Programe Forum - Welcome
Kriza, Greqia mund të tatojë 10-15 % llogaritë bankare të emigrantëve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kriza, Greqia mund të tatojë 10-15 % llogaritë bankare të emigrantëve

Shko poshtë

Kriza, Greqia mund të tatojë 10-15 % llogaritë bankare të emigrantëve Empty Kriza, Greqia mund të tatojë 10-15 % llogaritë bankare të emigrantëve

Mesazh nga Master prej Tue Jul 26, 2011 6:15 amAutoritetet greke po verifikojnë llogaritë bankare të të gjithë qytetarëve në vendet e huaja, ndërkohë që Ministria greke e Financave po studion mundësitë që të vendosë një tatim prej 10-15 për qind për të gjithë ata që kanë para në vendet e huaja, njoftoi gazeta vendase “Ta Nea”.
Nga fillimi i vitit deri tani nga Greqia për në vendet e huaja janë nxjerrë 18 miliardë euro, ndërsa nga fillimi i 2010 kjo ka arritur në 47 miliardë euro, çka ka sjellë prishjen e nivelit të likuiditetit të bankave greke.“Ktheni paratë në vend, tani është momenti”, bëri thirrje ministri i Financave, Evangjelos Venizelos. Autoritetet deri më tani kanë zbuluar 72 000 llogari bankare të grekëve në 42 vende të botës
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi