Programe Forum - Welcome
Gjermani: Puthja akt terrorist?! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gjermani: Puthja akt terrorist?!

Shko poshtë

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Empty Gjermani: Puthja akt terrorist?!

Mesazh nga Master prej Fri Aug 12, 2011 8:35 am

Gjermani: Puthja akt terrorist?! F.0811211910192_m
Shoqata gjermane “Knigge” kërkoi që të ndalohet puthja në faqe ndërmjet kolegëve të punës, me arsyetimin se kjo dukuri është një lloj “akti terrorist”. Kjo shoqatë, e cila veten e quan pararoje të sjelljeve morale, mendon se puthja në zyra me vite ka ndryshuar formë dhe po bëhet gjithnjë e më agresive.
Përshëndetja në stilin francez ka hutuar dukshëm shoqërinë gjermane, ku kolegët shpesh e kalojnë orarin e punës duke iu drejtuar njëri tjetrit me fjalët “Sie” (Ju) në vend të “Du” (ti). Tash “Knigge” angazhohet për heqjen e kësaj dukurie, pasi thonë se kanë marrë thirrje nga gjermanët të cilët kërkojnë këshilla se si duhet reaguar kur dikush i puthë ata në shenjë përshëndetje.

Kryetari i shoqatës Hans-Michael Klein i tha gazetës britanike Times se “kjo dukuri duhet ndërprerë menjëherë dhe nuk duhet lejuar kurrfarë puthjesh, të paktën jo në vendin e punës”. “Shumica dyshojnë se mos ndoshta gjatë këtyre puthjes ekzistojnë edhe komponentë erotikë. Puthja thjeshtë nervozon shumë njerëz në punë. Ky është një lloj akti terrorist”, tha Klein.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Empty Re: Gjermani: Puthja akt terrorist?!

Mesazh nga Click prej Sat Aug 13, 2011 5:57 am

Hhahaha cfar spo ndegjojme
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Empty Re: Gjermani: Puthja akt terrorist?!

Mesazh nga Master prej Sat Aug 13, 2011 2:15 pm

Cuna puthni ne buze se ne faqe ju fusin brenda Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Empty Re: Gjermani: Puthja akt terrorist?!

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 5:32 am

aahahahahaa cfare budallenjsh na dolen keto gjermanet
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjermani: Puthja akt terrorist?! Empty Re: Gjermani: Puthja akt terrorist?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi