Programe Forum - Welcome
Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe

Shko poshtë

Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe Empty Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe

Mesazh nga Master prej Mon Jul 11, 2011 5:11 pm

Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe F.0711094129593_m

Burime nga Ministria e Financave thonë se duke parë regjistrin e kredive, borxhi i Shqipërisë ndaj bankave arabe arrin deri në 95 milionë euro, pa llogaritur 250 milionë euro të marra për ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan, raportoi e përditshmja Shqip.
Fakti që Shqipëria zotëron aksione në Banka Islamike për Zhvillim (IDB) i ka dhënë mundësinë që të rrisë portofolin e kredive të saj dhe në të njëjtën kohë të përforcojë edhe marrëdhëniet politike me Arabinë Saudite.

Në raport me totalin e kredive të marra nga shteti shqiptar, financimet arabe kanë një peshë prej 15 për qind të totalit. Pritet që kjo shifër të rritet në vitet në vijim duke patur parasysh edhe financimet në projekte të ndryshme si në ato të sektorit rrugor, të transportit, bujqësi , ujit të pijshëm dhe shëndetësi. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe Empty Re: Kreditë e shtetit shqiptar, 15 % arabe

Mesazh nga Anakonda prej Thu May 17, 2012 5:39 am

e prandaj na rezultojn naj her kredi koti;se qenkan mall arab aaahhaaa
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi