Programe Forum - Welcome
Stresi ne pune People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stresi ne pune

Shko poshtë

Stresi ne pune Empty Stresi ne pune

Mesazh nga Master prej Sun Jul 10, 2011 9:38 am

Sipas anketës, 75 për qind e punëtorëve të anketuar janë të theksuar, dhe nuk mund të ndajnë këtë problem me shefin apo zyra e burimeve njerëzore. Simptomat shfaqen me çrregullime çrregullime të ndryshme, humor (raportuar nga 56 për qind), dhimbje koke, pagjumësi, apati, ndjenja e ankthit.

Shkaku kryesor i kësaj situate është ngarkesën e punës, që konsiderohet e tepruar nga 30 për qind e grave, për të ndjekur: monotonia e detyrave dhe mungesa e motivimit në kryerjen e tyre. Nuk duhet të nënvlerësohet përqindje edhe më të vogla e që ka arritur motivet, të cilat tregojnë një gjendje shqetësuese për shëndetin në punë: mungesa e komunikimit me kolegët, dhe koka e tij është konsideruar si një burim i stresit, një kohë të gjatë vështirësishë në pajtimin e punës dhe jetës private.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi ne pune Empty Re: Stresi ne pune

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 14, 2012 5:24 am

epo hall se problemet e shtepise njerezit e shkrete duhet te durojn edhe shefat e tyre
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi