Programe Forum - Welcome
Muaji i lindjes përcakton edhe profesionin e ardhshëm? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Muaji i lindjes përcakton edhe profesionin e ardhshëm?

Shko poshtë

Muaji i lindjes përcakton edhe profesionin e ardhshëm? Empty Muaji i lindjes përcakton edhe profesionin e ardhshëm?

Mesazh nga Master prej Tue Sep 06, 2011 5:48 am

Muaji i lindjes përcakton edhe profesionin e ardhshëm? Pregnant_1694590c
Muaji në të cilin lind një foshnje mund të thotë shumë çka për të përcaktuar edhe karrierën e ardhshme të tijën. Këtë e thotë një studim i kryer sëfundi dhe i publikuar në mediat e huaja. Të lindësh në një muaj të caktuar do të thotë të ndikohesh edhe në aspektin e punës dhe profesionit që mund të ushtrosh thotë studimi i “Office for National Statistics”. Muaji i lindjes ndikon sipas studimit edhe tek inteligjenca dhe tek jetëgjatësia. Një fëmijë i lindur në dhjetor është më i prirur të bëhet dentist se sa një tjetër i lindur në janar. Të lindurit në muajin shkurt kanë shansin më shumë të bëhen artistë ndërsa ata të muajit mars kanë tendencën të kthehen në pilotë të mirë. Muajt prill dhe maj raportohet të kenë llojshmëri më të madhe profesionesh. Të lindurit në muajt e verës kanë më pak shanse që të jenë në profesione të shumë paguara.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Muaji i lindjes përcakton edhe profesionin e ardhshëm? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi