Programe Forum - Welcome
Libia kundërshton urdhërarrestin për Gadafin People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Libia kundërshton urdhërarrestin për Gadafin

Shko poshtë

Libia kundërshton urdhërarrestin për Gadafin Empty Libia kundërshton urdhërarrestin për Gadafin

Mesazh nga Master prej Tue Jun 28, 2011 4:08 pm

Libia kundërshton urdhërarrestin për Gadafin Main_libi

Qeveria e Muamar Gadafit e ka hedhur poshtë urdhërarrestin e lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për liderin e Libisë. Ministri i Drejtësisë, Mohamad al Kamodi, e ka quajtur këtë gjykatë një “pajisje për perëndimin që të persekutoj liderët e botës së tretë”.
Më herët, gjykata me bazë në Hagë e ka aprovuar urdhër arrestin për Gadafin, djalin e tij, Saif al Islam dhe shefin e Shërbimit të Inteligjencës së Libisë, Abdullah al Senusi, me akuzën për krime kundër njerëzimit, transmeton REL.

Prokuroret e Gjykatës Penale Ndërkombëtare dyshojnë se tre të kërkuarit janë të përfshirë në vrasjen e protestuesve civil që në muajin shkurt u ngritën kundër regjimit 41-vjeçar të Gadafit.ekonomisti
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi