Programe Forum - Welcome
Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku

Shko poshtë

Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku Empty Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku

Mesazh nga Master prej Sun Jun 26, 2011 9:31 am

Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku F.0626092355192_m

Komuna e Velipojës ka vendosur që duke filluar nga 1 korriku të vendosë aplikimin e një takse hyrjeje prej 100 lekësh për të gjitha automjetet që do të hyjnë në plazhin e Velipojës.
Ky ishte vendimi i parë që mori këshilli i kësaj komune menjë herë pas konstituimit, vendim i cili miratua me shumicë votash me argumentimin se kështu do të rriteshin investimet në plazhin e Velipojës.

Mbledhja e taksës do të bëhet nga një grup pune të ngritur enkas dhe një postoblloku të vendosur dy kilometra pa hyrë në plazh.

Të parët që kanë reaguar kanë qenë pronarët e lokaleve dhe hoteleve të cilët mendojnë se kjo mund të largojë pushuesit, por edhe sepse pushuesit mund të dalin e të hyjnë dy-tre herë në ditë dhe nuk mund të paguajnë këtë taksë sa herë e kalojnë postobllokun.

Një pikëpyetje tjetër për taksën e re, është fakti se taksa të tilla janë normale në zona të shpallura ‘Park Kombëtar’, ndërsa plazhi i Velipojës është thjesht plazh publik, ndaj dhe pritet ende shprehja e ligjshmërisë së këtij vendimi nga prefekti i Shkodrës, raportoi e përditshmja Panorama./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku Empty Re: Plazhi Velipojë, 100 lekë taksë hyrjeje nga korriku

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 14, 2012 6:10 am

mesa duket dashkan ti nxjerrin njerezit dificit;ose duan te fitojn same shum lek ne kurriz; te popullit te shkrete
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi