Programe Forum - Welcome
 Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ... People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ...

Shko poshtë

 Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ... Empty Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ...

Mesazh nga Master prej Tue Aug 23, 2011 2:01 pm

Genjeshtrat padyshim jane armiku numer nje i cdo marredhenie. Duke mos qene i sinqerte do te thote te fshehesh pjese te jetes dhe te ndertosh mure.

Mure qe shpesh behen vecanerisht te larte ne stinen e veres, kur ju vendosni te beni pushime te ndara.

Sot ne listen e dhjete gjerave per te kuptuar se tjetri po genjen, rregullat jane zhvilluar fale nje sondazhi te publikuar ne formumin PokerStrategy.com, Akademia poker me e madhe online ne bote. Le t’i besojme pokeristeve per te zbuluar partnerin.

Para se gjithash vezhgojme shikimin e tij, kush fiksohet shume ne syte e tjetrit, shpesh eshte duke genjyer, si edhe ata qe i mbajne shume poshte.

Pastaj eshte sjellja, nese ai merr pozicione te pazakonta, ndoshta eshte duke genjyer, nuk di si te gjeje nje ekuiliber mes trupit dhe fjaleve.

Pastaj, syte e qeshur, ekzistojne te pakten gjashte lloje.

Kjo shprehje e fytyres luan nje rol te rendesishem ne sinjalizimin e qellimeve tona.

Buzeqeshja, pershembull mund te maskoje sikletin qe ndjejme kur mashtrojme.

Mjafton te shikojme duart, gjestikulaioni, sidomos per 11 per qind te lojtareve te pokerit, eshte nje tjeter tregues qe personi po genjen.

Nje tjeter gjest klasik eshte prekja e flokeve. Edhe kryqezimi i kembeve edhe i duarve tregon nje shenje te mbylljes.

Genjeshtra, nder te tjera, eshte e lidhur me tonin me te larte te zerit dhe me ndrsyhimimet e tonit.

Gjate bisedes, tregohuni te kujdesshem nese partneri ben shume pauza dhe nese mbi te gjitha vonohet ne pergjigjje.

Nder elementet qe tregojne nje tradheti, eshte edhe ndryshimi i look-ut, qe vlen si per meshkujt edhe per femrat.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

 Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ... Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ... Empty Re: Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit ...

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 5:17 am

akoma sme ka zen ky hall,jam ok per momentin
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi