Programe Forum - Welcome
Pajisja që ‘kthen’ biçikletën në motoçikletë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pajisja që ‘kthen’ biçikletën në motoçikletë

Shko poshtë

Pajisja që ‘kthen’ biçikletën në motoçikletë Empty Pajisja që ‘kthen’ biçikletën në motoçikletë

Mesazh nga Master prej Sat Jul 27, 2013 8:54 am

Pajisja që ‘kthen’ biçikletën në motoçikletë Rubbee
Një pajisje elektrike me bateri të karikueshme është ndërtuar për të ‘kthyer’ biçikletën në motoçikletë.

Qëllimi i kësaj aparature është që të përdoret në momentin kur drejtuesi i biçikletës të lodhet. Aparatura ngjason me një elektromotor në miniaturë, i cili shfrytëzon energjinë e baterive të karikueshme.

Ky aparat mund të vendoset në të dyja gomat e biçikletës dhe funksionon si motor, duke i vënë në lëvizje ato. Me vetëm 2 orë karikim mund të përshkosh plot 25 km.

/Shekulli Online/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pajisja që ‘kthen’ biçikletën në motoçikletë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi