Programe Forum - Welcome
Hiqet dogana e makinave People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Hiqet dogana e makinave

Shko poshtë

Hiqet dogana e makinave Empty Hiqet dogana e makinave

Mesazh nga Master prej Mon Jul 04, 2011 11:11 pm


Hiqet dogana e makinave Prej_2011_hiqet_dogana_per_te_

Zëvendësministri i Financave, Alfred Rushaj, tha të hënën se taksa e qarkullimit dhe e mjetit nuk do të jenë siç janë sot, por do të ndryshojnë në një taksë të re e cila do të vilet nëpërmjet çmimit të karburantit.
Drafti për ndryshimet do t’i paraqitet fillimisht qeverisë dhe më pas do të shkojë në parlament për votim.

Në bazë të draftit të ri, të gjithë ata që do të të importojnë një makinë nga jashtë vendit, nuk do të paguajnë doganën, por një taksë të re e cila paguhet kur kolaudohet makina. Kjo taksë do të varet gjithashtu nga vjetërsia e makinës, raportoi Panorama./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hiqet dogana e makinave Empty Re: Hiqet dogana e makinave

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 14, 2012 6:15 am

meqe esht hequr dogana e makinave;kto gocat jepen dhurate a si?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hiqet dogana e makinave Empty Re: Hiqet dogana e makinave

Mesazh nga Almita prej Thu Jul 12, 2012 8:47 am

haaaaahah nuk duhet me cu burrtat jashte vendit se ikin pa gru e vijne me 10 gra ne shqiperi rraff


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 22

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hiqet dogana e makinave Empty Re: Hiqet dogana e makinave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi