dhe gjith te mirat e kesaj bote sepse djem si ti nuk gjinden ne ket bot askundi beso se nuk e kam leht ta shkruaj ket leter por me detyron zemra te shkruaj dhe ta nxjerr at qe e kam ne brendsi te kesaj zemre .Kurr nuk mud tja fal vetes nese dikund gabova me ty e nuk po e di gjejen qe beri ndryshim te madh mes nesh kurr nuk deshta te te lendoj ty e as veten time gjithqka ndodhi pa planifikluar dite e mallkuar kur u dashurova ne ty .Heret e kam kuptu qe jam njeri I denuar nga zoti por arsyet e kti denimi asnjeher nuk e kuptova tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqri te endrrave per ket pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndal duke e mallkuar dhe veten e emrova mbaz asaj qe mbeta Rob I dashuris Kurr nuk desha te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne ket bot jam vetem nje kalimtare E rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter asgje ne ket bot nuk esht e perjetshme e as e pa vdekshme .Tash vazhdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me sme kthehen prap,asnjëher ne jet nuk I deshta aventurat e as interesin qdoher dashurova me shpirt e zemer te paster , sa do qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund se si ndihem unë tani te tregon vet letra e shkruar kurr nuk e kam menduar nje dashuri te till qe te ben te vuash me mall ne heshtje te lendojsh zemren e askujt te mos I tregosh ,qdo her kur shkruaj per ty ndihem E priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton ket , e meriton nje vajz si unë te vdes per ty , kjo esht nje ndjenj qe shum me frikson se e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer vetem zoti mund ta di se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia nese ka perfundi diku unë kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe do te me ndihmoj ,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim ket e deshmojn edhe fjalet mia qe tash I shkruaj duke u frymezuar nga ti , Te mos harrojm se dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ajo esht nje ndjenj e zemres dhe e shpirtit ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor qe te dua shum me dite te tera po jetoj me plag te pa sheruara ne zemer nese zoti e ka shkruar qe une perjet te vuaj per ty dhe dashurin tende nese esht e shkruar qe kurr mos ta kaloj per te then ne kater sy ata qka ndjej ne zemer per ty nese esht shkruar per ty te qaj e te vajtoj per jet do te pajtohem me ket fakt edhe pse shum I rend per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te dua .Fati dhe lumturia jon nvaret nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jet .Me fal te lutem per gjith keto fjal por nje te vertet mbaje ne zemer dhe kurr mos harro se me shpirt e zemer te don nje vajz e cila jam unë ,E di qe pas kesaj letreme nuk do te gjej forc qe te flas me ty sepse sigurisht do tme urresh pa mas por te lutem me fal se ket leter e shkruaj nga detyrimi I vuajtjeve dhe kujtimeve te mija qe kam ne zemer .Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej .Vall qesht kjo ndjej une per ty ? nje dashuri nje pikllim nje gezim apo nje plag e pa sheruar e shpirtit tim? Do te vij nje dit qe do ta kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por ather do te jet shum von do tme kerkosh por sdo te me gjesh askund do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendrojn kurora e dashuris qe tash per ty une ne zemren tende do te mbetem si nje dor lypsi qe troket pa ndal duke kerkuar pak dashuri do te jem e vetjmja ne endrrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do ta kuptosh se ky nuk ishte realiteti .Shpresoj se do te gëzosh lumturin dashurin dhe fatin qe aq shum e dashte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtsin qe ma bere mua .Nje amanet dua me ta lan pas vdekjes sime te varri im kurr mos u afro plaget qe edhe atje I mbaj te lutem mos mi trazo.Ndoshta kjo do te jet letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar nje vajz si une per ty vuaj le te mbetet kjo nje mister nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri pa ty tash jam si nje jetime si nje zog pa krah e si nje lot I nxir si mund ta thesh zemren time si nje got kristali ku ket une kurr se meritova nuk pata nevoj per lumturin dhe knaqsin tende te lendojsh nje zemer te pa fajshme . Këtë leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim beso se tash gjindem e pa forc nuk mjafton krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty .Kur ta lexosh ket leter mos u ndjej krenar e as fajtor le te bej kjo leter qe ta kuptosh te verteten qe e tregon .Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbet plaga e tradhtis ne e dashuris se humbur per jet mbeta nje rob dashurie .


Edituar për herë të fundit nga Programuesi në Tue Jun 21, 2011 9:36 pm, edituar 1 herë gjithsej
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:20 pm

LETER DASHURIE PARA VDEKJES . Jam ketu uluru ne shtratin tim i lodhur,i trishtuar i zhgenjyer nga jeta,e po shkruaj me forcen e lapsit,zhurma e te cilit kur prek fletoren e bardhe per ta njollosur me dhemb ne vesh,dhe ne shpirt.Dhoma ku gjindem eshte e erret,deperton vetem pak drit nda dritarja e mbyllur me perden e zez,qohem ta hap dritaren,qe te mos degjohej zhurma e laspit .Wow paska aerdhe vjeshta,gjethet shushurisin te rena ne tok,paskan marr ngjyr tjeter, djellin e paskan mbuluar ret.Panaram trishtimi edhe jasht.Un kthehem te shtrati im,perball ne mur nje piktur,dy te rinj duke u puthur,marr goten qe lam afer dhe ja hedh por nuk arrita ta dhej,me mir ta mbaroj letren qe do ta la amanet e ta dergojn pasi mu edhe pak me shuhet jeta.Qfar te them?qfar te mos them?Qfar te shkruaj?Qfar te mos shkruaj?...Jam ne dilem!!!!Koheve te fundit me duket se dilema "TE JESH APO TE MOS JESH?!"qe e kishim parashtruar nuk ka me rendesi te madhe!Dilema e vertet ne kete jet eshte :"TE DUASH APO TE MOS DUASH?!"Shporten qe kam afer meje,eshte e mbushur me letra,sepse asnjera sme pelqen qe e shkruaj,nuk di qfar te them ty...ty per te cilin jeta ime po shuhet,e shof e ndjej me ka mbet edhe pak sekonda.Syt po me mbyllen,me dridhet zemra sepse fillova te kam pak frik.Po vdes ooh Zot!me duhet te shkruaj nje fjal me shpejt...Jetes time po i vije perfundimi.Jeta ime po perendon per te mos aguar me kurr!E ty nuk di qfar te shkruaj,me ra lapsi nga dora,duhet ta arrij ta kapi prap,me shpejt,me shpejt.......ZOT aman me ler edhe nje sekond,tashe dua ta ndjej edhe nje her zhurmen e lapsit tek prek fletoren e bardh per ta njollosur,me duhet patjeter te them spaku nje fjal,ate qe ta kam then qdo her,ate fjal qe shum si ti e thon po u menduar,pa i dhen kuptim,qe shumices i del nga goja shum leht...Po vdes edhe nuk arrij ta kap lapsin,e ndjej shpirti po me leshon.Por nuk dua te dorzohem,e kapa lapsin,me dridhet dora,me dhemb shpirti,me djeg zemra,syt i kam te mbyllur nuk shoh,nuk arrij ti hap,duhet te shkruaj Shkronjen e par "T" arrita ta shkuarj,e dyta "E" u mbusha frym sepse skam forc,shkronjen "D" e pastaj shkronjen "U".ME ra lapsi kapa dhe u mbusha frym fort ,vura doren ne zemer te ta mbaj se po me leshonte!edhe e shkruajta edhe shkronjen e fundit shkronjen "A".Dhe pash nje drit te bardhe te madhe para meje.WOW kjo eshte parajsa.Jam e lumtur qe u largova nga ajo jet,E TI E DASHUR JETOJE JETEN ME ATE TJETRIN!!!!

Je jeta im
Ne ket jet te desha veq ty dhe do te dua sa ta kem frymen e fundit te jetes tim.te desha sikur ne askend ne ket jet te dhash dashurin me te madhe nga un te dhash jeten,zemren dhe ket shpirt.ike ngadal shkatrruam endrren e ardhmeris ike per te mos u kthy me kurr duke mos kuptuar se me le lot vetmi dhe vuajtje.un premtimin tim do mbaj do jesh i pari dhe i fundit ne jet dhe do te dua gjithmon per mua me nuk ak ardhmeri perves se kaluares time sepse aty te kam ty dhe do jetoj me ato fjal te embla qe mi tha dikur dhe kurr nuk do lejoj dikush ti fshi ato puthjet e tua qe mi dhurove per her te fundit dhe at perqafim qe me shtrengove fort dhe ike te dua dhe do te dua gjithmon deri sa te vdes o bebi im

Per shoqen time disa fjal te zemres saj...

C'do dit ishte monotoni
C'do nat me ngjallte neveri
e ndjeja veten ne gjithqka te huaj
C'do gje ebukur qe shihja me bente te vuaj.
ishin qastet me te veshtira te jetes time
kur dashurin ma rrembeu nje hije
ishte nje hije e zez qe sot me kujtohet
qe asnjeher ne jet sdo te harrohet,
na ndan male e dete me mijra kilometra,
jetonim me endrrimet e kujtimet e vjetra,
ti me kujtoje c'do nat nga qelia,
e mua me mbyste vaji e vetmia,
shihja driten me sy c'do dit,
por syt mi vriste ac fort kjo drit,
sepse ti zemer jetoje ne erresir,
nuk mund te te thoja me fjal naten emir,
vetem te mbaja thell ne krahror,
e digjesha se ti kishe te ftoft,
jetoje me mall per mua dhe djalin,
qe ishte vetem 3muaj ne ket jet,
enderroje duke qar enderroje duke qesh,
enderroje se si duket tash,
enderroje se te ngjan ty apo mua,
enderroje zerin etij,kur naten qante aq shum
enderroje kohen kur embaja ne krah un,
te djegi malli per ne dy,e smund te bertisje me me than ne sy,
ndihesha si zogu i vetmuar,
kur shtegetoj te tjeret e at e zer dimri...
ditet kalonin,javet iknin,muajt vinin e shkonin,vitet shtoheshin...
merzia kishte arritur kulmin zemer paty,
malli me dogji ekjo vetmi,
djali zemer ka ren ne shtrat,
sdi a do te ket jet te gjat,
gati sa me vdiq ne duar,
ne pr duke derguar,
po tani kaluan gati nje vit nga kjo,
sepse nje vit iplot ishte
qe semurej shpesh shum,
por dha ZOTI zmori te shtrejten nga un,
zemer sa shum te ngjan ty,
mallin tand ma qon ne qdo aspekt,
e per ty zemer ka mat madhin rrespekt,
i flas qdo nat per ty,
e me pyet per gjithqka,
edin sa shum qe ka mall me te pa,
por djali te esht rrit, eshte nje trim,me jep forcen mat madhe brenda shpirtit tim,
ka mbushur 5 vite eshte shum i zgjuar,luan vallen eburrav per mrekulli,
luan ashtu me merak sikurse ti.
por plaget spo sherohen dot,
zemer paty gjithqka eshte e kot,
me jep shpres djali qe po rritet,
po jetoj me ty ne zemer epo ikin vitet,
lumturin e rinis na morri era,
paty nuk vjen pranvera as nuk po vjen vera,
duke prit jam,qdo dit zgjohem me shpores,deshti ZOTI te me gezoj nje dit ne mengjes,
kur te thirrem ne tel per tbiseduar,
zani yt dridhej emua kto duar,
qe menxi mbaja at tel.. ne dor,
kur me the se neser nisem per Kosov,
sdija te bertisja apo me para te qaj,
se lotet ma rrembyen ndjenjen e gezimit,
kjo ishte nje dit e lumtur e jetes,jo e hidherimit,
Dhe nata po bie ngadal,
te te shoh un dhe djali kemi shum mall,
tani nisemi qe te presim ne aeroport,
sdi aka njeri me te lumtur se ne sot,
dhe tani po presim ketu qe te zbresesh ti,
ende kund nuk shihesh,
djali dridhej i teri...dhe pret qe ti te viesh,
leshoiii nje ze...ngadal
BAB BAB.................
ishte emocion i vertet.kur djali nga qafa sdonte me ju hek,
perqafoi me dy duar i fort ishte duke qendruar,
emua lotet me filluan,
duke heshtur e perqafuar,
dhe ne shtepi nga prehri sju largonte djali,
sa shum oh ZOT nakishte marr malli,
pas disa muajsh shikonim fotografit ,
kur djali rritej per qdo dit,
tani jetojm si dikur,
kur thurrem ardhemrin ton si gur,
tani djali im ka nje vella dhe nje moter,
eshte shtuar familja ne kete voter,
tani bilbili kendon me ze te lart,se tash rrezon nje drit e art
lumturia jehoft gjithkund ne bot
por pritja ehste gjithqka..
durimi sjell fryte te embla... faleminderit per rrepsekt...

U ula pran dritares e po qaj me lot sa shum te deshta po tash ka marr fund...Ishte ajo mbremje,mbremje me shum yje te thash lamtumir me zemer te thyer...Te dua shum sdi sa me beson po zemra nuk duronte pa ti thene ato fjal.U pendova shum po tash me u be von ti terhoq fjalt e mija ndenjat sme lejojn.Dua te kthehesh te jesh prap me mua te bisedojm siq biseduam...Te bisedojm si shok zemra po duron,se deshiron te tregoj sa shum te don...Te jemi ne lidhje prinderit ste lejojn,per ket asyje zgjedha ti japim fund lidhje per nje kohe...Dua te kthehem mbrapa falje te kerkoj,po ne zemer po me therr fjala "SHOK"....Te Dua Pergjithmon

ti je gjithqka ne jeten time koha do te ndryshoj prandaj dua qe ty te te kem prane deshiroj ti ndaloj fjalet e njerzve qe flasin keq per ne mendoj se askush nuk do ta ze vendin tim ne zemren tende me kujtohen te gjitha qastet e lumtura qe kaluam se bashku sdo ta harroj kurr kur me the ti je gjithqka ne jeten time tani gjith diten skaa rendesi se qfar bej gjith menja ime eshte e perqendruar tek ty ndaj zemer te lutem besom se dashurija qe ndjej per ty eshte e vertete dhe per asgje nbot sdo te isha ne gjendje te te lendoj te dua dhe do te dua gjithmone...still everythink i whant its ...
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:22 pm

Je jeta im
Keshtu me thoje perderisa ndertuam keshtjellen ton te dashuris,keshtu me more shpirtin tim po vall ku je ne ket nat? a thua te mungoj sic ti me mungon mua?a thua vuan siq po vuaj un a thua nxjerr lot te nxeht qe e djegin shirtin tim.u ndam u shduk u shemb ajo keshtjell e dashuris per nje gje e humbe ate por te ishte dashuri e vertet zdokishe lejuar dot. nuk pendohem kurr se isha e jotja nuk pendohem kurr qe te dhash gjdo gje te par sepse ndoshta kurr sta shpreha se sa fort te kam dasht po te desha me te vertet te desha te dua dhe gjithmon do te dua. ike ne nje dit plot diell e din qe me vete more shpirtin,zemren dhe jeten tim a din qe nga ajo koh per mua jeta mori fund?me digjet ky shpirt se pse nuk te tregova e ste deshmova se te dua shumme digjet ky shpirt pse se more gjen me te vlefshme nga un. Ike ngadal duke i pa lotet ne sy e mi e duke mos menduar se mi len ne vendin tend ato lot qe me jan ber shok i vertet ne ditet e sotme.ato puthje qe i le per her te fundit ai perqafim i ngroht zdo zhdukn kurr nga un se nuk do lejoj te heq diksh tjeter at arom at ngrohtesi kurr ne jet te kam premtuar do jesh i pari e i fndit .. per ty jeta vazhdon bebi im te uroj lumturin te uroj te behesh prind te arrish gjithqka qe doje por do te pys leket dashurin a mund ta blejn?? te dua shum shum shum shum sa iden se ke je jeta im tashi po te them un edhe pse eshte von por ne dashuri kurr von nuk eshte je bebi im jeta im je gjithqk qe kam te dua.

JE JETA IM
A thua ne ket nat te mungoj a thua je ne krahet e dikujt tjeter duke u shkri perderisa un vuaj e qaj e mungesen tende e kam mbi nivel.Me par me thoje JE JETA im tashi me thua pranoje ndarjen. A thua per nej gje te vogel mund te prishet nje pallat dashurie qe ndertuam a thua aq vlejta per ty? KE menduar ndojher se sa fort te kam dasht un e mendon se jeta im ka ndaluar qe kur u nise per ne rrugen e ndarjes kur more me vete nje jet,nje shpirt,nje zemer kur ne at qast me le dhurat unazen e lotet edhe ike apo zdo te pranosh.Te dash cdo gje te par ishe i pari te premtova se do jesh i pari dhe i fundit puthjen tende te fundit zdua askush ta fshi ne jet sepse dua te ngelet me aromen tende sepse te kam gjen me te vlefshem ne jet.Do e pranoj jeten pa ty edhe pse zemra ime do vdes zdo ket as shpres per te jetu.Dua qe te me falesh por e di qe nuk e ben dot por dua te dish se nje shpirt nje zemer gjithmon do te vuajn e do qajn per ty a kurse ty te uroj fat te jesh me i lumturi te behesh prind qe me mua kurr zdo e kishe arrit TE DUA SHUM BEBI IM do te dua per jet do jesh ne zemren time i mbuluar me gjak por mos ki frig do kesh ngrohtesin e ter dashuris sim me fal qe ste thash kurr se sa shum TE DUA je "Jeta im" .Me ket fjal e filloj dhimbjen tim sepse ishte fjala qe me thoje cdo nat cdo dit e cdo minut.Por nuk arrite kurr ta kuptosh se ti per mua ke qen edhe me teper ke qen i vetmi ke qen i pari dhe do jesh i FUNDIT.Pendohem per gjdo gje sepse e shof qe ti paske qen arsyja ime e vetme per te jetuar me ktheve ne jet kur jeta im nuk kishte kuptim me bere te ndjej qe do kem femin tend me bere te gjall me bere te njoh driten e te shijoj jeten. Mallkoj veten se kurr nuk ta shpreha se sa shum te desha e sa shum te du e do te dua sa te kam jeten.Falja nuk ekziston ne TY dhe se me nuk ekziston YOU AND ME jemi te ndar por nuk mundem dot ta pranoj se ste kam me se ke rrug tjeter te jetes por rruga ime e jetes tim eshte emri yt dhe do ngel e do jetoj ne te kaluaren e kaluara ime eshte ardhemri deri ne vdekjen tim e di qe edhe po tet kerkoj falje sdo em falesh kurr por dua ta kuptosh se vertet te dua se edhe pse ste kam jetoj me ty dhe se do jesh fryma ime e fundit buzet kurr zdoi fal dikujt tjeter se zdua dot ti fshi dua ashtu te mebetn krahet e tu ende i enderroj se ne ato gjeta qetesi aty me zinte gjumi aty leht me thoje TE DUA . Tshi te them un ty te dua shum vetem kto lot qe me rrjedhin ky shpirt e kjo zemer e din se sa shum po vuaj Jeta Vazhdon por vetem per ty jo per mua per mua u ndal ora qe kur more rrugen per ne largesi ska me JET per mua te dish qe i more ngadal pa e ditur se ne vete ke nje jet te nje femre qe te do shum.Meriton jesh i lumtur meriton gjith te mirat e Zotit ti uroj em shpirt. TE KAM BEBIN TIM

sote kjo dite e nxehet zemren ma pervlon
lur e di qe tash me tjetren po shkon
dikur as dita as nata sna kan nda tash me tjetren ti ec krah per krah
pse e puthe ne buze kur mua me sheh
dhe kur te kaloj behesh se sme njeh
po i kujtoj ditet ne kur ishim bashke
po i kujtoj fjalet TE DUA kur te thash!!
si mune i dashur aq lehte mem braktis
si munde mem than me tjtren kam nis
sdi qa te tham veq zoti te rujte
ehh zoti zmeren tende mos e e bafte me vujte??? TE DUA JETONZemer..a e di qe,fryma po me mbaron,nuk di si te jetoj pa ty,kerkoj frymen tende,me jep fryme te jetoj e shpirin ta qetesoj...megjithese ti je larg meje..jeta vazhdon ashtu,e heshtur nen pluhurin e hareses,si gjurmet e lena ne debore nga hapat e tu te vegjel,qe dikur ishin te pa fund e te shpejte,por floket e debores po fillojne ngadale dhe une po i numeroj nje e nga nje,kam frike mos mbulojne hapat e tu dhe humbas rugen per te te gjetur..me mungon fryma jote,me mungojne syt e tu te zi,do te vi e dashur me beso,sepse do te jete jeta dhe jo vdekja ajo qe zdo te njoh kufinjte e kohes kur une do te jem me ty

Mere Zemren Time Dhe Me Te Jeto Ather Do Ta Dish Ky Shpirt Sa Te Do Nese Ti Nuk Vjen Mos Me Lër Te Pres Merre Jeten Time Dhe Me Le Te Vdes...!!!! Merri Syt E Mi Dhe MeTta Shiko Ateher Do Ta Dish Se Moti Te Njoh...!!!!!Të dua më beso Të prita mos harro Tgjitha per ty i lash po ku je ti tash Psë me le kaq shumë të vuaj?pse po shkon të një i huaj Kur e ke njeriun që te don dhe vetem per ty po mendon Ti mendon kështu është më mirë por jo kështu është me vështirë mos e gënje vetëvetën mos na shkatërro jetën Kthehu tek unë ende jam këtu në një skaj të botes jam tu jetu Po të presme mall unë ty që të kthehesh përseri Mos humbë koh mos u mashtro askushë në botë si unë nuk të do Të lutëm këtë mos Harrooo!!!!!
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:22 pm

Se me tjetrën e ki ma mirë

E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum e emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mie te permalluar per nje dashuri

E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum e emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mie te permalluar per nje dashuri.Gezohem qe gjindesh shendosh e mire e poashtu kalon,sidoqofte jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj te shkruaj,do te vazhdoj te dua , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote.Edhe pse kam nje ndenje deshperimi ne zemer te them te verteten se ti meriton gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e kesaj bote sepse djal si ti nuk gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk e kam lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron zemra te shkruaj dhe te nxjerr ate qe e kam ne brendesi te saj(zemres). Kurr nuk do te mundem tia fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po e di gje qe beri ndryshim te madh ne mes nesh,kurr nuk deshta te lendoj ty e as veten time ,gjithqka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova ne ty,Heret e kam kuptuar se jam nje njeri i denuar nga zoti por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova,tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta ,jetova me nje shprese te vdekur dhe ne shoqeri te enderrave,per kete pafatsi mbeta e vetmuar jeten pa ndale duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta,,Robi i Dashurise'',Kurr nuk deshta te gaboj e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtare e rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter,asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme e as e pavdekshme. Tash vazhdoj te qaj ditet e rinise qe me iken e kurr me s`kthehen prap,asnjehere ne jete nuk i deshta avanturat e as interesin,qdohere dashurova me shpirt e me zemer te paster,sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund, se si ndihem une tani te tregon vete letra e shkruar,kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje ,te lendosh zemren e askujt mos ti tregosh,qdohere qe shkruaj per ty ndihem e priveligjuar dhe krenare kur e di faktin se ti e meriton kete,e meriton qe nje vajze si une te vdes per ty,kjo eshte nje ndenje qe shum me frikeson sepse e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer,vetem zoti mund te dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia(nese ka perfundim diku),un kam besim tek zoti dhe jam e bindur se kesaj radhe do te me ndihmoj,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar,prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim,kete e deshmojne edhe poezite e mia qe tash i shkruaj duke u frymezuar nga ti,Te mos harrojme se dashurine nuk e kemi obligim ndaj askujt,ajo ehte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit,ndoshta une nuk e meritoj dashurine tende por nuk jam fajtore pse te dua shum,me vite te tera po jetoj me plage te pasheruar ne zemer,nese zoti e ka shkruar qe un perjete te vuaj per ty dhe dashurine tende,nese eshte shkruar qe kurr mos te takoj per te thene ne kater sy ate qka ndjej ne zemer per ty,nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoj perjete do te pajtohem me kete fakt edhe pse shum i rende per mua mos harro kurr se deri ne vdekje vetem ty te DUA. Fati dhe lumturia jote mvaren nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jete,Me fal te lutem per gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemer dhe kurr mos e harro see me shpirt e zemer ty te do nje vajze, e di qe pas kesaj letre me nuk do t gjej force qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mase por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuajtjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer. Nese ke ndenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej ,Valle qeshte kjo qe ndjej une per ty?!nje dashuri,nje pikellim ,nje gezim ,apo nje plage e pasheruar e shpirtit tim?!!!Do te vije nje dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do te me gjesh askund,do te gjesh vetem varrin time me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendroj kurora e dashurise qe kisha per ty,une ne zemren tende do te mbetem si nje dore lypsi qe troket pa ndale duke kerkuar pak dashuri,do te jem e vetmja ne enderrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realiteti. Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale,e ato dite ra edhe nje shi i madh i pazakonshem,kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres dhe shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardhje dhe qau me lot,u mundova qe te bind ne te verteten por u mundova kot sepse plaget qe i kisha ne zemer nuk laheshin me lot. Lumturise dhe dashurise sime shpejt iu shfaqen kufijte dhe pengesat,endrra ime e vertete ne dashuri nuk zgjati shum ,ajo u be realiteti i hidhur dhe shum i rende per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturine,dashurine dhe fatin qe aq shum e deshte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesin qe me bere mua,Nje amanet dua me ta lene,pas vdekjes time te varri im kurr mos mu afro ,plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo, Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar qe nje vajze si une per ty te vuaj,le te mbetet kjo nje misteri,nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri,pa ty tsh jam mbet si nje jetim,si nje zog pa krahe e si nje lot i nxire,...si munde ta thesh zemren time si nje got kristali kur kete une kurr se meritova,nuk pate nevoje qe per lumturin dhe kenaqsine tende te lendosh nje zemer te pafajshjme,...kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim dhe per t mos mbetur borgje i ndarjes ne dashuri....beso se tsh gjindem i paforce,brenda kater mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi....Nuk mjaftoi krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty,...nuk jetohet me shpres te vdekur dhe me dashuri te shfaqur vetem ne leter...edhe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo mvaresi dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk do te mundem ta di....kur ta lexosh kete leter mos u ndiej krenar e as fajtor,le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe e tregon , Jeta ime tash shum ka ndryshuar,ne zemer me ka mbetur plaga e tradhetise,ne vitet e dashurise se humbur per jete mbeta nje ,,Roberesh e Dashurise'' Tash e perfundoj letren me shprese se e kuptuar domethenjen e saj,mbetesh i pershendetur duke te uruar nga zemra gjitha te mirat e kesaj bote kudo qe te jesh ,pres te me shkruash
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:23 pm

Ndoshta te kujtohem!


Gjithmon kur kaloj kah lumi me kujtohesh ti dhe koha me ty. Me kujtohen ditet e asaj dashurie qe tani ka humbur dhe ka mbetur vetem kujtimi.
Ateher ishim te lumtur, ishim shume te lumtur, por kjo nuk zgjati edhe aq shum dhe ti me tradhtove me tjetrin. U ndame!
Deri tani e pyesja veten? "Çka kishte aj, qe mua me mungonte?", por nuk e gjeta pergjigjjen. Si duket fati na ndau se ti nuk dije ta çmon dashurine time.
U ndame, kurse ti nuk me the as "mir u pafshime" nuk me the as "lamtumir". Ket ma pate borgj, apo jo? Ia pate borgj dashuris ton. Nuk e meritova nje ndarje të tille.
Te kame pritur disa dit, disa jav ndoshta edhe disa muaj, por ti qe ke ate krenari aq te madhe nuk u ktheve dot.
Tash, tash akoma mendoj ne ty. Ndoshta akoma te dua, por te me kthehesh nuk do te pranoja. Ndoshta jam egoist per veten time, por me merre mendja se nje shanc tjeter nuk e meriton! Mendon se je e bukur, i ke te gjitha, por jo, jo aty ku esht bukuria duhet te jet edhe menquria, e kjo te mungon ty!
Ne fillim nuk mundesha te pajtohem me fatin qe u ndam. Mendoja se s`do te mundem te jetoj pa ty, por tani jam mesuar, dhe nga nje her i them vetes se kjo ishte me e mira per mua, se nuk e ke merituar dashurinë time kurr, dhe nuk e meriton te dashuron dikush ashtu si te desha une!
Veteme kur te permend dikush emrin tend me dridhet zemra. Kur me vjen ne mend, me vjen te qaj, dhe e pys veten "pse ka te till njerz, nuk din apo nuk duan qe tjetri t`i dashuroj qe tjetrit t´ja kthejn dashurin!?
Me thoshte nj i vjeter : "Dashurin duhet ta ruajsh sikur syt. Mund te jet e gjat sa jeta, e embel si mjalti por edhe e rend si vdekja. Kete duhesh ta ruajsh se s`te vje per çdo dit. Kjo te ndodh nje her ne jet, vetem nje her. Esht si jeta, qe nese vdek ke humb, dhe mbetet vetem kujtimi aty!" Dhe tash e kuptoj porosin e tij.
E ty, te dhasht Zoti at qe e meriton!!
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:23 pm

Ti, erdhe rastesisht ne mua atehere kur une se prisja qe ne jeten time te vjen dicka e tille dhe Ti erdhe !.... Erdhe dhe le gjurme te pa shlyera brenda nje shpirti qe kishte nevoje te ndjej nje dashuri qe i mungonte ne jeten e tij .....Mos harro kurre se po mos te kishte nevoje shpirti im per nje dashuri te tille kurr brenda sdo te lejonte ...e gjete zbraztesine e nje zemre te gatshme te sakrifikoje per Ty ....!
Nese ndonje here dikush do te me pyeste ne do i ziu sy te te shof Ty ....? do i pergjigjesha ne kete menyre : a do i verbri sy drite me mire me pyet keshtu....sepse verberia e syve eshte e pa shmangshme ne mos gjetjen e syve te T'u ....vetem ate here do dije te dalloje driten nga errsira e neteve te pa fundme,jeta vazhdon me mos ndalesen e saj e ti mbetesh perhere kujtimi i oreve te mia....kujtim i neteve te mia te gjata.....ne pritjen e ardhjes se mengjesit dhe shfaqjes se drites ne fund te nje errsire kaq te gjate per mua ....!
MALLSHEM PER TY DO MBES PERHERE !
_________________

''Te Dua Se Je Pa Komplekse,Thua Ate Qe Mendon,Je Shum I Lirshem Per Cdo Gje,Ke Ber Shum Per Mua,Je Romantik,Ben Shaka Aty Ku Duhet Dhe Serioz Ku Duhet,Me Kupton Per Cdo Gje,Je Tolerant,Je Shum I Dashur Me Te Gjithe,Me Bere Shpejt Per Vete,Sa Here Jam Me Ty Ndihem Jashtzakonisht Shum Mire.''


Veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kure te vij dhe une ne parajs Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e ytja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imaxhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.

Kjo vetmi e gjate mori emrin tend
Ky trishtim pa fund mori emrin tim
Po me thuaj tani, ku je ti
Qe shum her i vizatove
Po kurre nuk i kuptove syte e mi
Eci vetem neper shi
Per te shplare kujtimin qe me le ti
Per te hequr nga mendja ato fjale aq te embla
Eci dhe koken nuk dua ta kthej
Per te pare se si gjithcka shembej
Nuk e kuptoj se si e humba zemren
dhe gjithckaje i vura tendin emer.”


“E di se nje cast me ke munguar
E kuptoj s’te kam me prane
E ndjej zemra jote eshte lenduar
Por e fsheh dhimbjen e saj
Me fal nese nuk te them te dua
Por te dua nuk mjafton
Ti se ke iden se cfar je per mua
Po ta krahasojme dashurine tone
Nuk do mend qe ti nuk fiton
Je ne shpirtin time cdo ore e cast
S’ka mendim qe s’te perket
I mbyll syte shikoj imazhin tend
Dhe kur i hap prap aty te gjej
Hyre ne zemren time kur ne te kishte vetem zbrazeti
Ti s’ke per ta kuptuar sa te dua un kurre
asnjeher nuk do te doje njeri... madje as mua ti.”
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Jul 23, 2011 2:17 pm

Ishte…
Endem si nje i verber ne endrrat e mia. Me nuk me mbet as edhe nje rreze drite mbi tempullin e epsheve te dashurise.
Endrra me eren e detit e kjo qetesi e kesaj nate te zbrazet me shpjerin atje, ku ti humbe ne vorgullat reres si nje perendi me krah te zinje.Valet heshtin edhe pse e qajne ate te shkret shkemb por nuk flasin, fjalet e tyre u zhduken nga kristali i shpirtrave mekator ate dite. As dielli nuk me shikon me, a thua pse djej aq shume ftoft edhe kur ai me rri prane, pse qielli eshte i skuqur si syte e nje te dehuri sikur bota dot marr fund.
Gjithqka do te duhej te perfundonte ate qast por ishte deti qe heshti dhe nuk i morri te gjitha, qe gjithqka te mbetej si nje arke e pavlere e varrosur thell ne shpirtin e erret te tij, por na la te vazhdonim rrugen e humbur.
Ishte dite vere, ishte dite mrekullie ajo, e e keta engjuj demon me shtyjne te e kujtoj si dite zie e te falem para tyre. Por edhe sikur gjith’ uje i kesaj bote te me versulej, e era shtrig te me perplaste apo ata te me vrisnin une dashurin do ta ruaj, do ta ruaj si mekatin me te bukur, si thesarin me te shtrejt e ate dite do e kujtoj, gjithmon sa here qe jeta ime kerkon lumturi…
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Jul 23, 2011 2:21 pm

Bota shpirterore
Kjo eshte nje bote e vecante, e cila ndodhet atje ku eshte kulmi i dashurise, sepse dashuria eshte vetem dashuri dhe jo interes, atje ku modestia nuk eshte hipokrizi por eshte menyre e te qenit, atje ku toleranca mer kuptimin e veretet, si shikimi i vetes nepermjet tjetrit.
Nuk ka rruge tjeter orientimi ne kete realitet qe e quajme jete per te dale pertej reve qe na mbulojne, vecse duke respektuar nje kod te ri, duke degjuar ate qe na thote shpirti yne.
Brenda shpirtit mund te arrish ato qe ne jeten matriale jane teresisht te privuar nga ekzistenca, me forcen e shpirtit mund te takosh miq qe i kupton dhe te kuptojne. Aty te bota e shpirtit nuk ka kufi midis mua dhe tjetrit, prandaj forca e shpirtit e gjykon njeriun pertej gjeografise, pertej kufijve dhe epokave, pertej iluzioneve te tij, pertej gabimeve apo meritave qe i kane njohur te tjeret. Ne shpirt bota eshte ne duart tona prandaj ne e udheheqim ate sikur femiju i pafajshem dhe i padjallezuar.
Ti dish kufijte do te thote se shpirterisht i ke kaluar ata. Kufijte me te pameshirshem jane at ate padukshmit dhe te japin ndjenjen e nje lirie iluzore.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Jul 23, 2011 2:22 pm

Perjetsisht
Me lot te percolla per ne mergim… Me lot e me entuziazem se do te kthehesh shpejt…
Me shpres vazhdoja ditet e mallkuara qe kur shkove….?
Nuk e mendoja se s’do te ktheheshe më, se mendoja se do te ket penges tjeter ne dashurin tone pos largesis së pafundme.
Me lot me le,me lot………
Vallë mendimet e të tjerve të tunden dashurin ndaj meje, apo nuk ndiheshe i dashuruar, po pse nuk me tregove se nuk je ne gjendje të vendosesh per veten.
Ndjeja frik, vërtet friksohesha se do te te humb qe kur u nise ne horizontin e pafundem, ne te mallkuarin mergim,e ndjeja se te kam humb qysh ne castin kur u pershendetem per her te fundit.. Paska qen mir te te thoja LAMTUMIR.
Mallkuar qoft ai qe ndarjen ton e paramendoi aq leht, mallkuar.
Vendosi aq leht te te largoj nga un, valle cfar me mungonte mua. Ndoshta isha asgje ama kisha nje shpirt qe te donte PERJETSISHT, arsyje kjo qe pranova te jetoja per pak koh edhe larg teje, se e dija se pa ty sdo te mundem pa ty.
Per ty vendosa te jetoj e mbyllur ne vetmin e perjetshme derisa te ktheheshe e te me beje nuse ashtu sic e ënderroja gjithmon,te pakten keshtu me thoje se do te me marresh nuse me krushq e tupana, se do te me marresh edhe ne fund te botes, e un isha aq e vendosur te vija edhe ne ferr me ty, isha e vendosur te jetoja me nje njeri kaq te pavendosur si puna jote.
U largove nga un aq papritur, aq rrembyeshem.
Do te denoj ndergjegjia jote mos harro, do te denoj jeta se DIKUR, DIKUJT ia fike te gjitha ëndërrat…
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga KITTY prej Fri Jul 29, 2011 12:55 pm

Pershendtje I dashur….
I dashur??? Nuk e di nese ky eshte termi I duhur I perdorur sepse ne te vertet ne skemi qen kurre te tille dhe cdo dite e me shume shpresat po veniten.. E ndjej te them “I dashur” sepse ne te vertet I tille ke qene per mua gjith kto muaj. Gjith kte kohe..te kam menduar cdo dt, jam perpjekur te deshifroja shume nga veprimet dhe fjalet e tua por sot arrij ne konkluzionin se ndoshta kam gabuar qe jam sjelle ne nje menyre te tille me ty, qe jam perpjekur gjithmone te te tregoja se sa ndjej per ty…po ti valle a ke ndjere ndonjeher per mua??? Eshte pytje qe jam kam bere vetes cdo mbremje kur kam enderruar per ty dhe cdo mengjes kur jam zgjuar me mendimin se kjo dite do te jete ndryshe per ne te dy. Eshte pytja qe sdo ja di kurre pergjigjen sepse tashme do te jete vone ... Po te shkruaj per te te thene, se sot, do me duhet te heq dore nga ndjenjat e mia sepse kam kuptuar qe kto ndjenja I adresohen dikujt qe ndoshta harron qe un jam pjese e jetes se tij..Me beso qe nuk eshte e lehte te dorezohesh ne nje dashuri por kjo eshte nga ato dashurite e pamunudra qe sado te perpiqesh, e vetme smundem te bej asgje..Jeta me ka mesuar se duhet te luftoj per nje dashuri e jo vetem, por un nuk mundem te luftoj per nje ndjenje qe mund ta quaja dashuri te njeanshme…nuk I kam kuptuar kurre ndjenjat e tua sepses me ke folur kurre per ato te se shkuares por thelle Brenda meje e ndjej se zemra jote I perket dikujt tjeter…e kam te veshtir tja imponoj vetes kte mendim, por e di qe kjo mund te jete e verteta qe me lendon…kontaktet me ty jane te vazhdueshme e te perditshme dhe e di qe do e kem te veshtir por un do perpiqem ti anashkaloj kto ndjenja se me mjafton te jem prane teje, qofte edhe si shoqe… me fal qe kam kembngulur shume ne gjera qe I enderroja e qe ti as I mendoje, por ishin enderrat e mi te dashurise pa te cilat sot e tutje do perpiqem te kaloj ditet e mia…sot ,I dashur, kam vendosur te te them se perpjekjet e mia per kte dashuri po u vjen fundi..jo se dua un por sepse nuk mundem te luftoj per dicka qe sdo me perkasi kurre, sic eshte zemra dhe dashuria jote… te lutem me fal nese sdo te te kerkoj me por duhet te kuptosh se edhe lufta ne dashuri ka nje te humbur edhe pse ai I humbur eshte ai qe luftoi me se shumti…me fal per ndjenjat e mia ndaj teje sepse ndoshta te kane vene ne siklet dhe ske ditur si tju pergjigjesh por sot do perpiqem te te cliroj nga I gjithe ky mundim… dua te te kerkoj falje per shume gjera por mendimet e mia te trishtueshme tashme po komadojne edhe gishtat e mi ne te shkruar..Nuk e di si po mundem te flas akoma per dicka qe me ka shkaterruar dita dites...Sa do doja ta dije se te kam menduar cdo dit, cdo ore e minut qe nga casti qe te kam njohur, do doja te dije sa lot kam derdhur nga fjalet e veprimet e tua edhe pse ti I quaje thjesht shaka…Sot, “dashuria ime”, me duhet te them qe skam me force per asgje sepse e di qe sdo me kuptosh kurre…dua vetem te jem pjese e kujtimeve te tua ashtu sic isha per ty, nje shoqe interneti e asgje me shume…dua te dish dhe dicka…do jesh gjithmone pese e zemres sime pavaresisht si do rrjedhin gjerat, do te jesh gjithmon pjese e enderrimeve te mia deri diten qe e gjith kjo vuajtje do me konsumoje te gjithen…te lutem me fal per gjithcka, mbi te gjitha per faktin qe te kam ndjere kaq shume sepse ndoshta e gjith kjo ishte nje barre per ty…te lutem me fal por un nuk mundem me e vetme ne kte “lufte” pa ty…nuk mundem….
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri May 04, 2012 5:47 pm


Engjejt...


Pse e vret mendjen aq shume?Pse pyet kaq shume rreth engjejve?Kur ti e di me mire se askush se ato jan kudo rreth nesh...
Mos e lodh mendjen,dhe mos shiko shume larg...sepse ato sjane shume larg...po jane ketu...afer nesh...Nganjeher duken njesoj si ne,vishen me rrobat tona,perdorin buzeqeshjen tone,jetojne brenda nesh...
Me thua qe ndjen dicka brenda teje...te them qe po ashtu ndjej dhe une dicka...edhe pse pak a shume e dime se cfare eshte prap se prap pyetjet skane te mbaruar...dyshimet,frika,emocionet,deshira jane te ngaterruara bashke me njera tjetren e na bejne konfuze...
Respekti, Dashuria,hmmm Dashuria fjale e madhe,dashuria e disa gjerave te vogla qe ne fund te fudit jane me te medhajat e me te rendesishmet...
Dashuri eshte te dhurosh e te marresh mbrapsht nje buzeqeshje...sepse gjithmon sado e veshtir te jet ai person perball teje gjithmon besoj se e mira zbut njeriun dhe i ben te shikojne me anen e shpirtit ...i ben te mendojne...te ndjejne...
Dashuri eshte ajo cilesi ajo ndjenje qe nganjeher ja jep dikujt te panjohur...por qe eshte pjese e zemres e shpirtit tend...
Dashuri eshte te kerkosh deri ne fund ,brenda vetes tone,te kerkosh brenda pjeses me delikate qe kemi:Zemra,e aty te gjejme veten tone,te kuptojme se kush jemi ne te vertete...te kemi forcen te themi ate qe ndjejme,mire apo keq te kemi forcen ti dalim zot vetes e tjerve qe kane nevoje per ndihmen tone,te kemi forcen qe ti hapim zemren e shpirtin dikujt,te kemi forcen qe te shprehim e dimostrojme idet qe kemi ne mendje e shpirt,brenda nesh...
Mos te lem qe askush te na demtoje,te na prishi krahet...te na prishi enderrat,mendimet...por eshte e veshtire sepse kur dhurojme gjithcka tek dikush...nganjeher mundemi te humbim gjithcka te gjithe ate qe kemi dhene...por jam e sigurt qe ashtu sic e humbim ne at moment...,ashtu e fitojme ne nje moment tjeter...dhe ne realitet gjithcka na vjen e dhuruar nga jeta e Zoti ashtu sic e meritojme e kemi shpirtin...e jetuar me Dashuri...eterne!
Ne hapesiren e shpirtit tim,mendjes time kam gjetur nje engjell...mos me kerkoni shpjegime fjalive te mia...Nisen nga zemra qe eshte diku larg e vijn ne zemren tone ...dhe ai Engjell tani...shoku im me i mire,me flet me zerin e te vertetes dhe plotesisht i sigurte.
Jane ca momente ne jeten time,qe i degjoj fjalet e tij,i degjoj peshperitjet e ndjej ledhatimet...dhe e ndjej qe Ai don qe ta ndjej...ato momente ne i quajme "rrenqethje mishi " por une i quaj "prekja e Engjellit" .Ndjeji ato momente...jane me te rendesishmet,sepse Engjelli qe eshte brenda teje,don te te flas...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 20, 2012 3:55 pm

" Te Lutem "

Te lutem me fal qe me vuajtje te rende ne zemer po detyrohem te shkruaj kete leter dhe te tregoj realitetin tim dhe te verteten qe ndjej ne zemer per ty. Deshta dhe u mundova ta mbaj si fshehtessi por kot nuk munda sepse ndenjat e zemres sime qenkan me te forta se vete une dhe po me mundojne tere kohen. Nuk e di qpo ndodhe me mua a eshte kjo nje dashuri apo vetem nje miqesi e sinqerte.Kete nuk po mund ta kuptoj Tere kohen vetem ne ty po mendoj, leter e shkruaj ne nje moment shum te veshtire kur me se shumti po mendoj per ty dhe jam gati i sigurt se pas kesaj letre nuk do te mundem te gjej forcen qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh dhe nuk do te duash te me flasesh kurre por edhe nje here me duhet te them me FAL se kete leter e shkruaj jo nga deshira por nga detyrimi i vuajtjeve dhe dhimbjeve qe kam ne zemer per ty Nese ke ndenja kupto te verteten qe e tregon kjo leter dhe te lutem mos me urrej T� Lutem m� premto se do t� mund t� Bashkohemi n� Bot�n E �ndrave q� ikemi P�rjetuhar s� bshku ....un� do t� Vij dhe At�her�, asgj� nuk do t� mund t� na Ndaj�, T� Lutem mos harro eja dhe d�rgomi Lulet E Dashuris pran� Varit Tim� edhe pse kam vdekur Un� E ndjej shikimin T�nd n� mua edhe pse un� kam vdekur p�r gjithmon� dua q� t� kam Pran eshe pse nuk Egzistosh ma do t� jem gjithmon Pran Varit Tan!


" A pot Te ... "

A po t� flet dikush ma �mbel se un�, a po te fal dikush dashuri me shum a po te mungon sante p�rqafimi im, a thua a mundet dikush qe te ma zan vendin tim , a �sht let pa mua ditet ti kalojsh , a esht let pa mua jeten ta jetojsh kur mendon se mua ma s'ke per te me pa , a e don� ma shum jeten a vdedekjen� e shkret� , e di se jeton� edhe pa m'tregua edi qe qan� edhe vuan� ndoshta me i pasur ne bot do te jam� por kurr� lumturi ma nuk do te kam� edi qe pa ty nuk e kam lete diten te kaloj , edi qe pa ty nuk e kam let jeten ta jetoj , kur me ndoj se ty ma nuk te kom per te par mashum po e du vdekjen je jeten te jetoj!!!!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 20, 2012 3:56 pm

" S`te Dua Me "

Jo me sdo te dua jo me sdo te qaj as ne zemren time kurr me sdo te mbaj!
Atehere tranohu tranohu piskat se vendin afer teje tash e ke zbrazt!
Mos me thirr ne emer mos me thirr ne pseudonim se pergjigje nuk te jap deri ne shkaterrim!

Mos ben me o kuku mos ben as lele se me afer teje kurr nuk me ke!
Kape me dore koken vrapo neper dhome sdo te jesh ne vetedije por do te jesh ne kome!
Edhe ne stine te veres dhe ne ate stine vjeshte me kujto ti mua kete djale qe deshte!

Te vdes ne rini spo dua te vdes te rri ne kete bote mendon se ty po te pres!
Te hidhem ne lum nuk ka uje te mjaftuar ta helmoje zemren skam force me helmuar!
Qe te vras ty jam ne dyshim veq do te turperohem se ske meritim!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 20, 2012 3:56 pm

" Per Ty "

Pers une per ty ende ende vuaj perse ti me thae se une jem i huaj!
Nese ike e me s'te shoh kur te kthehesh s'do te njoh do te mbetesh e harruar ne zemren time e kaluar!
KU me je tretur qe sa te kerkoj tani me pendime fatin e mallkoj.
Se ti kishe rendes iper mua e kuptova shum vone vetem atehere kur zemrat na u ndane pergjithmone!
Une ty te kerkoj e ste gjej askund shum vone e kuptoj se krejt ka marre FUND!
Perse per ty vuaj kur kete se meriton perse per ty qaj kur asgje plaget s'mi sheron.Shko sa me larg nga une kurr mos provo me u kthyer kur te jesh ne dhom e vetme
kujto zemren qe pate thyer!
Eci ne rruge te kujtimit ato nuk kane fund askund vetem te zemra jote e cila heret me tha TUNG!
Perse nuk ke deshire zemer te therras perse me detyron vetvetin ta vras?!
Nese nuk e din se qka eshte dashuria fillo ti lexosh poezite e mia!
Per ty poezia ime kurr nuk merr fund edhe pse ne dy spo takohemi askund.
Ndoshta malli me ka marre ndoshta zemra me eshte kalle por une vetvetin e pyes TI ku me mbete oj e pa shpirt?!!!ZeMrA E THYeR

Sdi nga tia nisi te shkruaj
sdi nga tia filloj .nje gje e di se zemra me vajton, kaluan shume muaj vite
e mos te them jave se as qe mund te numerohen e ne mbetem te ndare dhe mem
zemra te thyera.Kam vetem nje pyetje.valle perse keshtu ndodhi .kush eshte
fajtor per kete.kush na i ndau zemrat tona ne rinine e hershme.Nuk me mbetet
gje tjeter pos te mallkoj ate lloj njeriu qe nuk ka meshire fare dhe vertete
qofte i mallkuar perjete.
ti mendove per vete e jo edhe per fatin tim te mjere qe nuk mundja te gjeja
rrugen e vertete e cila me humbi ate dite kur te takova ty.nuk mund te them
se ti nuk ke pase fare faj por edhe pse nuk po dua te them [o detyrohem nga
vuajtjet e mia te pafund te them se edhe ti je bile me shume se te tjeret
fajtore dhe shkaktare qe ne u ndame,
O zot perse nuk po mundem qe
ti harroj ato qastet e hareshme qe i
kaluam ne se bashku .valle a vetem ato na mbeten ne kujtime ,jojo kujtimet
e mia
per ty nuk mbarojne kure edhe pse pa mase po mundohem te harroj por
valle a harrohet njeriu qe e ke ne zemer
perjete jo nuk mund te harrohet kurre
valle a mund te harrohet dahuria e pare
jo nuk mund te harrohet kurre kurree
e as ti nuk do te harrohesh sepse
ishe ajo qe ishe dashuria ime e pare dhe e paharruara deri me tash.Pa ndale
po
e lus zotin te me merr shpirtin ,pa ndale po e lus zotin te me merr jeten
dhe askush mos te kuptoje te verteten
se eshte vertete shume e hidhur
e nuk dua ta kuptoje askush .e verteta dhemb shume me te verteet dhemb dhe
eshte veshtire te harrohet
por jeta nuk merr fund me kaq
ajo te vjen si vale duke te sjelle edhe
me tutje pikellim mbas pikellimi
dhe duke te thene ,,mbylli syte se paska
ardhe mbarimi.,,por me mire do te ishte
te vije mbarimi dhe jeta ime te marr fund
vetem per here te fundit dua te le amanetin me te madh ne jeten time
e ai eshte qe pas vdekjes te na varrosin prane njeri tjetrit edhe pse nuk
me ke dashur dhe me ke tradhetuar
por une prapeseprape jam nje njeri
me ndenja dhe e kuptoj edhe te
miren por edh te keqen e. edhe di te fal e te pranoj falje.Nese une vdes
para teje kur te kuptosh per vdekjen time te lutem mos e kalo ti jeten ne
pikellime e as mos mbaj zi qe vdiq nje djale iri
por jeto me kujtimet e mia qe dikur ti kam dhuruar.dhe te lutem me gjithe
zemer te mos me qash me lotet e tu te ngrire si akulli i lubotenit por te
jesh krenare qe se paku njehere ne jete pate nderin
te jesh e dashura e nje njeriu shum te ndershem me ndenja dhe respekt te
larte te jesh e lumtur qe pate nje
njeri shum te besuar ne jeten tende
nese atehere te pyet shoqeria yte
se si kalove jeten me mua
u thuaj te verteten ,e ajo eshte se edhe
pse jam ne varr me zemer te dua te dua
dhe do e vazhdoj te dua perseri
dhe do te pres ne ate bote te amshuar
se nuk dua nga ti me u larguar edhe nne ate bote,Te lutem te me vizitosh
varrin
tim te vetmuar dhe te mjeruar qe nuk e viziton askush.vizitome dhe me sjell
lule te bukura/ lule te asaj kohe te dashurise sone. e ato le te simbolizojne
dhe qarte le te tregojne se me te verttee ndaj meje paske pase nje dashuri
pa rezerva
mbi varrin tim te vetmuar me sjell edhe nje
kurore dhe me hudh edhe pak dhe me tenden dore .Nese dikur kthehem pas vdekjes
dashurine dhe zemren perseri dhuroma por mos qaj qe u ktheva si
hije se me zemer te dua akoma
te lutem mos te jesh e frikesuar as mos te jesh e befasuar se ende ne zemren

time ti je duke jetuar,nese nuk e kupton te vertteten se paku kuptoje jeten

se ne kete jete e pate nje dashuri te vertete dhe vetem ty une te deshta
ne jete
se ti ishe e vetmja ne shpirtin tim
edhe pse mu dasht te ndahem ngfa ti me shume pikellim por ja qe u desht keshtu
me te vertete fundi eshte shume i veshtire per ate qe e kupton nje dashuri
te tille seriozisht sepsejeta eshte keshtu njehere te ndihmon por fati qellon
dhe te mallkon e jeten tende e shkurton
Tani qte bej nuk e di vetem degjoj fjalen zi e zi kur une mbajta atehere
nga kjo
jete u ndajta dhe me ty buk te pashe
por kurr nuk e harrova diten
qe ne dashurine tende rashe
sepse ajo dite me miresi per mua kishte shume rendesi .edhe une mbeta i vetmuar
dhe me kujtimet e tua por ja qe nga kjo u binda se me nuk duhet te besoj

as ne jete e aq me pak ne fat se fatit edhe pse nuk i dihet aq edhe nuk
i besohet ,realiteti eshte se duhet te besohet ne nje te vetmin zot se ai
eshte nje e tjeter nuk ka .ai nxorri ne kete jet te miren dhe te keqen e
ai edhe sheron plaget e njerriut te ndershem e edhe plaget e mia shpresoj
se nje dite zoti i madh do te me ndihmoje t i sheroje
me te vertete qenka realitet se nese ti nuk je ne shpirtin tim pa ty jeta
qenka denim
e nga ky denim nuk ka shpetim
e nuk ka as kthim por vetem pikellim dhe mbarim
Vjen nje dite si ajo qe e perjetova kur zemren time rende e lendova
nje dite shume shume e veshtire
me zemer te thyer e me vuajtje te renda
detyrohem te them e dashura ime
LAMTUMIRE ----- LAMTUMIRE
NEE KETE LEXON TE VERTETEN E KUPTON SE ASGJE PLAGET NUK MI SHERON ,NGA VUAJTJA
E RENDE
SHPIRTI IM JETE PO NDERRON
LAMTUMIRA E FUNDIT ESHTE KJO
DHE TE LUTEM MOS ME HARRO-- une
bani nga zemra e lenduar nga e kaluara
shprehi ndenjat e mia ne kete leter por kjo nuk eshte fundi ky eshte fillimi


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 20, 2012 3:56 pm

Te lutem me fal qe me vuajtje te rende ne zemer po detyrohem te shkruaj kete leter dhe te tregoj realitetin tim dhe te verteten qe ndjej ne zemer per ty .
Deshta dhe u mundova ta mbaj si fshehtessi por kot nuk munda sepse ndenjat e zemres sime qenkan me te forta se vete une dhe po me mundojne tere kohen .nuk e di qpo ndodhe me mua a eshte kjo nje dashuri apo vetem nje miqesi e sinqerte .kete nuk po mund ta kuptoj
Tere kohen vetem ne ty po mendoj,
leter e shkruaj ne nje moment shum te veshtire kur me se shumti po mendoj per ty dhe jam gati i sigurt se pas kesaj letre nuk do te mundem te gjej forcen qe te flas
me ty sepse sigurisht do te me urresh
dhe nuk do te duash te me flasesh kurre
por edhe nje here me duhet te them me FAL se kete leter e shkruaj jo nga deshira por nga detyrimi i vuajtjeve dhe dhimbjeve qe kam ne zemer per ty
Nese ke ndenja kupto te verteten qe e tregon kjo leter dhe te lutem mos me urrej
T� Lutem m� premto se do t� mund t� Bashkohemi n� Bot�n E �ndrave q� ikemi P�rjetuhar s� bshku ....un� do t� Vij dhe At�her�, asgj� nuk do t� mund t� na Ndaj�, T� Lutem mos harro eja dhe d�rgomi Lulet E Dashuris pran� Varit Tim� edhe pse kam vdekur Un� E ndjej shikimin T�nd n� mua edhe pse un� kam vdekur p�r gjithmon� dua q� t� kam Pran eshe pse nuk Egzistosh ma do t� jem gjithmon Pran Varit TanTung te pershndes me gjithe zemer dhe te deshiroj fate dhe lumturi ne jete me dashurin e vertet .Ne keto momente disi te merzitshme pa ty ,mezi gjeta pak forc qe ta shkruaj nje leter vetem per ty qe te qetsoj pak zemren time te pavdekshme dhe te pavdekshme e cilapandal mendon dhe te kujton ty .Nuk e di ty se si ndihesh ne keto momente pa mua .por nje gje te vertet per vete e di se jam i vetmuar e i merzitur dhe i piklluar per ty qe nuk mund te shoh .Per mua nuk eshte me rendsi vetem biseda ne internet por edhe jeta ne realitet ,e ti per mua je relitet i vertet .Nese ndjen se kam gabuar apo te kam genjyer ndonjher te lutem vere doren ne zemer dhe prano faljet e mia kur te them me fal me fal me fal.Nuk ka njeri ne bote qe nuk gabon ndonjher vetem i vdekuri nuk gabon dhe nuk flet .Po jetoj me te vetmen shpres se nje dite do te takoj dhe do te jem shume i gezuar e i lumtur me ty .Derisa te takoj ne realitet do te mendoj i mirzitur dhe me kujtime ne zemer per ty
QASTE TE LUMTURA
ME NDER DHE DASHURI E ME RRESPEKT BANI TE PERSHENDET


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Fri Jun 08, 2012 5:30 am

Je thjesht dashuri e Pamundur....
Valle cpo ndodh me ty;si ke ndryshuar aq shume?Si ke harruar dashurin tende te vertet?Valle a mos jan gabim un a po mos je gabim ti.A jam ne enderr un apo je ne enderr ti?Nuk dua te zgjatem shum;pasi sme lejojn lotet,sepse nuk pushojn dot pasi te duan vetem ty.Nuk mendoj se esht momenti i duhur qe te them vuajtjet dhe mundimet qe po heq per te then qe po vuaj sinqerisht.Nuk mendoj se zemra srreh me,kur ti nuk jeton me.Kur ti nuk je aty i ulur teksa zgjohesh ne mengjes dhe tek pi kafen qe te te filloj dita mire.Do te te lutesha i dashur teksa vajza te tjera ngacmon,teksa ti luan dhe kalon kohen;mendo per dike qe te don me sinqeritet,mendo per dike qe te don me te vertete.E di se nuk e meriton fjalet qe po ti shkruaj ne ket leter,nuk meriton dot sepse dashuria te ka mashtruar dhe te ka bere te verber.Nuk mendon se ka ardhur koha tia fillojm nga e para dhe ta lejm pas te shkuaren,ta lejm pas dhe tia rinisim nje dashurie te embel;;;;te dua.....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Jul 22, 2012 8:11 pm


-My History... -----------> Leter pa Adrese <--------- Kjo eshte letra qe kurre nuk munda ta dergoj ty.. cfar kishte mbetur ne zemren time prej atehere e kam shkruar ne kete leter dhe po te ishte aq lehte qe ta jap ty kte leter atehre do ta jepja.. Kurr nuk e kam njohur dashurine perderisa nuk te takova ty ,me ty e ndava mendjen time trupin tim,zemren time dhe shpirtin tim..ne ndame nje ndjenje te thelle aq shUme saqe thjesht nuk mund ta pershkruaj me fjale. Ne ndame jeten tone bashke. Dashuria ne zemren time per ty kurr nuk do te ndryshoje sa kam kuptuar deri sot...me kan thene qe koha i sheron te gjitha !! Un besoj qe KOHA i le gjerat ne harres pak a shume po kurr nje kujtim si ky nje dashuri si kjo nuk mund te harrohet me kohen, ndoshta mund te futet diku thell ne zemer ,qe kohe pas kohe do te aktivizohet malli per ty ...po te te harroj me kohe KURRE !!!e verteta eshte se ende enderroj per ty ende e qaj veten duke menduar per ty ,ende kaloj nga vendi yn nga stoli jone me shprese qe mos ndoshta te ka kap malli dhe do te te takoj atje...cdo dite vishem mire dhe zbukurohem me shprese se ndoshta do te takoj atje diku ne qytet ,,,shpesh here e kontrolloj telefonin mos vall je kujtuar te me shkruash...por KOOT Sad


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Aug 08, 2012 6:38 am

Mua me mjafton nje buzeqeshje per te me bere
te lumtur.Mjafton nje shikim per te me bere
xheloze,sepse xhelozia nuk eshte mungese e
besimit,por frika e humbjes.Me mjafton me te
vertet pak,sespe ne jete gjerat me te vogla jane
ato qe vine nga zemra,jane ato me te sinqerta.Pranoj shoqeri nga cdo vend i
botes,ofendimet dhe fjalet e renda nuk kane
ekzistenc ne fjalorin tim,m'respekto dhe te
respektoj.Nese i flas dikujt e bej per respekt
dhe edukate jo se kam ndonje interes te
vecante.Mundohem te jem sa me e sinqerte ne jeten e perditshme,por shpesh here nuk
vlersohet kjo gje.Jam shum e bute por nqs me
provokojn behem Kafshe e vertet,e mira eshte
se skam dal asnjeher nga vetja ime uroj qe mos
me bej kush te dal.S'bej padrejtesi dhe nuk dua
te behen.Ndonjehere jam perkushtuar aq shume per nje njeri sa kam harruar veten time.Une
gjithmone jap,por e verteta mbi te gjitha dua te
marr dhe kam mesuar qe sa me shume jep aq
me pak merr.Gezohem dhe me pak.Merzitem
shume shpejt dhe me shume,sespe shpesh bota
behet shume e vogel dhe e ngushte me mua.Kur fal dihet se nuk harroj kurre.Kam
mesuar qe bota rrotullohet por atehere kur ste
behet vone fare.Kam falur gabime gati te
pafalshme,kam provuar te zevendesoj persona
te pazevendesueshem dhe kam harruar persona
te paharrueshem.Kam vepruar sipas momentit,jam zhgenjyer nga pesona qe nuk e
mendoja kurre,por dhe une kam zhgenjyer.Kam
mbajtur dike mes kraheve te mi per ta
mbrojtur,jam bere mike perjet...Kam qare duke
degjuar muzike e duke pare disa fotografi me
kujtime,kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze..Kam besuar perseri ne nostalgji dhe kam
pasur frike te humbas nje person shume te
vecante,por kam mbijetuar...Dhe jetoj akoma...!
Dhe jeta nuk me lodh!Dhe ti nuk duhet te
lodhesh nga jeta...JETO!Eshte mrekulli te
perpiqesh me bindje,te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion.Te humbasesh me klas dhe te
fitosh me guxim,sepse bota i perket atij qe
guxon...Falenderoj cdo dite zotin per gjerat qe
kam Dhe s'kam
nevoj te xhelozoj askend sespe kam cdo
gje. .


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:10 pm

Kot e ke per ty sma ni....
e mban mend kur jemi taku ne te dy?normale pse ta mbash,fundja ti je djal e ju djemt keni forc mbi nje femer silleni si te doni;...ora 4:00 e mengjesit, fiks 4...nuk mund te fle, po degjoj muzike ne radio, dhe te them te drejten te gjitha keto kenge me jane bere hite ne koken time...muzika ne njefare menyre me qeteson...por sonte jam e merzitur, paksa e trishtuar, frikesuar nga vetja ime...s`dua me te vuaj...s`ikur te kisha guxim ti tregoja gjithqka...gjithqka qe nga dita kur u pame e deri tani, se qfare kam filluar te ndjeje per te, te mendoj per te...te enderroj me te...marrezi, mbylle i them vetes, mos enderro kot, kjo nuk mund te quhet shprese, kjo quhet marrezi e zemres time...
Me vije inate se pse e takoje ne kete kohe, pse tani, kishim 3 vite qe studjojme ne te njejtin fakultet por drejtime te ndryshme, dhe ja tani, tani ne takohemi...sa qudi, vertet interesante, se kishim pare njeri tjetrin me pare, apo e kishim pare por se kishim verejtur...une nga ana ime e di se pse se kam verejtur, sepse kam qene e zene duke besuar genjeshtra te nje egoisti te shpellave te Sokratit, kurse ai...ndoshta ishte i zene edhe ai...por se besoj se me ka verejtur ndonjihere sepse heren e pare qe folem me tha: S`te paskam pare me heret ne fakultet... Hey e besoni dashurine ne shikim te pare ju ??? e di se thoni jo, ose mendoni qe jo, ashtu edhe une kam thene...por tani e besoj ose ose mund te them se e takova ate dashuri...prit , ndoshta s`eshte dashuri...por cka dreqin eshte, cka, kur mendoj per te sikur ta kisha njohur nje shekull te tere, edhe pse ate shekull s`do e jetoj, sikur ta kisha prekur edhe me pare, edhe pse ato prekje ja fala dikujte qe se meritonte...
...S`mund te jemi bashk edhe pse duam...une dua, se di ndoshta edhe ai do...se si me shikon tani qe flasim thuajse gjdo dite...eshte viti i fundit dhe shihemi shpesh...me pershendet me shikon, jo si shkohet dikush qe e ke nje miqesi ose shoqeri apo apo marradhenie kolegiale...me shikon ndryshe e ndjej, e shoh besomeni e shoh...kur me takon doren me shtrengon jo ne menyre vulgare, jo jo jo...ne nje menyre miresie...une, hmm dridhem, mbrenda meje jam ajo Helena e cila shikon me dashuri, simpati, mallengjim per dashurine qe se pa kurre edhe pse e besoi nje kohe se ishte e tille, por gabohej...por jasht meje perpiqem te jem ajo Helena e forte qe te gjithe e njohin, dhe sillem shume ftoht...e nderpres ne mes te bisedave dhe largohem kinse s`kam kohe...dhe ai, ai me shikon sikur don te thote edhe me shume...se di ndoshta vetem po me duket keshtu...se di...
...S`mund te jemi bashk...por kurre sdo harroj 3 dite ne nje udhetim qe kishim me shoqerine, aty u takuam u njohem...shikuam ndoshta edhe i jemi bere bajat te themi me nje fjale njeri-tjetrit sepse shpesh ndesheshim me shikime...derisa une i thash vetes: mbaju mos u bej budallaqe!!
Se harroj se si me ka prekur nje nate kur po benim muhabet me shoqerine per deshirat se ku do donim te studjonim...dhe per qudi ju betohem te dy donim te studjonim ne te njejtin vend...dhe, e besoni u fiken dritat e hotelit sepse ne oren 3 te mengjesit aty fikeshin dritat...me preku leht ne krahe...dhe une ja largova duart...perseri tentoi, perseri ja largova duart...s`guxoja, frikesohesha...nga asgje me shume se nga ajo se qfare do lind me vone, sepse ne s`mund te jemi bashk, por as ai s`guxoi me...se di a ishte ajo provokim nga ana e tij apo..se dii ahh...dhe une s`dua te vuaj prap...jo s`dua pamarre parasysh se sa do jete e veshtire ta shoh gjdo dite...pastaj po ate nate me shoqeri ne erresire vetem me nje drite qe dikush nga ne kishte leshuar sa per te dalluar njeri tjetrin, me tha ben te te bej floket gershete...hahaha paramendojeni, smund te besoja...ai po me prekte floket, ai qe kisha filluar te ndjeja diqka per te...ai qe tani e mendoj edhe ne oren 4:15 te mengjesit...e pseee???
...me prekte floket dhe po bente nje gershete te cilen me dhimbsej ta prishja ate nate kur shkova te flija...bile kur e perfundoj me ngacmonte ne buze me floket e mija...kurse une behesha nervoze....jo se ai luante me floket e mija, per ate isha e lumtur, por sepse s`doja te ndeja me asgje....asgje....Smund te jemi bashk...
Dje e pashe, me foli...u ndal s`mendova se do ndalej...por u ndal, sa embel me shikonte...kurse une dredhoja shikimin tjeter vend...s`mund tu rezistoja syve te tij...sa i mire qe eshte... dhe shume i sjellshem... e kam verejtur edhe ne udhetimin me shoqerine, sillej shume mire me te gjithe, me te gjithe...kishte nje sens humori te embel....nje buzeqeshje qe gjdo femer e magjepse...
Nuk e di pse jetoj kete ndjenje...dua te jem e lire nga kjo...sepse ne 2 s`mundemi kurre te jemi bashk...e dini pse sepse nje ZOT na ka krijuar na ka falur jete...por pse na ndau ne fe, une dhe ai...kemi fe te ndryshme...mua s`me pengon kjo, as atij...e kuptova gjate bisedave tona mes shoqerise kur flisnim per religjion...por nje fjale e urte thote: " si eshte vendi, mbahet kuvendi"...
Nuk mund te them e dua, sepse kete fjale e pata thene njehere, ndoshta isha ngutur teper shume te vrapoj drejt asaj qe me dukej e persosur dhe me doli e kalbur...nuk mund ta quaj dashuri...por mendoj shume per te...
Shpresoj qe te jete vetem feja ajo qe na ndane...dhe asgje tjeter !
Por...edhe nese s`do kemi kurre bashkim...mjafton qe te dy te jemi te lumtur ne rruget e jetes......kam kaluar shume gjera ne jete, do e kaloj edhe kete!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:12 pm

Sa shumë mallë, sa dëshpërim, sa vuajtje, sa shumë dashuri ndjej për ty sonte, në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj. Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë! Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.
Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë, atëherë e kisha lutur Zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjetër, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë. Ngado që po i hedhi sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë... Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRËSH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË? Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë! Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt. E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo respekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:13 pm

Ishte nje nate e e ndriqueshme vere me plot yje dhe shum gjera te vecanta rreth nesh.Ja keshtu ishte ajo nate,as qe e pata menduar qe ne nje atmosfere te tille te lekundet zemra ime.E mendova thjesht,do te jete nje nate si gjithe te tjerat,me pak buzqeshje, ashtu si perhere.Sapo mberiva ne vendin e caktuer syte me shkuan ne fytyren tende engjellore.Nuk mundem ti harroj per asnje cast syte e bukur,ata sy qe me skllaveruan me jave (49) dite te tera.Sa bukur ndriste buzeqeshja ne fytyren tende,sa te mira i kishe gropezat ne faqe.Nuk te njihja e mezi prisja te me prezantoesh plotesisht .Bota mu shfaq me gjith bukurite e saj kur dora ime preku doren tende.Doren e vel.... bukuroshe,asaj qe ndoshta ndjenjen time per te nuk do ta mbylli as erresira e varrit.Te ndjeva me tere forcen e shpirtit,e kuptova se cfare fshihnin vetullat e vrenjtura.Mjaftoi kaq pak kohe qe une te humbisja mendjen,te mbyllesha nen masken e heshtjes.Mjaftoi aq kohe,qe une te ndiqja me sy cdo veprimin tend.Ndoshta nuk ka bukuri me magjpese te natyres nga floket e tua te rrudhta qe te derdhen mbi shpatull.Kam zili eren e flokeve te tu qe me flladisnin aq embel.Nuk po zgjatem te flase ne detaje per pasojat qe me ndodhen mua,por te siguroj se isha dhe jam i yti me tere qenien time.Ke dicka te vecante ne shikimin tend magjpes,me duket sikur shpaloset kaltersia e detit me ate te qiellit, Nuk e paramendoja se do te qendroja para nje bukurie te tille.Te kujtohet shpirti i vogel kercimi i pare? Si mund te harroj trupin tend te brishte,duart e vogla qe me rrethonin qafen,dhe aromen e flokeve tua qe i adhuroj me shume se cdo gje ne bote.Isha i emocionuar si asnjehere me pare,po kerceja si mos me keq,por qetesohesha kur shikoja buzeqeshjen tende hyjnore qe me inkurajonte,me jepte shprese e me bente te te shterngoja embelsisht belin tend prej zane.Te kujtohet zemra im kur shihnim qiellin tone te paster e ashtu pakuptuar u fshehem prej te tjereve U mallengjeve me bukurine e qiellit qe gjdo yje shfaqte fytyren tend te ledhatuer....Nuk kujtoj me asgje.......... vetem se ndjeva embelsine e buzeve te tua,dridhesha i teri,e nuk ngopesha se shternguari trupin tend te dregjur si lastar.Ajo nate per mua eshte gjithcka,sepse jeta ime mori kuptim kur nder krahe te pushtova ty shpirti vogel.Tashme te kam larg,te kujtoj me mall.Por nuk do te vonoje qe do te kem perseri ne krahe si dikur.Te te perkedhel floket e te te ndjej zemren e vogel kur rreh prane meje...SHPIRT me ka marre malli shume zemer.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sun Aug 12, 2012 12:14 pm

"PSE M'HARROVE"
E pyes veten pse rash n'dashni.Ah moj nene qka te bej.Jeta ime perfundoj.Per nje vajze qe e deshta shume ma bani zemren ma dogji shkrum.Ma thej zemren si nje gote por qka te bej e dua kot.Jeta pa te me digjet flake syte e mi po derdhin gjak.E dashurja ime te prita me mall une tash po vdes ma ben hallall.Pse t'jetoj kur sjam me ti ma ktheve shpinden me le N'vetmi.Sikur f'mi me le tuj k'ja si nuk te erdh aspak gjuna.Mi more shpresat e u largove dashnin tone ti e lendove.Ti shkove e me le te vuaj askend tjeter une nuk do ta dua,por edhe kujtimet tona une do ti ruaj.Dije se ne zemren time shpurt nuk ka vend per asnje tjeter emer.Arsyen pse vdeka kejt ne ta din ishte arsya EMRI YT.Jeto se une kam vdek per ti shko e mos me lyp me sy.Dashuroje tjetren e cila te gezon se per ne te dy dashuria perfundoj.Ti mu me lendove tradheti me tjetrin me dhurove.Qe une shume te deshta bema ti hallall,por pse me tradhetove ti te koft haram.S'Mundesh me me harru se te deshta pa hile,nuk jam une si ti me zemer katile.Kur te bie shi dije kush po qan,eshte ai djali me zemer te vrare.Ti je fajtor se ma prishe jeten,deshte me jetu me nje zemer tjeter.Tash more vesh se m'ke humbur mua,dhe i kerkon fjalet vetem ty te dua.sikur te ishim sebashku sabah per sabah vet i ke fjalet se lipe me u nda.Pi kujton ditet se ishe me mu vone e kuptove se me ke lendu.E lendove edhe veten se poo don me tu kthy vone e more vesh se zemren ma ke thy.Une po martona por i lumtur sjam.Si te martona kur vec ti ne zemer te kam.E dashurja ime ne darsem po te thrras,per me me shiku ti kur zemra me plas.Ne krahet e tu une dua me vdek po ta le amanet kurr mos me harro per jete.Deshira ime ke qe une me ti te martona por nuk mrrina e dashur dhe sun e perjetova.KUSH NE NA NDAU E VRAFT PERENDIA,SEPSE E VRAU NJE GJE QE QUHET DASHURIA.Me kujtimet e vjetra une tash poo jetoj ditet qe i kaluam smundem ti harroj.Koka po me thot mos qaj e mos vuaj.Por zemra spo me len ti me te harruar.sepse vetem, ty te deshta dhe te thash fjalen te dua.Prap erdhi koha te ecim rrugeve tona e kisha dasht nje perqafim per te fundit takim.N'Doshta me kurr nuk do te shoh,per jete.Se dita se keshtu qenka Fati te mbet pa ty i shkret.Vec edhe njeher te shoh me sy.Ti preki buzet e tua me lotet e mi.Ndegjoje zemren time qish po te te thot.Mos shko te lutem e dashur mos me le ty vet.Zemren do ta bej gur ti sdo te harroj kurre.Per takil te fundit thuaj diqka te mir vec jo ate fjalen qe quhet "LAMTUMIR"
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Sep 02, 2012 8:21 am

Gangsterja Yesterday at 18:27

+
----
-
"me ka marr malli zemra ime mezi pres te kthehem"......."o zemer nuk rrikam dot pa ty te puth pa fund......"......"merzitem pa ty zemer,sikur te isha aty me ty"
kta jane ca sms qe djali i derg vajzes nderkohe qe ishin larg.........dukej i dashuruar me shum se kurre..........vjen dita dhe djali kthehet....vajza e priste me padurim po e digjte malli kishte nete te tera qe enderronte diten kur ai do kthehej........ajo merr leje nga pune dhe ne oren 12 ai e pret te parkingui punes se saj.......vajza po cmendej nga lumturia vrapon drejt makines hypen ne te dhetakohen ajo e puth me mall e perqafon dhe syte i mbushen me lote gezimi ai gjithashtu e puth e peqafon me syte qe i buzeqeshnin po me pas 1 hije bie ne ftyren e tij......ndryshon,ftohet dhe zemra e vajzes ngrin nga frika.........djali nuk flet vajza ka frike te kerkoje shpjegime...kaloi ajo mbremje............vajza nuk arrin te flej vuan qan ka frike... dhe fillon e i kerkon shpjegime per tel po djali mohon pastaj fillon e nuk pergj fare ne tel..........deri te henen vajza nuk han nuk pin e nuk flen......vetem qan per 3 dite me radhe.........vjen e hena dhe ato do takoheshin...vajza del nga shpia me nje parandjenje shuuuuuuuuuuum te keqe...."ku je?"....."po vi." kta ishin sms-te e fundit..........vajza hypen ne makine dhe zemra sa nuk ja shpon kraherorin nga rrahjet e shpeshta..........ai nuk e shihte as ne sy.......e rrinte ne heshtje si nje njeri me faj........ajo me zerin qe i dridhej i tha:"ca ka ndodhur me ty???"pse ke ndryshuar kaq shum???"........ai rrinte ne heshtje...ne fund tha :"po...kam ndryshuar...as vete se di psene..."...........vajzes i mbyllen syte nga lotet ja ndjente zemra qe po perfundonte gjithcka.......pa nje arsye llogjike pas 4 muajsh djali i thote ste dua...........pas atyre sms-ve te mesiperm ai i thote ste dua........pas netesh te tera te kaluara bashk....pas shum e shum fjalesh te bukura ai ne shqiperi ka kuptuar qe nuk e don vajzen.......vajza me zemren cope cope e pyet pse i derg ato sms nga shqipria.......pse nuk i kishte dhene kurr asnje shenje per te kuptuar 1 dicka te tille......:"pse me thua te kam zemer????pse me thua me ka marr malli kur nuk ta ndjen per mua??????pse?????????""
pergj e tij ishte:"po un te kam zemer..........dhe malli me kishte marr jasht mase per ty..........por......un dua te martohem e nuk jam i bindur qe ti ben per mua..........." ajo qan me zemren cope cope ai i kerkon te mos qaje se do i kaloje shum shpejt.......vajza qe po vuante shum ja kthen me ze te larte:"je i idjot dhe i verber qe nuk arrin te shohesh qe un jam dashuru me ty......pse qaj???????qaj se te dua e te humba pergjithmone........merzitem kur mendoj qe esht hera e fundit qe te shoh"......ai hesht...........ajo zbret nga makina......i jep doren ai e afron e puth ne buze e perqafon dhe ajo zbret nga makina me zemren cope e therrime..........nuk arrin as te ngjise shkallet........qan ne shkalle deri sa nuk i bie te fiket dhe e gjen motra te shastisur ne shkallet e pallatit............

te kam zemer.....por te le se dua te martohem..........


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Tue Sep 04, 2012 10:16 am

LETER DASHURIE PARA VDEKJES . Jam ketu uluru ne shtratin tim i lodhur,i trishtuar i zhgenjyer nga jeta,e po shkruaj me forcen e lapsit,zhurma e te cilit kur prek fletoren e bardhe per ta njollosur me dhemb ne vesh,dhe ne shpirt.Dhoma ku gjindem eshte e erret,deperton vetem pak drit nda dritarja e mbyllur me perden e zez,qohem ta hap dritaren,qe te mos degjohej zhurma e laspit .Wow paska aerdhe vjeshta,gjethet shushurisin te rena ne tok,paskan marr ngjyr tjeter, djellin e paskan mbuluar ret.Panaram trishtimi edhe jasht.Un kthehem te shtrati im,perball ne mur nje piktur,dy te rinj duke u puthur,marr goten qe lam afer dhe ja hedh por nuk arrita ta dhej,me mir ta mbaroj letren qe do ta la amanet e ta dergojn pasi mu edhe pak me shuhet jeta.Qfar te them?qfar te mos them?Qfar te shkruaj?Qfar te mos shkruaj?...Jam ne dilem!!!!Koheve te fundit me duket se dilema "TE JESH APO TE MOS JESH?!"qe e kishim parashtruar nuk ka me rendesi te madhe!Dilema e vertet ne kete jet eshte :"TE DUASH APO TE MOS DUASH?!"Shporten qe kam afer meje,eshte e mbushur me letra,sepse asnjera sme pelqen qe e shkruaj,nuk di qfar te them ty...ty per te cilin jeta ime po shuhet,e shof e ndjej me ka mbet edhe pak sekonda.Syt po me mbyllen,me dridhet zemra sepse fillova te kam pak frik.Po vdes ooh Zot!me duhet te shkruaj nje fjal me shpejt...Jetes time po i vije perfundimi.Jeta ime po perendon per te mos aguar me kurr!E ty nuk di qfar te shkruaj,me ra lapsi nga dora,duhet ta arrij ta kapi prap,me shpejt,me shpejt.......ZOT aman me ler edhe nje sekond,tashe dua ta ndjej edhe nje her zhurmen e lapsit tek prek fletoren e bardh per ta njollosur,me duhet patjeter te them spaku nje fjal,ate qe ta kam then qdo her,ate fjal qe shum si ti e thon po u menduar,pa i dhen kuptim,qe shumices i del nga goja shum leht...Po vdes edhe nuk arrij ta kap lapsin,e ndjej shpirti po me leshon.Por nuk dua te dorzohem,e kapa lapsin,me dridhet dora,me dhemb shpirti,me djeg zemra,syt i kam te mbyllur nuk shoh,nuk arrij ti hap,duhet te shkruaj Shkronjen e par "T" arrita ta shkuarj,e dyta "E" u mbusha frym sepse skam forc,shkronjen "D" e pastaj shkronjen "U".ME ra lapsi kapa dhe u mbusha frym fort ,vura doren ne zemer te ta mbaj se po me leshonte!edhe e shkruajta edhe shkronjen e fundit shkronjen "A".Dhe pash nje drit te bardhe te madhe para meje.WOW kjo eshte parajsa.Jam e lumtur qe u largova nga ajo jet,E TI I DASHUR JETOJE JETEN ME AT TJETREN
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Tue Sep 04, 2012 10:18 am

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une e perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli..dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh
atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem e jotja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..Me Mungon Shpirti im

Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort!ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Oct 02, 2012 9:50 pm

Do të ikësh.. ??? Vazhdo.. !!!
Se ndoshta u bëra i tepërt me fjalët që përsërita . Ndoshta u bëra i tepërt me dashurinë që të dhurova . Do mësohem të jetoj edhe pa ty . Por mos harro se Bota sillet rreth diçka-je dhe ajo "Diçka" nuk je ti . Në valixhen e përgatitjeve të tua merr me vete gjithçka . Çdo kujtim . Çast të bukur . Momentet që të dhashë e më dhe . Mos e vrit mendjen nëse do mërzitem .

Jam mësuar me ty . Egoizmin tënd . Zhgënjimet që më dhe . Ti vetëm ik !!! As unë nuk duroj dot më . U lodha duke dashur për dy . Duke sakrifikuar për një të ashtuquajtur "dashuri" që dështoi pa nisur akoma . Ik dhe mos harro të mbyllësh portën e zemrës që të mos kesh më rast të shohësh ndonjë fije shprese . Dhe kujto : " Ndoshta do të të duan më shumë se unë , por kurrë . . . Askush nuk do të të durojë siç të durova unë . . . Askush nuk do të të vlerësojë siç e bëra unë " . Ik !!! Asnjë fjalë mos thuaj . As përshëndetje . As ndonjë nga ato "moralet" e tua të zakonshme . As mendimin tënd nuk e dua . E di vetë sa vlej . Por ti vetëm vazhdo . Ik !!! Sepse vetëm këtë di të bësh .


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:45 pm

E jotja pergjithmone.


Isha e ulur ne nje cep bote qe prej shume kohesh...
Ngjyrat e shpirtit tim kishin humbur pergjithmone,endrrat e mia ishin futur thelle ne nje riviere te panjohur,njerezit ne rruge nuk me shikonin dhe nuk i shikoja...
Nje dite te zakonshme te pashe qe u afrove me koken e menduar ne lutjet e tua...
Ne nje kohe ku po zhytesha ne mes te nje oqeani pashprese,mu duk sikur pashe te shkelqenin syte e tu ashtu si per te dhene nje thirrje per jeten...
Ti me the "ne qofte se qan per jeten ,nuk ke per te qene e fundit,hajde bejme nje shetitje bashke per te marre fryme ne kete ajer te paster dhe pastaj do te te flas per dashurine..."
Me keto fjale qe me liruan ti me the ne te njejten kohe ato qe doja te degjoja prej kohesh,me keto fjale besimi qe akoma tingellojne ne koken time ti me ftove per tu ulur ne dhomen e dashurise...
Para se te te njihja endrrat e mija ishin gjithmone shume te zbehta ose shume te zeza....duke me ftuar te ulesha prane teje,ti me ndihmove te bej perzierjen e bojrave ne mur ne kete dhome dashurie...
Prej fjaleve te tua te buta,mora shije per kete bote qe me dukej kaq e larget,dhe ndeza dritat e jetes sime...
Prej butesise tende natyrale ti arrite qe te me bindesh me siguri te plote qe kishte vend per ne te dy ne kete dhome dashurie dhe qe rruga qe kisha marre e vetme nuk me conte ne asnje lloj drejtimi...
Me mua qe prisja qe kjo bote te ishte me e mire,ti ndave shume ngrohtesi ...
Duke me mermeritur keto fjale ne veshin tim..."ishte nje enderr e keqe,harroje te lutem.." ti me dhe besimin ne jete pergjithmone....
Dhe me duhet te te rri besnike deri ne fund te jetes time.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:45 pm

Sa mall kam sot per ty... ?

Te kerkova atje ku gjithmone te gjeja, por sot nuk ishe!
Shfletoj ne te kaluaren, e atje jane syte e tu, me te shkelqyer se vete drita,
shoh ty...
Oh sa po me dridhet zemra, sa po me renkon shpirti!
Sa mall kam sot per ty...
Ashtu si shiu qe bie jashte dritares time, i perzier me deboren,
ashtu kjo mendja ime, e turbulluar mes ndjenjes e llogjikes.
Ndjej se po mbytem ne lot, kerkoj qe patjeter diku te kapem,
Perse nuk je, ose, perse Je?... Nuk e kuptoj?
Ti me nuk je, por copez e zemres me je bere, grimce shpirti qe merr fryme,
perbindesh qe po shkaterron universin tim...
Jam betuar fjale te tilla me mos te t'them, sepse sa me shume po te ndjek, aq me shume nga un po vrapon...
Hapu toke, sa here te thashe te hapesh? Hapu e merrem,
nuk dua te jetoj, as e gjallë e as e vdekur,
sepse sot kam shume mall e po Vuaj, e mallin tim nuk di si ta shuaj...!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:54 pm

Per ty...

Per ty qe se meriton kete shkrim!
Per pa pjekurine tende, dhe pakujdesine tende..disa fjale qe po me ngelin ne fyt, por per ty do ti them..
Ti, ishe dikur, nje mik i mire?? mund te quajme te tille?
Mbase.. per ty, qe ke len gjurme ne zemren time, per ty qe ke pas deren e hapur ne thellesine e shpirtit tim, asnje pengese nuk ke pas..gabim.. dhe vetem ti..hija jote ka pas kete privilegj, ka pas kete shanc, HIJA JOTE, jo ti!
Ka qen thjeshte nje hije kalimtare. E di..ne fakt sa isha e lumtur per ate hije, sa do e idhur qe ishte. Me mjaftonte kupton? Nuk pretendoja.. me mjaftonte!
Hija me ka rrite besoj, por gjith besimet e mija sot koha mi ka vertetuar, kan qen thjeshte nje imagjinate, besoja me shume tek ti se sa tek vetja. Me kupton?
Besoja me shume ne nje hije se sa ne nje ndjenje te sinqerte.
Kam krijuar ne mendjen time ate iluzjon qe leviz boten, sikur s'jetoja dot pa ate hije, por sot mund te te them pa frike shkurt shqip dhe qarte, qe un jetoj pa ate hije..
Kam ul veten duke u krahasuar, por sot kuptoj se askush nuk mund te me ulin poshte, sepse ne rradhe te pare vij un, pastaj vjen ti.. Me kupton?
Isha e lumtur per cdo gje sa do e vogel, per cdo moment, per nje buzeqeshje te vjedhur, per nje "batut" koti, per cdo fjale qe merrte jete nga goja jote..
me kupton?
Cdo gje ka nje shpjegim dhe un ne fakt nuk arrij te iu jap shpjegime shume gjerave, pse valle? Ndoshta fajin se kam un, apo thjeshte ti e ke.. apo serishte gabohem? Jo me vjen keq. Tani nuk gabohem me.
Hija jote me ka dhuruar jete, mendoje te kishe qen ti
Por tani kuptoj qe s'kam nevoj me per ate jete, sepse me ne fund si ne foshnje e vogel, u rrita dhe un, krijova ato rrethanat, dhe tani avash avash eci vet.. vrapoj vet..ne jeten time.
Te thash largohu? JO kurr.. te kerkova te me qendrosh prane? Asnjehere..Sepse ai qe te don, e din vet se kurr duhet qendruar prane, me kupton?
Un gjithmone te kam kuptuar mjafte mire, gjithmone kam dite te hjeshoja diten, kam dit te te dhuroja ate lezetin e castit, kam dite te te beja te buzeqeshja, si nje yll i vogel qe te qendron prane...gjithmone... Te kam degjuar, te kam kshilluar, s'te kam kerkuar asgje, me mjaftonte te qendroja prane problemeve te tuaja. Por tani nuk dua me. Me kupton?
Tani po qe iu jap vlera atyre momenteve, iu jap vlera atyre silljeve te mija, dhe jo te tuaja.. dhe me ne fund kuptova qe besimi ishte ne xhepin e gabuar.

Tani cdo gje dua qe thjeshte te mbetin nje hije, nje hije e bukur, nje kujtim, qe do tregoj ndoshta femijve te mi..nje shpres e vdekur, dua qe cdo gje te mos me shoqeroje me ne vazhdimin e jetes time.. Dua qe te te shoh te lumtur, po te kisha mundesi dhe zemren do te ta dhuroja qe ti te ishe i lumtur.. por tani e di qe se meriton ate zemer, syte e mi do ti ipja.. por e di qe do ishin ne duart e gabuar..

Ti sme meriton, me kupton?

Keto fjale qe me kishin ngele ne fyt ishin per ty...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:55 pm

Me Pelqen.....

Me pelqen te te shoh duke fjetur zemer.
Me pelqen te ndiej frymemarrjen tende te qete dhe trupin tend qe ju jep forma çarçafeve te krevatit tone.
Me pelqen te shtrije doren dhe te leviz kaçurrelat rebele te flokut qe perpiqen te mbulojne fytyren tende te embel.
Te te perkedhel me kujdes faqet me mollzat e gishtave ngadale qe te mos te te prish gjumin
Me pelqen te imagjionoj keta sy te thelle blu qe me dashuruan disa kohe me pare , dhe qe tani pushojne te kenaqur.Keta sy qe ndalojn kohen kur mbeshteten mbi syte e mi, nderkohe qe duart tona bashkohen dhe bejme qe gjithçka rrotull nesh te zhduket. Dua qe koha te ndaloje perseri per ne te dy dhe te harrojme çdo gje qe nuk eshte une dhe ti.
Dua te kthehem e te te them "te dua" dhe qe fjalet e mia te ngelen te shperndara ne ajer, nderkohe qe jemi te kryqezuar.
Dua qe te jesh ne krahun tim , qe syte e mi te mos braktisen nga te tute dhe te ndiej perkedheljen e bute te duarve te tua. Dua te te peshperis "te dua", duke ndaluar ne çdo rrokje, duke u kenaqur me çdo germe, duke intentuar qe çdo tingull te mbushi me dashuri çdo skute te shpirtit. Dua qe syte e tu te shkelqejne kur te degjojne fjalet e mia dhe qe lotet te te rreshkasin lehte neper faqe. Keta lote per te cilet te premtova qe do ishin gjithe jeten te mite, qe kurre nuk do ti lija te rridhnin vetem.
Me pelqen te te shikoj kur fle zemer me pelqen shume.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:55 pm

Dashuria.....

Thuhet, qe per t`u dashuruar na duhet kohe, dhe me shume kohe na duhet
per te gjetur personin qe ben per ne, ta njohesh mire, deri sa te kuptosh qe
eshte shpirti yne binjak...Por te siguroj qe...kur te gjesh personin e duhur
ky proces nuk ka me kuptim,sepse te godet si nje rrufe ateher kur nuk e pret
ne nje menyre te pabesueshme,dhe te ben te kuptosh se nuk ka person tjeter
si ai...jam shume e bindur qe ka qene fati, dhe fatit nuk i rebelohemi!
Per mua ndodhi keshtu...?
Me mjaftoi nje kohe dhe u cmenda pas teje...
Sa me shume kalon koha aq me shume rritet dashuria ime per ty, dhe e mendoj
gjithmon qe je pjesa me e bukur e momenteve te mia te trishta, je dhe do jesh
gjithmon dielli qe sjell lumturi brenda meje...
Ti mendove qe nuk na mjaftoi koha per te qendruar bashke, por...i dashur ka
ndodhur e kunderta aq me shume qe te mendoj aq me teper me rritet deshira
te jem me ty...!! Une e di, qe eshte nje sukses per momentin, por jam perfundimisht
e bindur qe kam gjetur njeriun e duhur, dhe te betohem qe do luftoj kunder "Botes"
se tere neqoftese eshte e nevojshme per te qene prane teje, do kaloja jeten time
me ty sepse...te Dua cmendurisht...sepse je cuni me fantastik ne Bote, me te vertete!!
Mbase mund te kesh ndonje te mete ,por...sikur ti bashkojme se bashku te gjitha keto
vogelsira qe na mungojne, te bejne ty mashkullin me special te Universit...!!
Ke dy sy te bukur qe kur me shikon dhe njekohesisht me puth une, humbas ne to...
ndaloj se menduari,enderroj sikur jam ne Parajse...pastaj rikthehem dhe shoh qe je
aty prane meje, qe je real, dhe qe nuk jam duke e enderruar te gjithe kete, dhe te mos
isha krenare do qaja, vetem nga Lumturia...!!Ke nje fizik te mrekullueshem,dhe nje
fytyre shume shume te embel! Dua te te puth gjithe diten vetem per kete!!
Une jam femra me me fat ne Univers qe te kam ty...vetem kur me perqafon me duket
sikur po fluturoj...mendo kur me puthje dhe me terhiqje pas vetes dhe akoma
nuk e besoj qe ti me do...mbase te meritoj...por akoma nuk e besoj...me ben te ndjehem
e rendesishme, dhe une do jepja cdo gje qe te beja te me ndjeje cdo second, cdo minute
te jetes tende personin me te rendesishem dhe me speciale ne faqen e dheut...
TE DUA!...

Te puth pambarimisht...zemra ime!

Leter e nje te panjohure???

Copez e thyer qe mundohem te arnohem. Te tjere qe thyhen mundohen t'i ngrene the t'i "njigjisin" copezat e mia, por une vazhdoj te jem e thyer. "Arni"qe jepni ju s'eshte ngjyra ime .

S'e shikoni qe eshte blu... i kuq... i zi?

...Sot jam nje vazo. Jam qelq pa ngjyre...

Kam shume vizatime te verdha , te kuqe , blu...

Jam nje pikture...Sfondi im eshte gri. Nuk arrij te dal nga ai. Po korniza?! S'e di.

Familja , shoqeria...Nje penel ne nje dore te padukshme.

Sot ngjyrat e mia jane rrjetat e nje merimange. Sdua qe fshesa juaj te prishe qetesine e ekzistences sime. Pse u dashka qe une te jem karremi ne rrjeten e merimanges?

A s'mund te jem ajo qe thur rrjeten megjithe brishtesine e saj?

S'dua te ma prishni. Jam une. Eshte jeta ime...

Eshte vjeshte,. Jam gjethja ngjyre kafe qe bie ne trotuarin e ftohte gri. Hapa indiferente ecin...

Mos! Ti po me shkel...Po shkel dashurine me te cilen vjeshta me hodhi ne hapesirat pa ngjyra. E une perseri jam ngjyre kafe, e verdhe, portokalli...

Jam hija e vetes pas te ciles zvarritem cdo dite. Kam humbur vertet shume...Kam fituar shume perseri.

Gjunjezohem para vetes sime. Jam nje vazo e thyer, rrjeta e merimanges, argjili i papunuar, gjethet ne hapesire...

Jam zogu qe akoma ecen me hapa te pasigurte dhe fluturimi eshte enderr.

Jam brenda dashurise... E di!

Valle copezat e mia a do te me ndihmoni t'i ngjes nje dite, pa i ngjyrosur...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:57 pm

Edhe sonte i dashur ne Ditëlindejn tende festojm të ndarë !!!

Qëndroj si stuhi para njerzve të gëzuar,i shikoj dhe buzëqeshi deri
sa në zemër kam një pikëllim.Edhe disa minuta dhe tek ti do të ndahet
festohet ditelindja jote ,edhe disa minuta edhe ti e
feston diku në mesin e njerzve të gëzuar.Si kur se të kam para syve
,si kur se të shikoj me shikim të ngrohtë dhe çoj gotën duke ta
uruar ditelindjen të gjithë te dashurit tuaj ,ahh sa veshtire per mua sonte ,
si kur se ndoshta më lehtë do të ishte nese këto minuta i kalloj ne iluzjone!
Po unë nuk dua të shikoj dhe ta dijë si jeton bota e gëzuar kur prap
sonte të ndarë festojmë.Nuk kam dëshir ti shof të dashuruarit duke u
përqafuar kur se edho sonte nuk je në perqafimin tim.Nuk dua tju
bashkangjitem atyre që pa kur far dhimbje ose brenge janë me të
dashurit e vet kur unë ty stë kam pranë!Nuk dua ta shikoj qiellin plot e përplot vransi dhe re të zeza,të cilat më kanë mbuluar,nuk dua sepse më duket në këto çaste se edhe qielli pikon lot diku larg atje tek ti,ashtu si tek unë!
Por qëndroj,qëndroj në mesin e tyre,në mesin e të gëzuarve,të
dashuruarve,në mesin e atyre që festojnë së bashku,qëndroj dhe për
ty mendoj.Edhe sa vite tjer ,edhe sa ditelindje tjera,edhe sa gëzime tjerë
...edhe sa?A gjindet përgjigje për këto pyetjet e mija ndokun tjetër
se unë për këto përgjigje nuk kam?A gjëndet spjegim për këto dhimje
dhe definicion i kësaj dashurije?A është kjo një fantazi a po një
dashuri e ndaluar?Më ndihmo ,më udhëzo,më trego,se vetëm së bashku
mundemi të qëndrojmë të fortë!
Dhe le të festojnë bota,të gëzohen të gjith,të shkruajn fjalët e tyre
dashurije në rërën e lagur,të cakrrojnë gotat,të përqafohen!Diku larg
e di se ti je ,se ne mesin e tyre gjindesh,por ne zemrën time të mbajë
dhe prap njëri pa tjetrin Ditëlindjen tende festojmë!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 8:59 pm

UNE, VJESHTA E NDOSHTA dhe TI
Letargjia e rradhes nis me dilemen e ekzistences tende, i panjohuri im i shtrenjte. Flene te qeta enderrat e brishta, mbuluar me gezofin e bute te qetesise, flene te patrazuara nga demonet gjumeprishes, prehesh dhe ti.
Me shoqerojne besnikerisht syte e kureshtareve kalimtare. Nje i huaj shet perla fallso me cmime te ekzagjeruara, ne cepin perballe Edhe nje vere pa ty. Ne dantellat e pemeve vjeshta qendis gjurmet e ngrohtesise se fundit, kerkoj pa pushim fytyren e njohur mes kalimtaresh te huaj. Vdesin me dhimbje dhe klithma kercitjesh te mekura gjethet nen shkelje, vdesin te ngrira perpelitjet e mia vjeshtore per te te gjetur, i panjohuri im fisnik. Kalitur ne enderrime ngjethese, ti ekziston gjithekund, pervec se ketu me mua.
Iluzion apo fantazi?
Ndoshta thjeshte mosekzistence
Lapidar i nje shpirti te bardhe
Ti fli i paprekur ne cerdhet e nje ndjenje qe ste largon dot, se endrrat do te ti ruaj une, ti dileme e ideales.
Syte e kureshtareve mbeten te vetmit shoqerues ne rruget e vjeshtes. Nje i huaj shet pikturat e kopjuara te nje artisti, dhe mbi te bie bore Mbeta vetem edhe kete dimer.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 07, 2012 9:00 pm

Cili është sekreti yt?

Ende nuk e kam të kjartë misterin e quajtur dashuri për ty. Kot jam perpjekur me orë, me ditë, muaj po bëhen edhe vite dhe ende nuk e di si
mund të dal nga rrjeta e dashurisë me të cilën TI më mbulon. Jeta disa here më tha : mjaft! TI ishe me e fortë se jeta. Vuajtja më tregoi pamjen e saj të trishtuar, dhe në sytë e vuajtjes shihja pamjen tënde prej engjulli. Sa here dhembja më goditi në fytyrë dhe çdo goditje mbante emrin tënd, unë filloja ti dua ato goditje sepse përplaseshin në fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur në mes vuajtjesh, ankthit, frikës, ëndrrës dhe pritjes. Rruga deri tek ti është e pakalueshme më thotë bota, e ata nuk e kuptojnë që unë çdo natë e kaloj me ty, në përqafimin tënd, në gjoksin tënd, me puthjen tënde hipnoze.
Me thuaj cila je ti që je më e fuqishme se vuajtja, se jeta bile bile edhe më e fuqishme se vdekja që më sillet vërdallë.
Nuk e di, as nuk dua ta di, dua të luaj me vdekjen deri sa të kam ty në perqafim, dashuria ime e ëmbël.


Me pelqen te te shoh duke fjetur zemer.
Me pelqen te ndiej frymemarrjen tende te qete dhe trupin tend qe ju jep forma çarçafeve te krevatit tone.
Me pelqen te shtrije doren dhe te leviz kaçurrelat rebele te flokut qe perpiqen te mbulojne fytyren tende te embel.
Te te perkedhel me kujdes faqet me mollzat e gishtave ngadale qe te mos te te prish gjumin
Me pelqen te imagjionoj keta sy te thelle blu qe me dashuruan disa kohe me pare , dhe qe tani pushojne te kenaqur.Keta sy qe ndalojn kohen kur mbeshteten mbi syte e mi, nderkohe qe duart tona bashkohen dhe bejme qe gjithçka rrotull nesh te zhduket. Dua qe koha te ndaloje perseri per ne te dy dhe te harrojme çdo gje qe nuk eshte une dhe ti.
Dua te kthehem e te te them "te dua" dhe qe fjalet e mia te ngelen te shperndara ne ajer, nderkohe qe jemi te kryqezuar.
Dua qe te jesh ne krahun tim , qe syte e mi te mos braktisen nga te tute dhe te ndiej perkedheljen e bute te duarve te tua. Dua te te peshperis "te dua", duke ndaluar ne çdo rrokje, duke u kenaqur me çdo germe, duke intentuar qe çdo tingull te mbushi me dashuri çdo skute te shpirtit. Dua qe syte e tu te shkelqejne kur te degjojne fjalet e mia dhe qe lotet te te rreshkasin lehte neper faqe. Keta lote per te cilet te premtova qe do ishin gjithe jeten te mite, qe kurre nuk do ti lija te rridhnin vetem.
Me pelqen te te shikoj kur fle zemer me pelqen shume.


Ishte nje nate e lagesht vjeshte,gjethet e arta zverdheronin neper asfaltet e lagura nga shiu i mbremjes.Ja keshtu ishte ajo nate,as qe e pata menduar qe ne nje atmosfere te tille te lekundet zemra ime.E mendova thjesht,do te jete nje ditelindje si gjithe te tjerat,do kercej, e bej gallate ashtu si perhere.Sapo hyra syte me shkuan ne fytyren tende engjellore.Nuk mundem ti harroj per asnje cast syte e bukur,ata sy qe me skllaveruan me vite te tera.Sa bukur ndriste buzeqeshja ne fytyren tende,sa te mira i kishe gropezat ne faqe.Nuk te njihja e mezi prisja te na prezantonin.Bota mu shfaq me gjith bukurite e saj kur dora ime preku doren tende.Doren e durrsakes bukuroshe,asaj qe ndoshta ndjenjen time per te nuk do ta mbylli as erresira e varrit.Te ndjeva me tere forcen e shpirtit,e kuptova se cfare fshihnin vetullat e vrenjtura.Mjaftoi kaq pak kohe qe une te humbisja toruan,te mbyllesha nen masken e heshtjes.Mjaftoi kaq kohe,qe une te ndiqja me sy cdo veprimin tend.Ndoshta nuk ka bukuri me magjpese te natyres nga floket e tua qe te dredhen mbi supe.Kam zili eren kur ti perkedhel me flladin e saj.Nuk po zgjatem te flase ne detaje per pasojat qe me ndodhen mua,por te siguroj se isha dhe jam i yti me tere qenien time.Ke dicka te vecante ne shikimin tend magjpes,me duket sikur shpaloset kaltersia e detit me ate te qiellit,oh Zot para nje bukurie te tille nuk qendroj dot.Te kujtohet shpirti i vogel kercimi i pare? Si mund te harroj trupin tend te brishte,duart e vogla qe me rrethonin qafen,dhe aromen e flokeve tua qe i adhuroj me shume se cdo gje ne bote.Isha i emocionuar si asnjehere me pare,po kerceja si mos me keq,por qetesohesha kur shikoja buzeqeshjen tende hyjnore qe me inkurajonte,me jepte shprese e me bente te te shterngoja embelsisht belin tend te holle prej zane.Te kujtohet yll i vogel kur dolem nga lokali e ashtu pakuptuar u fshehem prej te tjereve.U mallengjeve me bukurine e gjirokastres nga siper,dhe po flisje ashtu tere hare si femijet e vegjel.Nuk kujtoj me asgje.......... vetem se ndjeva embelsine e buzeve te tua,dridhesha i teri,e nuk ngopesha se shternguari trupin tend te dregjur si lastar.Ajo nate per mua eshte gjithcka,sepse jeta ime mori kuptim kur nder krahe te pushtova ty shpirti vogel.Tashme te kam larg,te kujtoj me mall.Por nuk do te vonoje qe do te kem perseri ne krahe si dikur.Te te perkedhel floket e te te ndjej zemren e vogel kur rreh prane meje.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Oct 14, 2012 8:24 pm

Une,e nenshkruara .....sot,me date xxxxxxxxxxx ora deklaroj se dashuria ime per ty eshte e sinqerte,e pakushtezuar,e pafund.Do te jem e jotja perjete.Cdo dite e jetes sime ka marre emrin tend.Je arsyeja e buzeqeshjeve te mia.Nuk ekziston dashuri tjeter si e jona.Askush nuk duhet sic duhemi ne te dy.
Nuk puthet ashtu sic dime te puthemi vetem ne te dy.
Nuk ndjejne ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.
Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
Dua te jem prane teje kur ti te semuresh e te jem une qe te pergatis cajin e ngrohte,dua te jem cdo mengjes kur ti hap syte dhe cdo mbremje kur ti i mbyll,dua te jem aty kur te merzitesh nuk e di per cfare e te me nxjerresh te gjithe nervat qe ke e une sdo merzitem sepse e di qe me do dhe e di qe pas pak do te me shtrengosh e do te me puthesh,dua te jem aty kur te te zere shiu ne udhe e une te vij te te marr ne cadren time,dua te jem aty e te te mbuloj kur te zbulohesh pak,.Dua qe te ngelet dicka e jona ne ate vend aty ku u ulem per here te pare e u pame fort ne sy e pa fjale nisem te putheshim,i shprehem dashurine njeri tjetrit,aty pas 5000 vjetesh dua qe njerezit te thone ne kete vend jane puthur ...& ... te vetmit qe gjeten dashurine e vertete.Dua te te shoh flokun tend duke u thinjur nga plakja e moshes.Edhe pse e plakur me aq force sa te me ngeli do te perqafoj e do te te them te dua dhe pse mund te vuaj nga mijera semundje,thjesht kur te te them te dua gjithcka me rigjenerohet.E keto sy qe te pane per gjithe jeten,ne oren e fundit te jetes time dua qe te vazhdojne serisht te te shohin,sepse nese nuk arrita te te shoh kur linda dua te te shoh deri ne vdekje.Dua te jesh aty e te me shtrengosh doren e pas shume vitesh bashke te me thuash te dua si diten pare,sepse nuk ka rendesi mosha,dashuria nuk plaket kurre.Dhe gjithcka le te shuhet sepse nuk kam frike nga vdekja nese ti do jesh aty.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Luleshtrydhja prej Fri Nov 02, 2012 9:10 am

sa te frymezuar paskeni qen more aman .....Razz
Luleshtrydhja
Luleshtrydhja
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 31
Reputation : 8
Join date : 10/09/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Fri Nov 02, 2012 3:37 pm

Na mbyti dashuria


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Luleshtrydhja prej Sat Nov 03, 2012 2:33 pm

Kaq shum e??? ....Kujdes se dashuria e tepert te ben dem per shendetin... Very Happy jhngfc
Luleshtrydhja
Luleshtrydhja
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 31
Reputation : 8
Join date : 10/09/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Master prej Sun Jul 28, 2013 8:25 pm

Nuk mundem kursesi te marr penen ne duar e te filloj te hedh ne flete ato qe deri me sot I kam mbajtur te kyçura ne shpirt,ndonse po bej dhe gabim…do thoni ju qe kam luajtur mendsh,por ama eshte ajo qe ndjej..
Sot gjersa po kaloj per te milionten here ketyre vendeve po verej kete shenje qe shume personave ua ka shpetuar jeten ndoshta,e si ia kthyen ata…qenia njerezore qe eshte e vetedijshme ka goditur ate me miliona here…ndoshta sepse ishin te etur per te marre nje jete,apo e quanin ate vetem aventure,apo nje djallezi tjeter e nje djalli qe ka pushtuar nje shpirt….
Por jo nuk po flas per te goditurat e sakatosjet e saj,po flas per jeten time qe me kaloi duke kaluar atyre rrugeve…une po rritesha kurse ajo shenja aty po shkaterrohej dita dites,mos valle po ndodhte kjo edhe me mua,ky shpirt i imi mos valle po rendohej aq shume sa nje dite te shkaterrohej….nuk besoj,por perseri ajo shenja aty po me vret dita dites….seç ka diçka te veçante,me kujton çdo dite te kaluar te jetes time….
Po ec me hapa te ngadalte,po I hedh edhe njehere nje sy jetes time qe nga fillimi,shoh njerez qe po shpejtojne per te gjetur nje strehe sepse ndjej qe shiu do filloje pas asaj frymemarrjes time te thelle,per te thithur ate ajer qe me ka mbajtur gjalle deri me sot…te gjithe po shpejtojne gjersa une po ngadalsoj hapat edhe me….shpesh anashkaloj njerezit per te ecur e vetme,shpesh kam nevoje te rri vetem me vetveten….
Edhe kesaj radhe kisha hyre thelle ne mendjen apo shpirtin tim dhe çdo here qe ndodh kjo me duket se do luaj mendsh,po pyesja veten se ç’po bej? Ku jam nisur une valle? Kjo rruga ime do kete fund,edhe sa gjate do vazhdoj te luftoj qe te ruaj kete vajze qe deri me sot eshte munduar te jete e mire me te gjithe,qe te pakten te njihet e tille edhe nese I eshte dashur te fsheh ndjenjat e lotet.Por sot po pyes veten se ku do me dergojne gjithe keta libra qe me kane dhene gjithe ç’kane mundur nga vetja,po ato keshilla te dhena vazhdimisht ku po me dergojne valle.Mire u bera vajza me karakterin me te forte dhe sjelljen me te mire te mundshme,e çfare pastaj ? Ç’fitoj une kur e di qe perseri do kete njerez qe do flasin pas shpine,ca qe do me kene zili e ca qe do flasin sepse nuk kane per çka tjeter te flasin ?
Po vrisja mendjen me keto pyetje,duke u munduar te gjeje njemendesine e jetes dhe asesi nuk po vija ne vete…ndoshta ne ato momente me duhej dikush qe te me perqafonte….por ama aq ralle personat e duhur gjenden ne kohe te duhur…sa qe vazhdova rrugen edhe me tej duke menduar si sakatosjet dhe te goditurat e kesaj shenje ashtu edhe ato te shpirtit tim….Rita.B


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Letra dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra dashurie Empty Re: Letra dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi