Programe Forum - Welcome
Seksi i rregullt, tejkalon problemet People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Seksi i rregullt, tejkalon problemet

Shko poshtë

Seksi i rregullt, tejkalon problemet Empty Seksi i rregullt, tejkalon problemet

Mesazh nga Master prej Tue Jan 31, 2012 5:20 pm

Seksi i rregullt, tejkalon problemet F.0129000617287_m
Studiues të Universitetin Tennessee (SHBA), pohojnë se zgjidhja me të cilën mund të shpëtohet martesa apo lidhja, është seksi më i shpeshtë me partnerin.
Marrëdhënia plot afsh, nuk është vetëm kënaqësi apo dëfrim, por ju jep edhe shëndet. Seksi i rregullt është ilaç i sigurt për personat nervor të cilët janë të ndjeshëm në stres. Shkencëtarët kanë ndjekur sjelljen e 144 çifteve gjatë katër viteve të para të martesës. Çiftet mesatarisht kanë pasur një marrëdhënie seksuale në javë në gjashtë muajt e parë të martesës, dhe më pas të gjithë kanë qenë të afërt tre herë në muaj.

Edhe pse lumturia nuk varet vetëm në marrëdhëniet e shpeshta seksuale te çiftet e ndërlikuara seksi është shumë i rëndësishëm, sipas hulumtimit.

“Lidhjet në të cilat partnerët janë nervor dhe zakonisht janë të prirë për dramatizim zakonisht zgjasin shkurt, por në qoftë se seksi në një marrëdhënie të tillë është i mirë dhe i rregullt është shumë më i lehët për t’i tejkaluar problemet”,” potencon studiues James McNulty.

Seksi çifteve të tilla u jep ndjenjë të sigurisë dhe lumturisë është për këtë arsye faktori vendimtar për mbijetesën e martesës së tyre. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Seksi i rregullt, tejkalon problemet Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi