Programe Forum - Welcome
Femra ne pune: feminiliteti eshte arma fituese People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Femra ne pune: feminiliteti eshte arma fituese

Shko poshtë

Femra ne pune: feminiliteti eshte arma fituese Empty Femra ne pune: feminiliteti eshte arma fituese

Mesazh nga Embelsira prej Mon Jun 20, 2011 7:06 pm

Femrat, shpesh tentojne te fitojne barazine me meshkujt duke i irrituar, duke u sjelle si ata.

Burimi: ikub.al


Ne te vertet kjo tip sjelljeje nuk vlen pasi arma fituese ne pune eshte feminiliteti, nuk duhe te jeni agresive, por thjsht vetvetja. Feminiliteti eshte celsi i suksesit, ky eshte rezultati i studimi i ndjekur nga mjeku George Mason University ne Virgjina dhe me pas u publikua ne revisten "British Psychology Society". Feministet do te mbeten te "shokuar" nga ky kerkim por te dhenat flasin qarte, nuk duhet te beni si bejne meshkujt.

Studimi u zhvillua ne 80 te rinj meshkuj dhe femra, te impenjuar ne nje master te " business administration". Pyetsori ishte pergatitur ne ate menyre qe te kuptohej personaliteti i te intervistuarve, per te bere ne kete menyre nje identikit te vertet e kandidateve. Mbas 8 vjetesh, mjeket kontaktuan kandidatet e paraqitur, duke pare se cfare karriere kishin patur ne keto vite.

Dhe doli qe femrat "lufturake"ashtu si dhe meshkujt, nuk kishin bere karrier, ndersa feminiliteti eshte nje arme shume e mire qe ka ndihmuar femrat te bejne karrier. Ndersa per meshkujt tipi i karakterit nuk influenconte ne karrier. Keshtuqe ne pune gjeja me e rendesishme eshte te jeni nje zonje e vertet, te sileni me edukate pa rene ne vulgaritet ku edhe meshkujrt ngjajne keq, por per femra qe imitojne meshkujt eshte edhe me keq.
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femra ne pune: feminiliteti eshte arma fituese Empty Re: Femra ne pune: feminiliteti eshte arma fituese

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 6:03 am

aahahaaha edhe meshkujt si idiote joshen aaahahaha
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi