Programe Forum - Welcome
Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

Shko poshtë

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit Empty Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

Mesazh nga Master prej Sat Jun 25, 2011 6:06 pm

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit Orgazma_te_femrat_prek_30_zona-200x300

Eksperimenti është bërë nga një psikolog i universitetit Rutgers në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të paraqiten në “Neuroscience 2010”, një konferencë të organizuar nga Shoqëria Amerikane e Neuroshkencës.

Të fshehtat e trurit të femrave gjatë orgazmës, janë fotografuar nga një shkencëtar amerikan, i cili zbuloi se në momentin e kënaqësisë maksimale seksuale të tyre, aktivizohen deri në 30 zona të trurit aktive te gratë, duke përfshirë ato që janë përgjegjëse për emocionet, ndjesitë, kënaqësitë dhe kujtesën.

Eksperimenti është bërë nga një psikolog i universitetit Rutgers në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të paraqiten në “Neuroscience 2010”, një konferencë të organizuar nga Shoqëria Amerikane e Neuroshkencës.

Studimi ka zbuluar sesi në fushat e djathta të trurit janë plot 30 të tilla që janë aktivizuar gjatë orgazmës.

Ai ka gjetur sesi gjatë orgazmës femërore, aktivizohen edhe zonat që kanë të bëjnë me urinë apo etjen.

Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit Empty Re: Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 10:30 pm

Epo se ka lidhje truri dhe me ate vend se kisha dit lol


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi