Programe Forum - Welcome
Vettel triumfon në Valencia People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Vettel triumfon në Valencia

Shko poshtë

Vettel triumfon në Valencia Empty Vettel triumfon në Valencia

Mesazh nga Master prej Sun Jun 26, 2011 7:33 pm

Vettel triumfon në Valencia F.0626160924971_m

Sebastian Vettel i Red Bull nuk ka treguar shenja të dobësimit as në garën për Çmimin e Madh të Evropës të zhvilluar në Valencia, ku bëri nje prej shëtitjeve të tij të zakonshme në natyrë.
Vettel e nisi garën nga pole pozicioni dhe nuk e lëshoi vendin e parë për 57 xhiro, sa edhe zgjati kjo garë.

Interesant ishte për vendin e dytë, të cilin e fitoi në fund Fernando Alonso i Ferrarit, duke lënë prapa Mark Webberin të cilin e tejkaloi spanjolli. Leëis Hamilton përfundoi në pozitën e katërt i përcjellur nga Felipe Massa në pozitën e pestë.

Me këtë fitore Sebastian Vettel vetëm sa ia ka garantuar vetes relaksin për të ardhmen e afërt, pasi nuk ka nevojë për ndonjë impenjim të veçantë – vështirë se mund t’ia marrë dikush titullin e dytë radhazi nga dora. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi