Programe Forum - Welcome
Psikotest - Çfarë personi jeni? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.Join the forum, it's quick and easy

Programe Forum - Welcome
Psikotest - Çfarë personi jeni? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psikotest - Çfarë personi jeni?

3 posters

Shko poshtë

Psikotest - Çfarë personi jeni? Empty Psikotest - Çfarë personi jeni?

Mesazh nga Master Sat Jul 09, 2011 2:08 pm

1. Kur ndiheni më së miri?

a) në mëngjes

b) pasdite dhe para mbrëmjes

c) natën vonë2. Kur ecni, ecni...

a) shumë shpejt, me hapa të gjatë

b) relativisht shpejt, me hapa të vegjël

c) jo edhe aq shpejt, me kokën drejt, duke shikuar përpara

d) jo edhe aq shpejt, kokulur

e) shumë ngadalë3. Kur flisni me njerëz

a) qëndroni duarkryq

b) shtrëngoni duart

c) njërën ose të dy duart i mbani mbi ijë

d) prekni ose shtyni personin me të cilin flisni

e) luani me veshin tuaj, prekni mjekrën ose lëmoni flokët4. Kur pushoni, uleni...

a) gjunjë të mbledhur, vendosni këmbët njëra mbi tjetrën

b) këmbëkryq

c) këmbët i mbani të shtrira barabartë

d) njërën këmbë të shtrirë, tjetra nën të

5. Kur diçka me të vërtetë ju zbavit, reagoni

a) duke qeshur me zë të lartë

c) buzëqeshje të qetë

d) me një të qeshur të turpshme6. Kur shkoni

për pije apo në ndonjë tubim shoqëror...

a) jeni të zëshëm gjatë ardhjes, kështu që secili ju vëren

b) vini të pavërejtur dhe shikoni përreth duke kërkuar njerëzit që i njeh

c) jeni të pavërejtur dhe kujdeseni që ashtu të mbetet7. Jeni të përqendruar në diçka, jeni me punë, dikush ju ndërpret, a jeni

a) të lumtur shkaku i ndërprerjes

b) jeni të nervozuar pa masë

c) jeni në mes

8. Cila prej ngjyrave

ju pëlqen?

a) e kuqe apo e portokalltë

b) e zezë

c) e verdhë ose e kaltër e ndezur

d) e gjelbra

e) e kaltër e mbylltë apo rozë

f) e bardhë

g) ngjyrë hiri9. Gjersa jeni në shtrat, disa çaste para se të flini

a) rrini të shtrirë në shpinë

b) i shtrirë në bark

c) qëndroni në njërin krah

d) kokën e keni vendosur në njërën dorë

e) kokën e keni të vendosur nën çarçaf10. Shpesh ëndërroni se...

a) rrëzoheni

b) rriheni ose luftoni

c) kërkoni dikë apo diçka

d) që fluturoni e më pas rrëzoheni

e) kryesisht nuk ëndërroni

f) ëndrrat gjithmonë janë të këndshme për juPikët:

1. (a) 2 (b) 4 (c) 6

2. (a) 6 (b) 4 (c) 7 (d) 2 (e) 1

3. (a) 4 (b) 2 (c) 5 (d) 7 (e) 6

4. (a) 4 (b) 6 (c) 2 (d) 1

5. (a) 6 (b) 4 (c) 3 (d) 5 (e) 2

6. (a) 6 (b) 4 (c) 2

7. (a) 6 (b) 2 (c) 4

8. (a) 6 (b) 7 (c) ! 5 (d) 4 (e) 3 (f) 2 (g) 1

9. (a) 7 (b) 6 (c) 4 (d) 2 (e) 1

10. (a) 4 (b) 2 (c) 3 (d) 5 (e) 6 (f) 1E tash i numëroni pikët

Më tepër se 60 pikë: Të tjerët ju shohin si person me të cilin duhet pasur kujdes, ngase jeni person dominues. Disa ua kanë lakmi dhe kanë dëshirë të jenë si ju, por nuk kanë shumë besim në ju dhe nuk dëshirojnë të futen në marrëdhënie më të thella.

51 deri 60 pikë: Të tjerët ju shohin si person interesant, me temperament eksplodues, si një lider natyral që shumë shpejt sjell vendime, edhe pse jo gjithmonë të drejta. Ju konsiderojnë si njeri të guximshëm, të prirë për aventurë. Të tjerët kënaqen në shoqërinë tuaj, për shkak të ngazëllimit që shkaktoni.

41 deri 50 pikë: Të tjerët ju shohin si person direkt, të gjallë, sharmant, argëtues dhe praktik, që gjithmonë është në qendër të vëmendjes, por që kjo nuk e bën t’i rritet mendja. Po ashtu, të tjerët ju konsiderojnë të sjellshëm, plot mirëkuptim dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët.

31 deri 40 pikë: Të tjerët ju shohin si person të arsyeshëm, të vëmendshëm dhe praktik, të mençur, të talentuar, por modest. Nuk jeni njeri që krijon miqësi shpejt, por jeni shumë besnikë ndaj miqve që keni. Ata që ju njohin e dinë se ju duhet shumëçka që ta humbni besimin te miqtë, por kur ta humbni besimin, po ashtu duhet tepër shumë, që të jeni në gjendje të falni.

21 deri 30 pika: Miqtë ju konsiderojnë person të ndërgjegjshëm dhe pedant. Ju shohin si person të vëmendshëm, si dikë që punon qetë dhe me kujdes. Ata do të befasoheshin sikur ju të reagonit me impulsivitet, meqë nga ju presin që çdo gjë ta analizoni mirë e mirë.

Më pak se 21 pikë: Të tjerët ju konsiderojnë të turpshëm, nervoz, person të pavendosur, i cili gjithmonë kërkon që të tjerët të vendosin dhe i cili nuk dëshiron që të përzihet në asgjë. Për të tjerët ju jeni një person vazhdimisht i shqetësuar, i cili sheh probleme që nuk ekzistojnë fare. Disa të tjerë ju konsiderojnë të mërzitshëm. Vetëm ata që ju njohin mirë, e dinë se ju nuk jeni i tillë.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Psikotest - Çfarë personi jeni? Empty Re: Psikotest - Çfarë personi jeni?

Mesazh nga Anakonda Mon May 14, 2012 5:28 am

41deri 50 pikë: Të tjerët ju shohin si person direkt, të gjallë, sharmant, argëtues dhe praktik, që gjithmonë është në qendër të vëmendjes, por që kjo nuk e bën t’i rritet mendja. Po ashtu, të tjerët ju konsiderojnë të sjellshëm, plot mirëkuptim dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 26
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Psikotest - Çfarë personi jeni? Empty Re: Psikotest - Çfarë personi jeni?

Mesazh nga Almita Sun Jun 10, 2012 12:28 pm

51 deri 60 pikë: Të tjerët ju shohin si person interesant, me temperament eksplodues, si një lider natyral që shumë shpejt sjell vendime, edhe pse jo gjithmonë të drejta. Ju konsiderojnë si njeri të guximshëm, të prirë për aventurë. Të tjerët kënaqen në shoqërinë tuaj, për shkak të ngazëllimit që shkaktoni.


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Psikotest - Çfarë personi jeni? Empty Re: Psikotest - Çfarë personi jeni?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi