Programe Forum - Welcome
Përfitime shëndetësore nga mjalti People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Përfitime shëndetësore nga mjalti

Shko poshtë

Përfitime shëndetësore nga mjalti Empty Përfitime shëndetësore nga mjalti

Mesazh nga Master prej Thu Jun 30, 2011 8:49 pm

Përfitime shëndetësore nga mjalti Honey

1. Duke pirë mjaltin e shkrirë në ujë, të gjitha njollat e zorrëve do të zhduken.

2. Ngrënia e rregullt e mjaltit ndihmon në përforcimin e kujtesës si dhe forcon trupin fizikisht.

3. Nëse mjalti pihet i tretur në ujë të ngrohtë, ndihmon kundër diarresë.

4. Me përdorimin e mjaltit pastrohet gjaku dhe lehtësohet qarkullimi i tij nëpër trup.

5. Mjalti është një ilaç i mirë për shërimin e të rrahjeve të shpejta të zemrës.

6. Mjalti krijon lehtësim të organizmit dhe ndihmon në qetësim.

7. Për anemikët, mjalti është element i shkëlqyer.

8. Për dhembjet e eshtrave ngrënia e mjaltit është ilaç i padiskutueshëm.

9. Mjalti largon ngërçin e nervave.

10. Mjalti ndihmon në rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve.

11. Nëse një sasi e caktuar e mjaltit përzihet me vishnje dhe shpërlahet fyti disa herë në ditë era e keqe nga goja do të largohet.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi