Programe Forum - Welcome
Hudhra “hekuros” lëkurën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Hudhra “hekuros” lëkurën

Shko poshtë

Hudhra “hekuros” lëkurën Empty Hudhra “hekuros” lëkurën

Mesazh nga Master prej Sat Jul 09, 2011 6:12 am

Hudhra “hekuros” lëkurën Hudher

Edhe pse stërvitni rregullisht dhe përpiqeni të dukeni bukur dhe tërheqës, celuliti i cili shtresohet në këmbët dhe vithet tuaja ua pamundëson arritjen e qëllimit të dëshiruar. Gjëja e parë që duhet ta bëni është ndryshimi i mënyrës së të ushqyerit dhe që të hani shpesh dredhëza, domate dhe bizele, sepse këto ushqime janë të pasura me vitaminën C, mu sikurse rrushi i kuq, qershitë dhe manaferrat.
Në shfaqjen e celulitit ndikojnë kafeina dhe nikotina nga cigaret, derisa hudhra është një zgjedhje e mirë në luftën kundër tij. Shmangni larjen në ujë të nxehtë, sepse në këtë rast celuliti do të jetë më i dukshëm se zakonisht. Përdorni vitaminë E. Për të luftuar celulitin duhet pirë shumë ujë, në mënyrë që të përshpejtohet metabolizmi ndërsa do të ishte mirë të pini edhe çaje të bimëve, si çaj të gjelbër dhe çaj hithi.
Pas rrezitjes celuliti vërehet më pak, mirëpo kur të dilni në diell mbrohuni me krem për rrezitje, në mënyrë që të mos e ndihmoni plakjen e lëkurës . Shmangni ilaçet kundër dhimbjes, ndërsa ushqimit tuaj shtoni vitaminat A, C dhe E. Kundër celulitit, përveç marrjes së hurdhës duhet të luftoni edhe më anë të masazhit të cilin mund ta bëni vetë në shtëpi.
Me gishta shtrëngoni hapësira më të vogla, sepse në këtë mënyrë do të largoni toksinat të cilat janë mbledhur në trupin tuaj. Po ashtu mund të bëni masazh me anë të shuplakave, ndërsa përqendrohuni në vendet të cilat janë të mbuluara me celulit. Çlironi muskujt tuaj me duar. Imitoni në kofshët tuaja shtrydhjen e rrobave. Bëni rregullisht masazh këmbëve, shfrytëzojeni hudhrën në të ushqyerit e përditshëm dhe rezultatet nuk do të mungojnë.gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi