Programe Forum - Welcome
TRADHETIA! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


TRADHETIA!

Shko poshtë

TRADHETIA! Empty TRADHETIA!

Mesazh nga Master prej Tue Aug 02, 2011 9:33 am

Shoqëria shqiptare po ndeshet gjithnjë e më hapur me dukurinë e tradhtisë në çift, duke e konsideruar si një fenomen social jo aq tabu.
Sociologët zbulojnë mjaft prej shkaqeve të saj, një pjesë e të cilave të përbotshme.
Ka shumë arsye pse partnerët në çift tradhtojnë.
Disa në tradhti të lehta e të tjerë në tradhti dramatike. Por si duhet kuptuar ajo? Si realitet i natyrshëm, si ilaç i dashurisë apo si disfatë personale?
Në mendjen dhe kulturën tonë tradhtia ka një ngarkesë negative: jo më kot Dante Aligeri në “Komedinë Hyjnore” i degdis dy tradhtarët Paolo dhe Francesca në rrethin e Ferrit.
Por megjithatë nuk është e thënë që tradhtia të jetë gjithmonë “negative”….
Edhe pse statistikat tregojnë se mbi 70 për qind e njerëzve tradhtojnë, kjo mund të lexohet që “nëse nuk jemi ne personi që tradhton, atëherë është partneri ynë….”.
Midis pyetjeve të shumta që i janë bërë çifteve rreth faktorit kyç në një marrëdhënie dashurie, duket se përgjigja rezulton unike.
Ajo është e njëjtë edhe pse njerëzit janë të karaktereve e të mendjeve të ndryshme. Besimi dhe të qenurit besnik. Kjo është ajo që kërkojnë partnerët nga njëri tjetri. Tradhtia është ana më e errët e çdo ndjenje dhe marrëdhënieje.
Njësia matëse më delikate që shpreh vlerat e vërteta të një raporti.
Por sa e afërt dhe e largët është ajo, edhe kur partnerët mendohet të jenë në kushtet më ideale të një dashurie?
Sa kërcënues duket faktori i pabesueshmërisë në situata më ç’komplekse dhe të kundërta dashurore?
A shihen efekte pozitive përtej fenomenit “dramë”?
Cilat janë pistat në të cilat duket se marrin jetë tradhtitë e lehta apo problematike? Edhe pse fajësinë e merr vetëm njëri a është i vetmi që i duhet ta përballojë?
Janë këto shumë problematika që lidhen në mënyrë të drejtpërdrejtë me filozofinë e gjerë të tradhtisë.
Arsye të shumta që çojnë në dilema të ndryshme.
Pasione, inate, hakmarrje, kërkim për vetëvlerësim, siguri dhe revoltë janë të gjitha këto komponentë të cilët duket se nxisin të njëjtin reaksion, tradhtinë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TRADHETIA! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 11:40 am

ska gje me te keqe si tradhetia mua nese do me ndodhte nese un e dua aq shum ate person do mund ta fal nese smundem thjesht do i jap fund edhe pse do lendohem shum


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 11:50 am

Ska falje ne tradheti...shume me mire mund te thuash qe ste dua edhe me mire ndaju sesa tradheti pas kraheve...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TRADHETIA! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 11:52 am

hahahahhaha e ver8 eshte un me mire preferoj te ma thote ne sy qe edhe sikur te me kete tradhetuar sesa ta marr vesh nga te tj qe shkon me dike tj ose perndryshe nese sme thote e marr vesh nga tj ja nxij jeten


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 11:55 am

Ti qenke mire se njeher e falke


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TRADHETIA! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 11:57 am

eeee 1 here po pastaj gjithe kohen ja nxjerr syte duke e kontrrollu


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 11:59 am

hahahahha qenke e mir dhe e keqe Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TRADHETIA! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 12:00 pm

ahahahahhahah eeeeeeeeeeeeee si kripa dhe sheqeri bashke Very Happy te zgjedhi dhe te marri ke te doje


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 12:06 pm

te dyja etje uji sjellin Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TRADHETIA! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 12:07 pm

ncncncncncn ajo kripa te than fare Very Happy sheqeri te embelton


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 12:11 pm

te dyja te japin etje kur i lepin Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

TRADHETIA! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga GoCa Yll prej Wed Aug 03, 2011 12:14 pm

eeee po ka kripe te zeze qe eshte e keqe fareeeeeeeeeee


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga KITTY prej Fri Aug 05, 2011 9:28 am

tradhetia eshte gjeja me e keqe qe mund ti ndodhi nje personi kam pershtypjen, si ne shoqeri ehde ne dashuri me sa shumti... per mua ehste dicka qe ska falje sepse dikush qe te do me te vertet ste tradheton kurre pavaresisht rrethanave qe ndodhet...
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 5:41 am

I urrej tradhetaret,me mire tregoje te verteten edhe nese ajo eshte e hidhur,sesa te mashtrosh.Djemt jan tradhetare te medhenj.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TRADHETIA! Empty Re: TRADHETIA!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi