Programe Forum - Welcome
Çfarë do të ndodhë me A.C Milan? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë do të ndodhë me A.C Milan?

Shko poshtë

Çfarë do të ndodhë me A.C Milan? Empty Çfarë do të ndodhë me A.C Milan?

Mesazh nga Master prej Sun Jul 24, 2011 7:51 am

Çfarë do të ndodhë me A.C Milan? Milani%20fiton%20ndaj%20juventusit
Ekzistojnë tri opcione për ardhmërinë e "rossonerëve". I kërcënohet një kolaps financiar, ti shitet arapëve ose ndonjë rusi, ose të drejtojë klubin e bija e Berlusconit, Barbara.

Denimin prej 560 miolionë euro për firmën e Berlusconit ndoshta nuk dotë ketë kurrfarë efekti për transferimin e lojtarëve, mirëpo do të ketë ndikim në efekte dramatike në ardhmërinë e klubit.

Sot "Gazetta" ka publikuar tri opcione të mundshme për ardhmërinë e klubit për të cilën është mbajtur mbledhje me 10 antarët e kryesisë së klubit, të cilët kanë rënë dakord që Barbara Berlusconi të drejtojë klubin, dhe ti lejohet investitorëve si Gazprom ose "Arap fond" të blejnë aksione në klub.

Barbara ka shprehë dëshirë që të mbajë klubin, ndërsa "Finininvest" ka deklaruar se dëshirojnë ta shesin klubin.

Si mundësi e realizuar mund të jetë që Berlusconi ti shesë 30% të aksioneve investitorëve arap, kurse mundësia e tretë është që klubi të dalë në berzën kineze.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi