Programe Forum - Welcome
A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë?

Shko poshtë

A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë? Empty A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë?

Mesazh nga Master prej Wed Jun 29, 2011 9:57 am

A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë? Cift-150x150

Femrat mendojnë që mashkulli duhet të paguaj, ndoshta si një mënyrë për të bërë atë të investojë në të ardhmen e tyre. “Ato presin që personi tjetër të bëj pagesën,” thotë Michael Stirrat
Kush e kishte ditur që për këtë ka një psikologji: Femrat më atraktive duan që partneri me të cilin është takuar të paguaj darkën, sipas studimit Britanik të publikuar në Evolutionary Psychology. Studimi që është bërë në Universitetin St Andrews tregoi që 400 meshkuj dhe femra menduan për takim “hipotetik” dhe të pyetur se kush duhet të paguaj në takimin e parë. Ato mundeshin që të zgjedhin që të paguaj të gjithë darkën, ta ndajnë pagesën përgjysmë ose të lejonë që personi më të cilin është takuar të paguaj. Rezultatet e kërkimit treguan se femrat atraktive nuk do kishin dashur që të paguajnë në takimin e parë. Përse? Femrat mendojnë që mashkulli duhet të paguaj, ndoshta si një mënyrë për të bërë atë të investojë në të ardhmen e tyre. “Ato presin që personi tjetër të bëj pagesën,” thotë Michael Stirrat. Ka një dallim: Nëse femra nuk është e interesuar për mashkullin, ajo do kishte dëshiruar që të paguaj për të mos i dhënë atij idea të gabuara. Strategjia për meshkujt është ndryshe. Meshkujt të cilët do të ishin kënaqur ne takim, do të ofronin që të bëjnë pagesën – është mënyra e të treguarit se ai është i interesuar dhe se do kishte dashur që të takohet përsëri me atë femër. Gjithsejt, 45 përqind e femrave thanë se do kishin pritur që mashkulli të paguaj, krahasuar me 30 përqind të meshkujve.gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë? Empty Re: A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë?

Mesazh nga Njera prej Fri Jul 01, 2011 10:09 pm

Patjeter qe mashkulli duhet te paguaj!!
Eshte thjesht respekt dhe kulture qe tregon ndaj femres!!

(keshtu qe po te jeni me mua mbushni xhepat me leke!!! hahahah ) lol!
Njera
Njera
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 32
Reputation : 0
Join date : 26/06/2011
Location : Greece

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë? Empty Re: A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë?

Mesazh nga Vizitor prej Sun Sep 04, 2011 2:07 pm

Per mendimin tim nuk domethen qe vetem mashkuLLi te paguj,,eshte inateresante qe edhe femra te paguaj ne takimin e pare...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë? Empty Re: A duhet që mashkulli të paguaj në takimin e parë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi