Programe Forum - Welcome
Vajza martohet, nëna ndjek ceremoninë nëpërmjet Skype-t People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Vajza martohet, nëna ndjek ceremoninë nëpërmjet Skype-t

Shko poshtë

Vajza martohet, nëna ndjek ceremoninë nëpërmjet Skype-t Empty Vajza martohet, nëna ndjek ceremoninë nëpërmjet Skype-t

Mesazh nga Master prej Sun Aug 14, 2011 12:23 pm

Vajza martohet, nëna ndjek ceremoninë nëpërmjet Skype-t ART-NR.2.01313263720_thumb_baza1325_225
Ashley Davisson nuk e kishte menduar kurrë që njeriu që do të dëshironte dëshpërimisht të ishte i pranishëm në dasmën e saj, të mungonte!
Teksa nëna e saj Patty ishte diagnostikuar me kancer që në vitin 2009 dhe ai tashmë kishte mbërritur në stadin e katërt, ajo nuk kishte më kohë për të pritur që ta lumturonte nënën e saj duke e parë nuse.
Dasma ishte planifikuar në 6 maj por gjëndja shëndetësore e Pattyt ishte përkeqësuar shumë dhe të lëvizte nga shtrati i spitalit ishte e pamundur. Por, vajza e saj Ashley dëshironte që t’i falte nënës së saj një ditë të lumtur në ato ditë të fundit agonie që i kishin mbetur. Kështu asaj i lindi idea që ajo ta ndiqte të gjithë ceremoninë martesore nëpërmjet Skype-t.
Nëna e saj e ndoqi të gjithë ceremoninë, e shoqëruar nga disa shoqe të saja që kishin qëndurar për t’i bërë shoqëri. Kur vajza e saj i kishte shkëmbyer premtimet, shkoi të fliste në Skype me nënën e saj përpara se t’i kthehej festës me dasmorët. Në fund të festës, laptopi u la në sallon dhe të gjithë njerëzit që largoheshin nga salla përshëndeteshin me të dhe e uronin për vajzën e saj, pavarësisht se ngjarja në vetvete ishte mjaft e trishtë.
Patty 54-vjeçare u nda nga jeta vetëm tre javë pasi gëzoi ta shihte vajzën e saj të martohej me njeriun e ëndrrave. Falë Skype-t, Ashley pati mudësi që ta ndante këtë ditë edhe me nënën e saj. (LajmeShqip)


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Vajza martohet, nëna ndjek ceremoninë nëpërmjet Skype-t Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi