Programe Forum - Welcome
Tiranë, gjendet i vrarë me armë zjarri 33-vjeçari, u qëllua 8 herë me pistoletë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Tiranë, gjendet i vrarë me armë zjarri 33-vjeçari, u qëllua 8 herë me pistoletë

Shko poshtë

Tiranë, gjendet i vrarë me armë zjarri 33-vjeçari, u qëllua 8 herë me pistoletë Empty Tiranë, gjendet i vrarë me armë zjarri 33-vjeçari, u qëllua 8 herë me pistoletë

Mesazh nga Master prej Fri Jul 29, 2011 6:01 am


TIRANE – Lajmifundit – Një person i moshës 33 vjeç u gjet i vrarë me armë zjarri sot në Tiranë. Viktima është shtetasi Sokol Doci, i cili është gjetur i vdekur në rrugën “Shyqyri Ishmi”.
Sipas policisë, mësohet se viktima u gjet pa jetë në ora 01: 15 prapa shkollës 9-vjeçare “1 Maji”, në Tiranë, pas mesnatës së djeshme.
Sipas të dhënave të policisë së Tiranës, konfirmohet se 31-vjeçari ka gjetur vdekjen nga goditja me armë zjarri. Në vendin e ngjarjes grupi i hetimit ka gjetur prova që tregojnë se aty është qëlluar terë herë më armë zjarri.
Policia e Tiranës, informoi se për hetimin e kësaj ngjarje, aktualisht është ngritur një grup i posaçëm hetimor, të cilët po kryejnë proçedurat e marrjes në pyetje e veprimeve të tjera hetimore dhe proçeduriale, me synim zbardhjen tërësisht të rrethanave të ngjarjes, motiveve si dhe identifikimin e kapjen e autorëve.
Nga kryerja e veprimeve dhe nga kqyrja e vendngjarjes u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 8 copë gëzhoja të kalibrit 7.65mm.
DEKLARATA E POLICISE
Mbrëmë rreth orës 01.15’, në rrugën “Shyqyri Ishmi”, prapa shkollës 9 vjeçare “1 Maji” në Tiranë është vrarë me armë zjarri shtetasi Sokol Sami Doçi, 33 vjeç, banues në Tiranë.
Në vendngjarje shkuan menjëherë, Oficerë të Policisë për Hetimin e Krimeve të Rënda, Ekspert Kriminalist, të cilët bënë të mundur sigurimin dhe kqyrjen e vendit të ngjarjes, duke mbledhur dhe administruar provat.
Për hetimin e kësaj ngjarje, aktualisht është ngritur një grup i posaçëm hetimor, të cilët po kryejnë proçedurat e marrjes në pyetje e veprimeve të tjera hetimore dhe proçeduriale, me synim zbardhjen tërësisht të rrethanave të ngjarjes, motiveve si dhe identifikimin e kapjen e autorëve.
Nga kryerja e veprimeve dhe nga kqyrja e vendngjarjes u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 8 copë gëzhoja të kalibrit 7.65mm. Materialet hetimore do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për hetime të mëtejshme. Neni 78 dhe 278/2 i KP.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi