Programe Forum - Welcome
Ligjet e dashurise People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ligjet e dashurise

Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Ligjet e dashurise

Mesazh nga Master prej Mon May 28, 2012 8:41 pm

Ligjet e dashurise Dove150
Me poshte do te jepen disa nga ligjet me te rendesishme qe e udheheqin dashurine:

Ndjesite e kendshme cojne ne terheqje: Kur dikush beson se nje person mund ta ndihmoje ate te plotesoje disa nga nevojat e tij emocionale te palotesuara ai do te filloje te perjetoje ndjesi te kendshme kur rri me ate person. Dhe nese ai person nuk do ta kontaktoje dhe takoje më me ate shpeshtesi qe pritet, ndjesite e kendshme shtohen akoma me shume, bile mund te kthehen ne pasion. Prandaj sapo te kesh terhequr vemendjen e dikujt, mos ji gjithmone i disponueshem.
Ndjesite e kendshme lindin kur kontakti nuk eshte i pamundur: Megjithese disa njerez bien ne dashuri me njerez te famshem qe i shohin thjesht ne TV, apo me te tjere qe flasin vec ne facebook, perseri shumica e njerzve nuk do te bien kurre ne dashuri me dike qe nuk komunikojne drejtperdrejte. Kjo do te thote qe te jesh i disponueshem per personin qe e pelqen, do te nxise ndjesite e kendshme tek ai/ajo (nese sillesh sic duhet kur je me te). Mos e ngaterro kete me piken me siper, ti duhet te jesh i disponueshem deri sa te lindin ndjesite e kendshme qe personi ndjen kur eshte me ty, dhe kur sheh shenjat qe kjo po ndodh duhet te jesh me pak i disponueshem. (Shih: Si te joshesh dike )
Fol per veten indirekt: Njerzit i urrejne ata qe flasin per veten ne menyre direkte, qe lavderojne veten dmth, por ata adhurojne ata qe dine ta ngrene veten ne menyre indirekte. Provoje thuaj dikujt qe sapo e ke takuar qe ke nje makine te shtrenjte qe e ke parku perjashte dhe shiko cfare reagimi do marresh. Dhe krahasoje kte reagim me ate qe do marresh nese thjesht i ve celsat e makines ne tavoline pa folur fare se sa te shtrenjte e ke makinen. Ne rastin e dyte sigurisht do te dukesh dhe me interesant edhe me i pasur pa u kategorizuar si njeri qe do te duket. Me pak fjale beji njerzit ti zbulojne anet e tua te mira pa folur me shume fjale direkte per to. (Shih: Dashuria dhe te behesh i admiruar)
Parashikueshmeria e vret pasionin: Njerzit merziten shpejt me gjerat qe u behen te zakonshme sepse e dine cdo te ndodhe qe para se te ndodhe. E njejta gje ndodh me njerzit e parashikueshem, nese cdo gje qe ti ben eshte e parashikueshme dhe e pritshme, atehere njerzit do merziten shpejt me ty. Ne vend te kesaj ti duhet ta besh konfuz personin qe te pelqen duke i dhene shenja te ndryshme dhe enigmatike pa ia bere te qarte nese e pelqen apo jo, kjo mjafton per ta bere ate te mendoje per ty. (Shih: Si fillojme te fiksohemi me dike)
Mendimet cojne ne ndjesi te kendshme: Nese ti arrin te pushtosh nje pjese te mendimeve te nje personi, atehere ky person do filloje te perjetoje ndjesi te mrekullueshme kur eshte me ty. Eshte thjesht nje loje vemendjeje, sa me shume vemendje dhe mendime arrin te shkaktosh tek personi, aq me kendshem do ndjehet personi kur te jete me ty.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ligjet e dashurise Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga KITTY prej Tue May 29, 2012 8:04 pm

Nuk e dija qe dhe dashuria kishte ligje, sepse mendoja se ajo ishte mbi cdo lloj kushtetute..Very Happy
PO gjithsesi, shkrim interesant...:)
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 26

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga Master prej Tue May 29, 2012 8:09 pm

Dashuria kalon cdo ligj


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ligjet e dashurise Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:25 pm

tashi po e mesoj qe dashuria paska ligje;po kshu i bjen qe te mos dashurosh kurre me mire...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:29 pm

mos u tremb ke kohe Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ligjet e dashurise Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:40 pm

po me u tremb pffffffffffffff pallavra kur sjam tremb nga vdekja as qe ma ndjen per dashurin o dak....aaahahhaahaa
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:44 pm

hahaha ok mo dak Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ligjet e dashurise Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ligjet e dashurise Empty Re: Ligjet e dashurise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi