Programe Forum - Welcome
Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni!

Shko poshtë

Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni! Empty Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni!

Mesazh nga Snake prej Sat Jul 30, 2011 9:34 am

Shkencëtarët gjermanë të “TU Berlin” janë duke bërë analizat e nevojshme për të arritur deri në ditën kur truri ynë të frenojë makinën.
Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni! Images
Nuk do të jetë më nevoja të shkelni pedalin e frenës! Shumë shpejt, makina juaj do të frenojë në vend, vetëm në momentin kur ju do të jeni duke menduar një gjë të tillë. Kështu, shkencëtarët gjermanë të “TU Berlin” janë duke bërë analizat e nevojshme për të arritur deri në ditën kur truri ynë të frenojë makinën duke shmangur aksidentet. Eksperimentet e bëra deri më tani me personat e ofruar në kërkim tregojnë se mendimi për të frenuar është 130 milisekonda më i shpejtë se sa këmba në pedal. Duket në fakt shumë pak, por nëse jeni me 100 kilometra në orë, atëherë distanca e frenimit mund të shkurtohet me 3.66 metra.
Snake
Snake
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 87
Reputation : 0
Join date : 30/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni! Empty Re: Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni!

Mesazh nga Master prej Sat Jul 30, 2011 9:58 am

Uau kjo vertet qe eshte shpike
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni! Empty Re: Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni!

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 16, 2012 5:02 am

e keto gjermanet dolen te zote
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni! Empty Re: Makina juaj, shpejt do frenojë vetëm...nëse e mendoni!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi