Programe Forum - Welcome
22-vjeçarja prostitutë në Itali, ekstradohet në Tiranë tutori People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


22-vjeçarja prostitutë në Itali, ekstradohet në Tiranë tutori

Shko poshtë

22-vjeçarja prostitutë në Itali, ekstradohet në Tiranë tutori Empty 22-vjeçarja prostitutë në Itali, ekstradohet në Tiranë tutori

Mesazh nga Master prej Wed Aug 10, 2011 7:36 am


Tirane – Lajmifundit – Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, më datën 09.08.2011 realizoi ekstradimin nga Milano, Itali në drejtim të Shqipërisë, për shtetasin shqiptar, të shpallur në kërkim ndërkombëtar, Enea Artur NGRESI, vjeç 22, lindur në Fier.
Lajmi u bë i ditur nga policia e shtetit e cila theksoi se Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me vendimin nr.172, datë 17.03.2011, ka caktuar ndaj shtetasit Enea NGRESI, masën e sigurisë “Arrest në burg“, për kryerjen e veprës penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit“, parashikuar nga neni 114/a i Kodit Penal.
I kërkuari Enea Ngresi akuzohet se më datë 18.02.2011, është nisur në drejtim të Italisë duke marrë me vete nëpërmjet mashtrimit shtetasen shqiptare, F. Sh. Pas mbërritjes në Itali, ky shtetas e ka detyruar shtetasen e mësipërme që të ushtrojë prostitucion, fillimisht në një
lokal, dhe më pas në rrugë.
Shtetasja e F. Sh. ka mundur të largohet pas dy muajsh nga i kërkuari Enea Ngresi, duke u kthyer në Shqipëri. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Roma, më
datë 19.06.2011, u bë i mundur arrestimi në Itali i shtetasit Enea Ngresi me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.
Në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas ky shtetas i është dorëzuar përfaqësuesve të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

22-vjeçarja prostitutë në Itali, ekstradohet në Tiranë tutori Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi