Programe Forum - Welcome
Poezi dashurie - Faqe 2 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi dashurie

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:47 pm

First topic message reminder :

Ketu postoni te gjith poezite tuaja ne lidhje me dashurine
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 8:22 pm

T'kom dasht ma shum se veten sedi pse m'tradhtove
zdi qa arite me kto veq mu em lendove nuk edin qysh
po ndihna tash kur ty nuk t'kom kur edi qe me tjetrn bon sefa
e lus zotin me ma marr shpirtin zdi per kon jom tuj jetu mo
e mallkoj veten pse tu japa me trup ta japa virgjinitetin
se nuk m'besojshe . Mu premtove para syve q e kurr nuk
ki mem lan e theve besen tuj nagajt mas kurvav tu qi me tjera
se nuk te dilsha un boll . T'urrej me zemer e me shpirt sdi pse
jom ka te du aq shum sa te kqija mi ki ba zdi pse po shkruj per ty
kur edi qe kurr nuk m'ki dasht . Ti dashuri nuk meriton kurr
se nuk din qa asht dashnija veq din me qi dhipa mi perdhunu qika t' reja
din me vjedh , mu marr me drog me qesi sene qa ta prishin jeten nuk din me
dasht ni femen qe per ty e jep jeten !
--------------------------------------------------------------------------
Nese mendon se jam tradhtar te lutem nga mendja harroje fare,te deshta dikur por me s'te dua se shum padrejtesi bere ne mua,ahe me kurr mos me kujto per gabime mos u pendo se isha i pari qe ne zemer te ruajta por nga mashtrimi yte sa shum vyajta,e djege si zjarr ti zemren time e shum dredhi me bere pas shpine,un mendoja te beja te lumtur por te miren tende e shkele me kembet e tua, shum her ndodhi kjo por per hir te dashuris u ktheva,harroji fjalet qe ti thash se nje fjal nese ma thua do te jet e tepert asgje sdo te mbes nga kjo dashuri veq nje kujtim i vjeter qe ne zemer do te ruaj e ne mendje do ta shkruaj, per ty qe me thoje te dua e tani me bere te vuaj.
--------------------------------------------------------------------------
Dedikuar Silva del Anes
Thuamë se më Dashuron..
Thuamë që me do, duame e thuama kete. Kemi shume gjera per te arritur e kete do ta perseris pa u lodhur, o ti, vela ime e vogel dhe e bukur qe vrapon neper detin me ngjyre te vereS se erret, fluturo dhe eja tek une. Era feshferin ne gjethet e pemeve e me thote se pikerisht koha e lashte e yjeve na hodhi ne krahet e njeri-tjetrit. Eja pra, eja!
Ku jane floket e tu e ku eshte aI vit qe nuk na ka pare ende bashke? E urrej dhe e dua ate vit qe po ngjitet e po rritet e qe he per he i fsheh njembeLljete muajt qe ka perpara, ndersa gjethet e te dymbedhjetit tashme kane rene e kane fluturuar kush e di se ku. Pra, eja te mos ndahemi me sepse cdo gje rrjedh kaq shpejt, cdo gje eshte kaq e shkurter, kumbimi i tyre mistik do te jete i shurdhet e magjepes sepse keta tinguj Vijne nga thellesite e detit.
Duame dhe mA thuaj kete, mbaje pezull kohen me frymen tende sepse kur me thua se me do , nga kreshtet e dallgeve te harlisura del e duket Atlantida dhe ne si ne nje toke te thate do te kalojme Detin e Kuq te harreses
--------------------------------------------------------------------------
nje net nga nete pa gjum mbeta e vetmuar mbeta ne dhomen time ashtu si e ngrisur skisha nga kush te shoqerohesha perveq nje flak qiriu e cila shendrriste dhomen time.U ngrita ne kemb u afrova me hapa te ngadalshem pran dritares hapa dritaren e dhomes dhe ngrita koken lart,shikoj qjellin qe ti vrej yjet nga te cilet shoqerohesha qdo nat,heshtje terri i zi kishe mbuluar e gjith qytetin dhe nuk dija se kujt tia shreja ate qe kisha ne thellesine zemeres. Qudi me dukej se dhe yjet me kuptoj qe jam e vetmuar sikur atyre i vinte keq per mu papritmas me erdhi nje ze duke me then qfar shikon ti nuk je e vetmuar ti je ne vendin tend ne mberetrin tende pastaj mu largua ai ze por nuk e kuptova se qfar me tha keshtu pastaj pas mendimeve te shumta pas pyetjeve te shumta qe ia bera vetes me ne fund arrita ta kuptoj se vetmia eshte mbreteria ime.
--------------------------------------------------------------------------
-NJE LETER PER TY SHPIRTI IM-
Po e filloje te shkruaj kete leter per ty, edhe pse edi shume mire se ndoshta asnjehere s'do e lexoshe,
ska gje,
por nje dite kur mos te me kesh afer, do kerkosh te gjeshe gjurmet e mia, gjithkun nga i kam lene,,
Do fillosh te mundohesh te kuptoshe se ç'ka ndollte me mua, ne mendimet e mia ,ne zemren time...
Ajo te ka dashure si e marre ne çdo moment te jetes se saje nga dita qe syte e mi u takuan rastesisht me te tute.
Kane kaluar shume vite qe atere dhe çdo dite e ore e çaste te kam dashure po aq shume, sa nuk arrij ta pranoje dote te jesh pran meje e te mos ndiej prezencen tende aty.
kjo me vret pa mase dhe me ka vrare prej disa kohesh...
E di mire se ç'do gje qe lind edhe vdes por se pranoje kete kurrsesi, jo dhe pak,,,,
Krejt indiferente jam tashme, asgje s'me ben pershtypje asgje s'me pelqen, as bota as jeta... pyes veten si t'ia bej te jetoje ne zemer kaq te shkaterrua nga mungesa jote,, je me mua ç'do mremje ç'do mengjes, por s'je aty, kush edi ku je shpirti im??? Qe un i ndiej gjerat dhe pa i pare, ti nuk e kupton , por nje dite kur un te mos jetoj per ty, do rrealizoshe se me ke humbur pa kthim dhe me ke shkaterruar ç'do qelize te zemres time. Kam filluar vetes tia largoj dhimbjen per ty se po shohe se po çmendem, force gjeje vetem kur mendoje se duhet te te fitoj serisht edhe nese nga lollja gati dorezohem disa here por vazhdoje se s'mundem mos te te dua,,, Jetoje e kaloj ç'do dite kot pa ty,, dhe ti se ke kuptuar ende ndoshta apo s'don ta kuptosh??
Kret boten e braktisa per ty,
vetem te me duash ti asgje tjeter s'kerkova nga jeta.
Por me sa shohe ti s'di te duash aq sa un dua, kapacitetin se paskemi te njejte, ,, kam vuajture per ty dhe kjo vazhdon pambarim me sa po shohe, çdo dite qe ka jetu e kam jetu vetem per ty, e ti per veten tane.
Jam munduar me ç'do kushe te arrije gjithshka ne ket jete gjate gjithe ketyre viteve,
vetem qe te te bej me te lumturin e meshkujve,
por nese s'te mjaftoj nuk di ç'are me ka mbetur te bej tjeter,,,
ndoshta te iki, ndoshta atje ku ti s'do degjosh me per mua, atje ku s'do te mun te te them pa fund çdo ore e minut TE DUA . ( ndoshta keshtu do kuptoje si eshte per ty me mire por kujdes!!!)
Luse zotin shpirti im te te ndihmoje te me kthehesh perpara se te te iki un,
se nuk do tia lejoj vetes te te kthehem edhe njehere...
--------------------------------------------------------------------------
Hyre ne zemren time pa trokitur e shpirtit tim ia vodhe qetsin ,shpejt u bere pjes e jetes sime.Ti erdhe n jeten time por me vete solle edhe shum dhimbje e lot.Sa here te mendoj syte me mbushen lot e kur mendoj se dashuria jone eshte diqka e pa mundur dhembja shpitin ma shkatrron.Per kete arsye edhe e mbaj te fshehte kete dashuri kaq te madhe e qe po me mbyt qdo dite nga pak .E ti vazhdo jeto i lumtur se kur ta shof se ti je i lumtur edhe un sado pak do te ndjehem me mir e ate qfar ndjej per ty nuk do ta kuptosh asnjehere.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 8:23 pm

Nga njehere kam frike qe do bjeri shi i ftohet,e do te ftohe ndaje meje..te lutem i dashur ne qofte se ti e veren vrensiren perpara se shiu te bjere,merr cader qe mos te lagesh,.!


Kur me kaplojne mendimet per ty,..butesishte gjendem e strukur ne nje cep te krevatit tim,udhtoi forte lirshem ne boten tende,..do doja te mos ngrihesha per nje kohe te gjate nga ky cep krevati,.!


Me pelqen tek me flet,..tek me prek lehte boten time te fsheht,.me pelqen tek xhelozon si nje femije i pambrojtur,..me pelqen tek me therret te luajme bashke ne boten e femiris,..pastaj me rrite ngadale ne krahet e tua dhe me pagezon embelsishte,.e dashura ime,...!


Nga njehere perendimet e Diellit me udhetojne ne hapesiren e dashuris,.tek dielli perendon ngadale,.dhe plote pizhmanlleqe per diten qe la pas,..i len rruge fantazise se lire,..tek natyra e nates krijon kushtet e dashuris,.une dhe ti jemi dy yje ne rrugen e galaktikes,.qe veshtrojne te dy ne nje pike pasionante,."HENEN",..


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 8:25 pm

pranë tavolinës së strukur në qoshen e këtij lokali të njohur kaherë si lokal alkoolistësh, ku kishin derdhur lotët edhe dashnorët më pasionant të qytetit.....nën zymtësinë e asaj qoshe të krijuar nga mjegulla e dendur e tymosjeve të duhangjinjëve dhe drita e pakët që vinte nga dritarja e vogël dhe e vetme e lokalit dhe zhurma dalldisëse e krijuar nga ndikimi i alkoolit , në një karrige katërkëmbëshe të stërvjetruar isha fshehur, unë, viktima e radhës, viktima e kompleksivitetit të pakuptueshmëris mes egos burrërore të të qenit burrë dhe sentimentalitetit e melankolis së gjinisë së bukur. Mundohem ti jap shpjegim arsyes së largimit tënd por koka më ushton dhe s’mundem të gjej fije të qartë askund. Nën ndikimin dehës së lëngut të nxehtë shohë para vetes një mori shishesh të zbrazta dhe një gotë të përgjysmuar dhe nën ndriçimin që i jep lëngut drita e pakët nga dritarja e vetme ne lëngun e gotës shohë fytyrën time dhe për herë të parë frikësohem nga vetvetja. Unë……dikur princi i ëndrrave tua tani mbret i shisheve të zbrazta dhe gotave te përgjysmuara ,……….. dikur idol i shoqërisë sate për dashurin tani fundërrinë e këtij lokali të zymtësuar ………dikur flija me premtimet tua tani dehem me nënçmimin që fitova, dikur nuk me ndaloje të flisja me orë të tëra tani nuk më dhe mundësin as të lamtumirës……dikur …….dikur ………..unë tani me ngritjen e kësaj fundërrine të kësaj gote të fundit ta them lamtumirën e fundit TY dhe gotës përgjithmonë ,do ngritëm nga këtu dhe kurrë s’do kthehem më, do harroj Ty dhe të gjitha që kam kaluar dhe do eci rrugës së shpresës së re……


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 8:26 pm

Do doja te isha muzgu i nje darke ,ku te flije ne brendesin time,.
do doja te isha agimi i nje dite,..ku une te zgjoja me puthjet e mija,..
do doja te isha rreze dielli,..qe te ngrohja dhe ndricoja fetyren tende,.
do doja te isha ajri ,qe te me thithesh dhe te jem brenda gjakut tende,..
do doja te isha pija jote e preferuar,..qe te shijoja buzet dhe ngrohtesin e gojes tende,..
do doja te isha ere qe te shpurpurisja floket e tua,..
do doja te isha vale e ngrohet deti,..qe te zhvishja trupin tend,..
do doja te isha rera qe prape te te mbeshtillja,..
do doja..do doja...nje gote vere,.
qe mendimet e mija te kishin shoqeri,..
do doja,...do doja..
Poezi dashurie - Faqe 2 Bokeh,dark,glass,love,photography,photoshop,red,romance,sensual,text,wine,words-8b0b550f06f515a66a0fe825736b0a45_m


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga SunShiNe prej Sun May 13, 2012 8:33 pm

Ne s’bëjmë asgjë të keqe.Duhemi.
Ndaj dhe kjo ditë
nuk po perëndon ende!
Ne jemi akrepat
e orës së diellit,
Lëvizim brenda tij
... si brenda një brenge!

Ne s’bëjmë asgjë të keqe.Vështrohemi.
Duke u bërë secili
sadopak i verbër!
Që mos na vijë aq turp
kur të takohemi,
Në ato vende ku s’ka shkelur
asnjë tjetër!

Ne s’bëjmë asgjë të keqe.Puthemi.
Duke hapur portën
e botës së përtejme!
Brenda saj gjithmonë
ka diçka prej absurdi,
Që bëhet shkak
për grindjet mes njerëzve!

Ne s’bëjmë asgjë të keqe.Gënjehemi.
Duke i marrë atë që i mungon
njeri-tjetrit!
Në u bëfshim Prometej,
zjarre nuk do vjedhim,
Por urrejtjet që në shpirt
mbajnë njerëzit!


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga SunShiNe prej Sun May 13, 2012 8:35 pm

Tango kërcejmë të dy e tingujt e pasionit
më bëjnë të ndjej për ty …
Tinguj që fluturojnë e në thellësi
shpirtin robërojnë…
Kaplon shpirtin pasioni në këtë natë
ku firoma ime e dashurisë ngjitet tek ti.
... Vështrimesh luftojmë e dashurojmë ,
në ritme zemrash që fort rrahin
e nga pasionet gjaku nën tinguj vlon!
Vështrimet tona njëri-tjetrin kapin
e ti zjarrin me puthje në burim
të mia buzësh kërkon të shuash …
E unë ,kryeneçe largohem, si hekuri magnetit ,
përsëri kthehem ,se më tërheq ti
verbërisht ,dëshpërimisht…
Nëpër trupin tim dora jote vallëzon,
kukull unë për ty që e vërtit plot pasion.
Po kërcej me ty nën qiell’ e nën hënë
këtë muzikë e lojë,luftë e dashuri…
Plot frikë se ky zjarr -pasion kthehet në hi,
prandaj kërcej me ty këtë Tango-Dashuri ,
por fjalën e fundit e the si gjithmonë ... ti!


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 8:42 pm

Shpirt

Kam ren ne dashuri
me driten e djellit
me gjith dallg e stuhi
ne hapsiren e qiellit

Para teje po digjem ne heshtje
aty ku malli shtrihet dit e nat
aty me sy mbyllur para teje
dy zemra perball plot fat.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:05 pm

* Ne tru skalita fjalet e tua .
Gervisha shpirtin me thonj dhe tu dedikova vetem ty .
Te shoh çdo mengjes , kur shihem ne pasqyre .Je mendimi im i vetem ne keto dite te ftohta dimri .
Vuaj , qaj , perpelitem , dridhem , nderkohe qe ti fle ngrohte ne shtratin e nje tjetre .....
Gremisem , çahem , gjakosem , copetohem ne humneren e trishtimit tim , por nuk vdes ....
Jetoj qe te duroj dhimbjen
Je ti qe ma more veten time , zemren e pafajshme dhe e vrave .
Tani jam veç nje trup qe endem varrezave te dashurise , me trendafilin tend , te thare nga vetmia .
Xhelozia me ha dhe kete pak shpirt qe me ka ngelur , dhe lotet rrjedhin vete si nje burim qe nuk shteron kurre
Po si nuk mbaruan keta te mallkuar lot .. ???


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:05 pm

Ketu ne kete dhome
lotet i lame
te thahen ne trupat tane
Ketu ne kete dhome
puthjet i thame
te vaniten ne shpirtrat tane
Ketu ne kete dhome
zemrat i vrame
te dy e pergjithmone


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sun May 13, 2012 9:06 pm

*Lotet po me thahen
nga malli per ty
Syte po me verbohen
ngaqe nuk te shohin ty
Jeta po me shkaterrohet
çdo dite po therrmohet
prane teje do te afrohet


* Do jepja gjithçka
per te patur ata dy sy
Do i bija detit ne kembe
vetem per te puthur ty
Do jepja jeten
vetem per nje çast prane teje
dhe le te humbja
ne shkretetire e vetme


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie - Faqe 2 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:45 am

Edhe kjo nat vetem me gjeti,

dhimbjen time asgje se treti.
Me vrave ne shpirt,zemren ma copetove,
te fala dashurine,e vec vuajtje me dhurove.
S'e di e sa kohe do te kaloje,
qe kjo dhimbje ne shpirt te pushoje.
Nuk mund te dua tjeter,
se s'mundem te harroj dashurine e vjeter.
Ate dashuri qe me vrau rinine,
ate dashuri qe ma mohoi lumturine
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:46 am


Nje keshilli;-kujdes
nje kerkese:-"mos ndrysho"!
Nje deshire:-"Mos me harro"!
nje genjeshter:-"nuk te dua"!
Nje te vertete:-"Me mungon"!
trego tani se c'fare mendon!?

Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:46 am

U takuam pa e ditur se ishte i fundit takim.
me pyete sesa te dua?Te thashe:-Pambarim.
Qeshem te gezuar dhe ia kaluam mire,
por,kur u ndame me the:-Lamtumire.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:46 am


Zemra qan se dikush i dha nje premtim.
nga i cili pa lot dhe zhgenjim.
Kjo zemer s'ka rreshtur kurre se rrahuri per ty,
kurre ska rresht se lotuari kur mori vesh se sdo jemi bashk te dy.
Edhe nese zemra ne boten tjeter do te jet harruar,
ajo serish nuk ka p[er te te kujtuar.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:47 am

Mos harro;Dashurin time pasi ato momente dhe puthje me gjithshpirt ti kam dhuruar.
se ke qen dhe do jesh gjithnje engjelli im i preferuar.
Nese ndjen lot largoji,
nese ndjen vuajtje harroji.
Nese ndjen trishtim buzeqesh per mua,
dhe lerme i dashur te te dua.
Nese te merzitet jeta e vdekja te pelqen,
ktheju pas jetes se ky shanc nje her te vjen.
Nese me urren ma thuaj,
e pranoj se te dua,
por me mir larg teje sesa pran e te vuaj
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:47 am

Te njoha ty o krijese hyjnore,

te njoha ne kete bote mizore.

Akoma pa u njohur me shum,

ty te larguan nga un.

Ske faj ti zemer pasi keshtu eshte kjo bot,

edhe pse na ndane ne prape mbetem shoke.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:47 am

Kur ishim bashke ngjyra kuq mbizoteronte,

atmosfera e kendshme na shoqeronte.

Por,qe kur ti je larguar,

tek mua ngjyra zi ka mbizoteruar.

Kjo ngjyre kudo me rrethon,
pasi mbeshtetjen e saj me ofron.
Kam menduar se do ishe i vecante,
se do ishe cun tamam,
dhe jo genjeshtare si shum te tjere,
po me sa shoh kam gabuar atehere.
Te falenderoj nga zemra qe ket vetmi me ke dhuruar,
edhe pse kurr nuk kam rresht se menduari.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:48 am

Dashurine vjeter sot prape e pashe,
e shikova dhe asgje si thashe.
E uli koken sikur nuk shikonte,
e pashe se ne faqe loti i pikonte.
E di se me do ende si me pare,
desha ta ndal e ti them ca fjale.
se krejt gabimet ia kam fale.
Te uroj suksese ne dashuri tjeter,
le te harroj dashurine e vjeter
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:48 am

Dashuri vrastare qe vret me kujtime,
lendon zemra njerezish qe shfaqesh nder vegime.
Kur pas te ndjekin ti zhdukesh ne erresire,
e kur ti na afrohesh te perbuzim pa meshire.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:49 am

am ne dritare dhe po te shikoj,
me yllin me te bukur te krahasoj.
Nje yll tjeter me ftoi ne vallazim,
e un i thashe jo se e kam yllin tim.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:49 am

Dashuria jon ishte iluzion,
nje enderr e keqe qe nga gjumi te zgjon.
Kur e mora vesh se po me mashtronte u drodha si flete,
e thoja jo seshte e vertete.
S'ka mundesi te me ndodhe mua,
se nje zot e di sa te dua.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:50 am

Ne gocat e Burrelit kemi nje zakon,
duam ate cun qe na respekton.
Jemi te embla,jemi te shijshme,
por ne dashuri jemi shum te rrezikshme.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:50 am

Sa do te doja te shihja nje enderr,
un nuse dhe ti dhender.
Do te doja qe lotet e mi mbi trupin tend te pikonin,
e ate nate kurr mos ta harronin.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:50 am

Sa vuajti kjo zemer kur u largove,
sa vuajti kjo zemer kur e tradhetove.
Sa vuajti ky shpirt kur ti e lendove,
sa vuajti ky shpirt kur ti e copetove.
Sa lotuan keta sy,
lotuan se jane pa ty.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:51 am

Me pyete sesa te doja te thashe shum,
me pyete a do me lendosh te thashe kurr,
kur kishe nevoje te dhurova zemren time,
te thashe jeto ti per mua o zemra ime.
Ndersa sot ti e harrove premtimin,
e si dhurate me dhe zhgenjimin.
Shpresoj qe nje dite te me kujtosh mua,
e ta kuptosh se sa shume te dua.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:51 am

# Vajza pyeT të Dashurin e vet : " A je i Dashuruar në mua ? " Ai përgjigjet: " Jo ! "
`.# Ajo e pyeT : " Mendon që Jam e bukur ? " Ai përgjigjet: " Jo ! "
`.# Ajo e pyeT sërisht: " A Jam unë në zemrën Tënde ? " Ai përgjigjet: " Jo ! "
`.# Në Fund, vaJza pyeTi : " Nëse të lë a do të qaJe për mua ? " Ai përgjigjet: " Jo ! "
`.# Vajza mbeti e Trishtuar dhe vendosi të Largohej nga i Dashuri ... Ai e përqaFoi dhe i Tha:
`.# " Unë nuk Jam i dashuruar në Ty - UNË TË DUA !!! Unë mendoJ që nuk Je e bukur - TI JE E
`.# MREKULLUESHME !!! Ti nuk Je në Zemrën Time - TI JE ZEMRA IME !!! Kur t`i më Lë, unë nuk
`.# Qaj - UNË VDES !!!
`.# Këta dy të Dashuruar janë nJohur 6 muaJ para se filluan të kaLonin, Janë miqësuar, Por mbi
`.# Të gjitha e Dashuronin Njëri - Tjetrin cdo herë e më Shumë . . .
`.# Një ditë, Vajza i tregoi të Dashurit të veT se aJo vuante nga një SëmundJe e zemrës.
`.# Në qast e Përqafoi aTë m dhe Filloi të Qante !
`.# Duke u nguTur për në të Arritur me kohë në Operacion, dhe për te Hypur në AeropLan,
`.# Ata as nuk mundën të Përshëndeteshin !
`.# Kur Vajza u kThye e shëruar nga Operacioni , Ajo nuk e pa të Dashurin e saj.
`.# E pyeTi nënën se ku Është ai ? E ajo u Përgjigj :
`.# " A NUK E DI SE KUSH TA KA DHËNË ZEMRËN ! ? ! " .
`.◘ Thuaj Sot : Të dua !, Nesër mund të Jetë vonë . . . ◘.`
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:52 am

E lashe zemren time ne duart e tua,
por shume shpejt ajo tu rendua.
Shume shpejt ne toke ajo zemer ra,
e kurre me sy ajo vajze su pa.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:52 am

Te putha ne balle ti beje sikur flije,
te puthja ne sy ti beje sikur nuk shihje.
Te putha ne faqe ti beje sikur nuk degjoje,
ah,ziliqar ti puthjen ne buze e doje.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:52 am

Dikur te pashe te gezuar i lumtur ishe ti,
kaloje rruges duke enderruar te emblen dashuri.
Shkelqejne si yje 2syte e tu,pse te genjej o zemra ime
1dite largohesh kushedi se kur do shuhen keto enderrime.
por,sot dicka na ndan te mbesim ca kujtime.
Me dhimbje dashuria jon qan pa ditur perse?
Pa lot pa fjale,me puthje te lashe si asnjehere,
do te doja qe kjo dashuri te niste dhe njehere.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:53 am

Po e nis kete poezi me shume dhimbje dhe guxim,
po e shkruaj pasi kam shum trishtim.
Po e shkruaj me shpresen se nje dite do ta lexosh,
dhe dashurine time ti do ta kuptosh.
Ta lexosh me vemendje,
ta lexosh se me cmende.
Ta lexosh me gjithe zemer,
e keta ndjenje mos ta lendosh,
pasi nje zemer te brishte do shkaterrosh.
Ndoshta ti nuk i pelqen poezite qe shkruaj,
ndoshta edhe pse per ty shum vuaj.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:54 am

Duhan do te behem qe te digjem ne buzet e tua,
frymemarrje nga e cila te formohet fjala te dua.
Ere do te behem qe floket te ti perkedhel,
zjarr qe zemren te ta perveloj,
djall qe shpirtin te ta shkaterroj,
do te behem engjelli i perendise,
qe te te bej ty adhuruesin e dashurise.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:55 am

"Prane teje gjeta enderren ne mes te makthit,
gjeta iluzionin ne mes te realitetit,
gjeta perlen ne mes te detit."
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:55 am

Shum te kam dashur dhe nuk e kam besuar,
se ti me kishe tradhetuar.
Ti ishe shume bukurosh,
por zemra jote mizore ishte fare bosh.
Vone gabimin e kuptova,
atehere kur me te vertet te dashurova.
Vone shum von por perseri plaget do ti sheroj,
se zoti i madh te dyve do na shikoj,
lumturi gjeje tek dashuria tjeter,
me harro mua qe isha dashuria e vjeter.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:56 am

Aq shume te dua saqe nuk kam fjale qe ta pershkruaj kete qe ndiej,
por dua qe te jesh prane meje ti,qe ta kuptosh se te dua pa kufi.
Ah,sa me mundon kjo dashuria,shum po na lendon,
prandaj nuk me do aq sa mua,dhe nuk me beson.
Mos mendo se dike tjeter dua,se te dhuroj vetem nje shikim,
por un vuaj ne heshtje per ty o shpirti im.
Une dua qe te qendroj prane ati trupi e me cmend,
prane asaj bukurie qe me le pa mend.
Un dua qe te te dhuroj kenaqesi,
dua qe te jemi te dy ne lumturi.
Un nuk mundem qe lotet ti ndaloj,
nuk mundem qe te te harroj.
Nuk te kuptoj qe qendron si heshtur,
kur ne te vertete me don me shume se un,
kur vete me the se per ty vuaj shume.

Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:56 am

Njehere e nje kohe jetonte nje vajze e verber,ajo e urrente veten e saj,
per arsye se ishte e verber.I urrente te gjithe pervec te dashurit te saj.
Ai ishte e gjithe bota per te.Ai e dashuronte shume dhe ishte gjithmone
prane saj.Ajo i kishte thene qe po te mund te shihte boten qe ajo enderronte
do te martohej me te.Nje dite dikush i dhuroi asaj dy sy,dhe atehere ajo mund
te shihte boten qe kaq shume e deshironte,dhe pa dhe te dashurin e saj.
Dhe ai e pyeti plot deshire:-Tani qe mund te shihje boten a martohemi bashk?
Por,vajza ngeli e habitur kur pa...qe edhe i dashuri i saj ishte i verber.
Dhe vajza e tronditur nga ky fakt nuk e pranoi propozimin e djalit dhe keshtu
ai u largua me zemer te thyer.Pas ca kohesh ai i dergoi nje leter;-"Te lutem
shume kujdesu per syte e mi".
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:57 am

Kaluan muaj dhe vite e une e vetme mbeta serish,
ne qiellin tim u ndrite si nje dhurate perendish.
Me lot ne sy une ika ate dite nuk e di as vete pse nuk kam vdekur,
ne zemren time ndjenja jote me rri e ndzur e paprekur.
Nga vetmia e loteve u zgjova,
sa e vetme qendrova.
Une nuk e di,
por i falem zotit qe takova nje engjell te cilter sikur ti.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:58 am

J am e trishtuar dhe te mendoj,
E nde un ty te dashuroj.
T ime dhe shume premtime,
M irepo nuk i mbajte o zemra ime.
I rashe shkurt fatit,
R rodhen ngjarjet gabim dhe u bera pjese e mekatit.
A po e kisha gabim qe te thashe:Te dua.B era gabim qe te desha e ti nuk pyete per mua.
U lodha nga tekat e tua.
R reth 1 vit ne jemi larguar,
R reth shume shekuj qe ti ke ndryshuar.
E ndersa un lotoja ti festoje,
L odhesha nga netet pa gjume e ti gezoje.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:58 am

Nuk te kam prane,por te mendoj,
nuk te shoh por te dashuroj.
Nuk te flas por vuaj,
nuk te them se je i imi,
pasi me mundon trishtimi.
Nuk kuptoj asgje qe me rrethon,
por di vetem qe zemra ime te kerkon.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:59 am

Un dhe ajo dy kusherira,
un e keqja ajo e mira.
Un e sinqerta qe ta thoja te verteten ne sy,
ndersa ajo qe fliste keq per ty.
Un goca qe qaja dhe te enderroja,
ndersa ajo te ngacmonte per inatin tim,

si se kuptove sesa te deshte ky shpirti im.
Ti verboi syte perendia,
apo dashuria.
Apo se nuk isha elegante,
apo se nuk isha pasionante.
Ndersa sot kam ndryshuar,
jam ajo goc qe cdo cun e ka enderruar.
Jam ajo goc qe cunat nga trut i shkalloj,
dije se me pare nuk te dashuroj.
Mendove se do me shkoj jeta vaj,
apo se un vec do qaj.
E kishe gabim o sylarosh,
kishe nje zemer bosh.
Tani je xheloz se te tjeret me nfacmojne,
se te tjeret me shikojne,
mua as qe ma ndjen per ju te dy,
rivale,do perballem edhe me ty.

Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 4:59 am

Me pyete ceshte dashuria?
E un ta ktheva,bashko buzet e tua me te miat?
E kuptoje se ceshte dashuria................
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie - Faqe 2 Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi