Programe Forum - Welcome
I nxehti “djeg” SHBA-në People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


I nxehti “djeg” SHBA-në

Shko poshtë

I nxehti “djeg” SHBA-në Empty I nxehti “djeg” SHBA-në

Mesazh nga Master prej Sun Jul 24, 2011 8:05 am

I nxehti “djeg” SHBA-në Vape-shba
Miliona njerëz në mbarë pjesën verilindore të Shteteve të Bashkuara janë prekur nga temperatura të larta që shkuan mbi 40 gradë celsius dhe arritën nivele rekord në shumë zona.
Niveli i lartë i lagështisë bëri që nxehtësia të ndjehej si të ishte më shumë se 45 gradë celsius në Nju Jork dhe qytete të tjera. Zyrtarët paralajmëruan njerëzit të shmangin me sa të mundin punën jashtë dhe nëse do ta ndiejnë të nevojshme, të kërkojnë vendstrehime me kondicionerë.

Vala e të nxehtit gjatë kësaj jave ka shkaktuar vdekjen e disa personave. Temperaturat e larta duket se nuk do të kursejnë edhe verilindjen e Shteteve të Bashkuara. Në Uashington, termometri pritet të shënojë 40 gradë celsius.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi