Programe Forum - Welcome
Llojet e puthjeve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Llojet e puthjeve

Shko poshtë

Llojet e puthjeve Empty Llojet e puthjeve

Mesazh nga Master prej Fri Jun 24, 2011 6:08 pm

Klasiket
Është një etapë e detyruar. Të gjithë pak a shumë praktikojmë këto lloj puthjesh. Por fakti që këto janë puthje klasike nuk do të thotë t'i lëmë pas dore. Në qoftë se janë kaq të njohura dhe të praktikueshme sepse janë sensuale? Atëherë le të shfrytëzojmë rastin?!
Tek buzët.....

Është më klasikja që praktikohet dhe në kinema, më pak klasike dhe imagjinare përsa i përket botës reale. Në fakt të puthesh si në Hollywood është një shpikje e hershme. Para se të mendosh për puthjen franceze ose puthjen e thellë duke u ndalur tek buzët, t'i shijosh, kafshosh, të vlerësosh kontaktin e parë elektrik…. Fillimi i puthjes është i rëndësishëm sa fillimi i raportit seksual. Një ushtrim shumë sensual, thith vetëm ajër të pastër që del nga buzët e tija, dhe ai duhet të thithë vetëm ajrin, që del nga buzët e tua.

Përse kjo puthje të bën të dridhesh?
Pse nënat i puthin fëmijët e tyre në qafë, për t'u dhënë atyre të gjithë dashurinë e mundshme. Kështu që zona e qafës mëson që tani ndjeshmërinë dhe domethënien e sensualitetit.Dhe kjo kujtohet në momente intimiteti.

PUTHJE EROTIKE
Këto puthje stimulojnë dhe bëjnë të shtohet dëshira seksuale. Trupi përgatitet të shkojë më larg se fillimi i aktit seksual. Dhe dëshira në vetvete është gati një kënaqësi. Do të ishte mëkat të shkoje direkt tek ‘'gjërat serioze''. Serioze është të përfitosh nga të gjitha kënaqësitë gjatë rrugës për në parajsë!

Tek buzët.....

Është puthja franceze, një puthje shumë erotike që belbëzon aktin seksual. Mukozat takohen, ujërat e trupit bashkohen tamam si në një raport seksual. Për këtë arsye kjo puthje është shumë sensuale dhe tërheqëse. Përfitoni të eksploroni shijen e buzëve të saj!


Tek gjoksi.....

Gati gjithmonë të lënë pas dore! Por jo vetëm femrat dëshirojnë të puthen tek gjoksi, të përkëdhelen... por dhe burrat. Përse të privohesh nga një kënaqësi efikase? Mjaftojnë pak minuta dhe nëse të pëlqen kjo pjesë e trupit, mund të zbulosh gjithmonë kënaqësi të reja!

Tek barku....

Është një zonë shumë delikate. Nuk është e mbrojtur me kocka si kraharori dhe legeni, kështu që është një vend shumë delikat. Kur lejon partnerin që të puthë do të thotë, që ke besim tek ai. Të të puthin tek barku do të thotë që ke nxjerrë në pah sensualitetin tënd.


Pjesët e harruara të trupit
Janë disa pjesë të trupit fatlume: puthen shpesh dhe zhvillojnë shumë shpejt sensibilitetin dhe kënaqësitë e këtyre pjesëve. Por janë disa pjesë të tjera të trupit që quhen pjesë të harruara që shpesh lihen pas dore, kalon shumë afër por asnjëherë nuk ndalemi asnjëherë por është një mëkat sepse mund të zbulohen kënaqësi të reja, duke provokuar kënaqësi të papritura.......

Fytyra
Duke kaluar puthjet në faqe midis miqve dhe puthjet në buzë midis dy të dashuruarve, fytyra shpesh lihet pas dore. Fytyra është një zonë shumë sensibile dhe komunikative. Tek pjesa e syve aty ku lëkura është e hollë dhe delikate është një zonë sensibël e përkëdheljeve, ashtu si rrënja e flokëve dhe veshët. Fytyra është si një univers për t'u zbuluar, dhe fjalët e dashurisë janë të qarta dhe të kuptueshme dhe kjo bën të të shtosh dëshirën, tamam si shikimet që shoqërojnë puthjet.

Tek këmbët
Disa njerëz mendojnë se i gjithë trupi është i prezantuar nga këmbët. Çdo centimetër korrespondon me një zonë. Këmbët janë të forta por edhe delikate, të ndjeshme ndaj ngacmimeve. Në qoftë se luan me këmbët kënaqësia do të përhapet në të gjithë trupin. Në qoftë se ngrihesh drejt kavilies, pulpat e këmbëve, gjunjët, kofshët.....do të arrish tek zonat erogjene që kanë kohë që të presin.

Tek duart....
Duart ashtu si dhe buzët janë shumë të ndjeshme. Duart analizojnë dhe vlerësojnë shumë mirë kontaktet, ashtu si dhe buzët. Buzët dhe duart janë instrumentet tanë: duart përkëdhelin buzët dhe buzët puthin. Të puthësh duart do të thotë t'u thuash të ndalojnë një çast, mbase para se të përkëdhelin. Sepse duart jane magjike……
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Llojet e puthjeve Empty Re: Llojet e puthjeve

Mesazh nga Master prej Fri Jun 24, 2011 6:09 pm

1. Puthje Francese
Puthjet jane pjesa me e rendesishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithe e dime se cfar eshte puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze praktikisht eshte e zjarrte, por ajo eshte edhe hulumentim subtili i buzeve te partnerit. Prandaj, mos u beni agresive. Nese gjuhen e futni teper thelle, me veshtire do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2. Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe eshte kapitulli ne vete. Per kete mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes jane aktiv kur ju puthni me gjuhe. Nje keshille: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te iritohet.

3. Puthja ne buze:
Puthja ne buze eshte serioze. Eshte per ta marre seriozisht sepse permes puthjes ne buze deshmohet nje lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjate puthjes partneri ua prek fytyren apo floket. Kjo eshte shenja e pare e lindjes se nje dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave thone se qafa e tyre eshte nje pjes shume e ndjeshme dhe kur nje femer ia ofron qafen nje mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth sepse shum lehet mund ta iritoje ate.

5. Puthja ne faqe:
Puthja ne faqe ne kohen e sotme trajtohet si feminore, por eshte e gabuar. Jepjani nga nje puthje ne faqe partnerit nga disa here ne dite dhe buzeqeshujni. Me kete i tregoni se ai/ajo ende eshte e vlefshme per ju dhe jeni i interesuar per te. Edhe tek ata qe ende nuk jane cift, puthja ne faqe do te thote me shum se vetem shoqeri.

6. Puthja ne stomak(barke):
Puthja ne stomak vetem, nuk do te thote dicka shum erotike. Por kur pas puthjes vjen seksi, per femren ashtu edhe per mashkullin do te thot deshmi e dashurise dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do te thote se vetem nese e puthnii partneren mes kembeve e eksiton ate, kerthiza eshte nje zone shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo menyre e puthjes eshte e rezervuar vetem per te dashururit. Partneret qe jane te dashuruar me njeri tjetrin mund te puthen keshtu, vetem ne situata te caktuara. Atehere puthja duhet te jete shum e lehet dhe me kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh jane paraloje e seksit. Por mos e lejoni qe veshi te puthet vetem para seksit, puthja ne vesh mund te jete edhe deshmi e deshires dhe dashurise ndaj partnerit.

9. Puthja ne balle:
Puthja ne balle eshte e ngjashme me ate ne sy. Nuk eshte e menduar si erotike, por me puthje ne balle partnerit i deshmoni dashuri,kujdes dhe rrespekt.

10. Puthja ne gjinjte e femres:
Cdo mashkull thote se me shum deshire e bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qe e meson ne jete eshte te thithesh.Kjo vlen edhe tek partneret, por duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme. Kur nje mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhuron dhe ndihet shum e kenaqur nga partneri.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi