Programe Forum - Welcome
Mjafton te lexoni..!! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mjafton te lexoni..!!

Shko poshtë

Mjafton te lexoni..!! Empty Mjafton te lexoni..!!

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 25, 2012 2:31 pm

Të jesh i bukur, nuk ka rëndesi…se bukurin tuaj e josh një njeri..
Të jesh i zgjuar, s’do të thotë gjithcka..se mendjen ta prish dhe një budalla..
Të jesh i pasur, kot sa je ..parat sot i ke nesër si ke..
Të sinpatizosh dikë, është fare kot..se thua është ëngjëll e të del idiot..
Të jesh i sinqerte është fatkeqsi.. në këtë botë rebele nuk njihet drejtësi..
E të dashurosh, thonë është gjë e bukur.. nëse dashuron vërtet ke bëre dhe një tjetër të lumtur.


Ndonjëherë lodhesh . . . Lodhesh duke e parë veten si zhgënjehesh nga persona që i do . . . Lodhesh nga pafytyrësia e njerëzve . . . Lodhesh duke ecur përpara me kokën lart sikur asgjë të mos kishe ndodhur , kur në fakt je thyer përbrenda . . . Lodhur duke lejuar të tjerët të të lëndojnë . . . Lodhur duke falur pabesitë e të tjerëve . . . Lodhur duke parë veten si ndryshon . . . Lodhur duke vrapuar pas dikujt që nuk bën asnjë hap për të ardhur drejt teje . . . Lodhur duke jetuar këtë jetë të padrejtë…


DUAJ DHE MOS URREJ…!!! Trego te verteten dhe mos genje. . . Nese gabon, kerko falje dhe pendohu. . . Nese te kerkojne falje, fali se dhe vet ti gabon. . . Nese te flasin keq, ti hesht dhe duro. . . Nese te bejn mire, mos ua harro, ktheje te miren dyfish. . . Nere don qe te jesh njeri i mire, mendo dhe vepro vetem mire. . . Nje dite do te largohesh nga kjo bote dhe shperblimin e ke ne boten tjeter. . . Zoti sheh, degjon, ndoshta vonon por kurre nuk te harron.!! . . . . . .Kurre mos i gjyko njerezit per pak kohe, sepse cdo shenjtor ka nje te shkuar dhe cdo mekatar ka nje te ardhme. Bota rrotullohet !!..Cdo lumturi qe te eshte mohuar,do te kthehet !!..Cdo lot qe ke derdhur,do numerohet !!..Cdo enderr e harruar do realizohet !!..Ata qe te lenduan do pendohen.Ata qe te braktisen,cdo dite me endrren per tu kthyer do zgjohen.Padrejtesite qe tu bene do te gjykohen !!..Gejeshtrat qe tu thane do te zbulohen !!..Dashuria e dhene nje dite do te kthehet !!..Buzeqeshja jote nga dikush do te adhurohet !!..Dikur bota ndali per ty,por nje dite per ty do rrotullohet….
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi