Programe Forum - Welcome
Print Screen - PrtSc! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Print Screen - PrtSc!

Shko poshtë

Print Screen - PrtSc! Empty Print Screen - PrtSc!

Mesazh nga Master prej Wed Aug 07, 2013 9:58 pm

Print Screen është komanda me anë të së cilës
e kopjon në memorie  (clipboard) pamjen momentale
të monitorit apo  edhe vetëm një pjese të saj, dhe
pastaj me anë të një programi siç është Paint apo
Microsoft Office Picture Manager shtyp Paste
apo Einfügen(gjermanisht) mund ta ruash si fotografi
bmp apo jpg.

Këtë komandë mund ta ekzekutosh duke shtypur tastierën
PRTSC që gjendet në të njëjtën lartësi me tastierat F1, F2...F12.
Mjafton atë ta shtypim njëhrë dhe imazhi kopjohet në memorie.Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

[Only admins are allowed to see this image]
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi