Programe Forum - Welcome
HTC zhvillon çipa mobil People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HTC zhvillon çipa mobil

Shko poshtë

HTC zhvillon çipa mobil Empty HTC zhvillon çipa mobil

Mesazh nga Master prej Tue Apr 24, 2012 9:27 pm


HTC në telefonat e vet të ardhshëm mobil dhe në tablet mund të ndodhë të filloj të përdorë zgjidhjen e vet SoC.
Kompania sipas pohimeve në fshehtësinë qysh tani po bashkëpunon me ST-Ericsson dhe Qualcomm në dizajnin e procesorit për pajisjet e veta, e më vonë mund të ndodhë të formohet edhe një departament i posaçëm brenda HTC-së pikërisht për këtë qëllim.
HTC kështu po punon duke marrë yrnek nga prodhuesit tjerë më të mëdhenj të pajisjeve mobile (përveç Apple dhe Samsung), të cilët gjithashtu në top-modelet e tyre kanë çipat të cilët i kanë dizajnuar dhe/ose prodhuar vet. SoC zgjidhjet e para të këtilla pritet të paraqiten vetëm gjatë vitit të ardhshëm, por nuk dihet nëse kompania vet po i dizajnon çipat ose nëse thjesht ka kërkuar nga ST-Ericsson dhe Qualcomm dizajnin dhe prodhimin e SoS-së sipas specifikave të veta. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

HTC zhvillon çipa mobil Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi