Programe Forum - Welcome
Kërcënimi me jetë me SMS, policia merr në mbrojtje Ilir Metën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kërcënimi me jetë me SMS, policia merr në mbrojtje Ilir Metën

Shko poshtë

Kërcënimi me jetë me SMS, policia merr në mbrojtje Ilir Metën Empty Kërcënimi me jetë me SMS, policia merr në mbrojtje Ilir Metën

Mesazh nga Master prej Sat Aug 20, 2011 6:40 am


Tirane – Lajmifundit – Kryetari i LSI, Ilir Meta thuhet se është kërcënuar me jetë nga mesazh telefonik i mbërritur nga jashtë Shqipërisë.
Bëhet e ditur se pas denoncimit për këtë, pranë Policisë se Shtetit, kjo e fundit ka marre ne mbrojtje zotin Meta me shërbim te përforcuar te sektorit te mbrojtjes se dëshmitarëve. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Brendshme e cila konfirmon se kërcënimi është bere përmes një mesazhi telefonik dhe nga jashtë Shqipërisë, por nuk thuhet asgjë për përmbajtjen konkrete te tij. Lajmifundit.com, mesoi nderkohe se shtate oficere te RENEA-s kryejne ruajtjen e Ilir Metes dhe familjes gjate levizjeve te tyre me automjete nderkohe qe gjithe ambientet ku qendron kreui LSI-se, mbahen ne mbikqyrje me kamera regjistruese.
Mesazhi ka mbërritur para disa ditësh dhe menjëherë pranë viles ne Gjirin e Lalzit, ne pronësi te zotit Meta, janë vendosur një Humer, një Range Rover një BMVV X5, por dhe një furgon policie, qe ruajnë 24 ore ne 24 objektin ku ndodhet kreut i LSI-se dhe familja e tij. Po kështu i gjithë ambienti qe rrethon këtë ndërtesë është pajisur me një numër te konsiderueshëm kamerash vrojtuese.
Vizion Plus pasi ka mësuar lajmin qe është tentuar te mbahet sekret, ka filmuar pamjet nga vila ne Gjirin e Lalzit, ku vete zoti Meta duket ndërsa merr rreze dielli, ndërsa ne derën e banesës se tij është parkuar Hameri me ekipin qe i mbron jetën. Ilir Meta ka një çështje te hapur ne Gjykatën e Larte për “korrupsion pasiv” për shumën 700 mije euro, pas denoncimit nga ish-ministri Dritan Prifti, i cili regjistroi një bisede ne zyrën e tij me zotin Meta, ku flitej për para ne këmbim te licencave e favoreve te tjera.
Nga ana tjetër, edhe vete zoti Prifti pretendon te jete kërcënuar me jete, e duket se te dy ish miqtë e dikurshëm janë ne te njëjtën pike: te dy te kërcënuar me jete e te marre ne mbrojtje nga strukturat policore.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kërcënimi me jetë me SMS, policia merr në mbrojtje Ilir Metën Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi