Programe Forum - Welcome
NUSJA  TS FORMAT People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NUSJA TS FORMAT

Shko poshtë

NUSJA  TS FORMAT Empty NUSJA TS FORMAT

Mesazh nga stv2008 prej Sat Feb 02, 2013 2:00 pm

NUSJA  TS FORMAT Nusjats_preview_zps6c5b90cb

Filmi: Nusja
Viti 1980,
Skenari: Agim Gjakova
Regjia: Gëzim Erebara
Aktore: Edmond Budina Ermira Bahiti Ndrek Luca etj.

Shqipëria e Veriut në 1911. Sadik Aliaj marton të birin Baliun me Bardhën e cila në të vërtetë dashuron Sokol Demën të cilit i ka premtuar martesë por që turqit e kanë futur në burg. Natën e Martesës Bardha i tregon Baliu sekretin e saj. Ky rrëfim i prerë dhe i pazakontë e ve Baliun në dilemë: ose ta vrasë nusen siç e do kanuni ose ta dorëzojë te prindërit e Sokol Demës.

Kodi:
http://www.slingfile.com/file/7ZqLmtVBYQ
[/hide]


NUSJA  TS FORMAT Rmjllujpg
NUSJA  TS FORMAT 2uz7cp0NUSJA  TS FORMAT 2uz7cp0NUSJA  TS FORMAT 2hwhe1_thjpgNUSJA  TS FORMAT 2uz7cp0NUSJA  TS FORMAT 2uz7cp0
stv2008
stv2008
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 498
Reputation : 12
Join date : 15/07/2011
Location : DEUTSCHLAND

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi