Programe Forum - Welcome
Protestat sërish paralizojnë Greqinë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Protestat sërish paralizojnë Greqinë

Shko poshtë

Protestat sërish paralizojnë Greqinë Empty Protestat sërish paralizojnë Greqinë

Mesazh nga Master prej Tue Jun 28, 2011 4:06 pm

Protestat sërish paralizojnë Greqinë Main_greqi

Nga mesnata e për 48 orët në vazhdim Greqia është e paralizuar. Sindikatat njoftuan mbajtjen e një greve të përgjithshme si në sektorët publikë, ashtu dhe në ato private për të kundërshtuar planet e ashpra të qeverisë së Papandreut për shpëtimin e vendit nga falimenti.

Mijëra njerëz priten të dalin gjatë orëve të ditës së sotme në rrugët e Athinës dhe të qyteteve të tjera greke, ndërkohë që grevës i është bashkangjitur edhe transporti publik, transmeton TCH.

Ditën e hënë, kryeministri grek gjatë një fjalimi u kërkoi parlamentarëve vendas të miratojnë planin e tij të shkurtimeve financiare prej 28 miliardë eurosh, si të vetmen rrugë për rimëkëmbjen e ekonomisë vendase.

Nëse plani afatmesëm i Papandreut nuk kalon në parlamentin vendas, Bashkimi Evropian mund të tërhiqet nga dhënia e këstit të radhës për Greqinë prej 12 miliardë eurosh, çka do të ishte katastrofike për financat helene, të cilat shterojnë brenda pak javëve.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi