Programe Forum - Welcome
Facebook arrin 800 milionë përdorues People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Facebook arrin 800 milionë përdorues

Shko poshtë

Facebook arrin 800 milionë përdorues Empty Facebook arrin 800 milionë përdorues

Mesazh nga Master prej Sun Oct 09, 2011 8:21 am

Facebook arrin 800 milionë përdorues Facebook
Në konferencën e fundit F8, Facebook tregoi që ata tani kanë 800 milionë përdorues aktivë. Evropa, së bashku me Rusinë, ka 727 milionë banorë. Tani kemi një rrjet shoqëror që do të mund të mbushte një regjion të madh të botës me njerëz dhe ende do të kishte banorë të tjerë (këta banorë të tjerë duke përbërë dyfishin e popullsisë së tërë Kanadës).
Një tjetër krahasim i mirë është që Facebook tani ka aq shumë përdorues sa i kishte tërë interneti në vitin 2004, në vitin kur u themelua edhe vetë Facebook.
Sa për argëtim, më poshtë mund t’i lexoni disa krahasime interesante.
Madhësia e bazës së rrjetit Facebook me përdorues aktivë është:
38% e tërë popullsisë së botës që përdor internet
87% e tërë popullsisë së Azisë që përdor internet
168% e tërë popullsisë evropiane që përdor internet
294% e tërë popullsisë së Amerikës Veriore që përdor internet
370% e tërë popullsisë së Amerikës Latine që përdor internet
674% e tërë popullsisë së Afrikës që përdor internet
1,674% e tërë popullsisë së Lindjes së Mesme që përdor internet
3,757% e tërë popullsisë së Oqeanisë/Australisë që përdor internet


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Facebook arrin 800 milionë përdorues Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi